Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – JACHÓWKA, 8-15 MAJA 2024R.

Po raz kolejny w dniach od 8 -15 maja Biblioteka Publiczna w Jachówce zorganizowała obchody Tygodnia Bibliotek. Tegoroczna XXI edycja Tygodnia  Bibliotek  odbyła się z hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. Podczas obchodów tej uroczystości odbyły się następujące  konkursy:

8.05.2024

WARSZATATY EKOLOGICZNE „ Drugie życie…nie tylko książek”.

Na spotkaniu Klubu Przyjaciół Biblioteki i dzieci z Warsztatów Plastycznych opiekunowie zorganizowali warsztaty ekologiczne, na których dzieci przy pomocy dorosłych, zasadziły sadzonki pomidorów i truskawek we wcześniej pomalowanych i pięknie ozdobionych przez siebie starych doniczkach. W gotowe sadzonki dzieci wbiły własnoręcznie przygotowane napisy. Na koniec wspólnie ustalono harmonogram podlewania roślin. W zajęciach uczestniczyło 17 dzieci.

9.05.2024

SPOTKANIE CZYTELNICZE „Czytanie na dywanie – Głośne czytanie bajek”.

Cykliczna akcja czytelnicza promująca czytelnictwo w Oddziale Przedszkolnym przy SP w Jachówce. W słuchaniu głośnego czytania uczestniczyło 16 dzieci.

Dzieci otrzymały naklejki i słodki upominek.

13.05.2024

KONKURS CZYTELNICZY DLA DZIECI „Czytaj i wygrywaj”.

 Dzieci otrzymały wyzwanie czytelnicze.  Zostały zachęcone do wypożyczenia 3 książeczek i przeczytania ich w domu. Każdy uczestnik wylosował pytanie z zagadką, odpowiadał na zadany rebus związany z najbardziej popularnymi bajkami i baśniami. Po wesołej zabawie i świetnych odpowiedziach dzieci przechodziły do drugiej części konkursu – wybierania nagrody niespodzianki. W spotkaniu uczestniczyło 28 dzieci.

 Aby zachęcić dzieci do codziennego czytania, akcja powtarzana będzie cyklicznie. Mamy nadzieję, że od tej pory, każdy młody czytelnik będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

 14.05.2024

SPOTKANIE KLUBU PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI – Konkurs konstruktorski pt.: „Roboty  LEGO”  inspirowany Bajkami Robotów Stanisława Lema, adresowany do wszystkich zainteresowanych dzieci. W zabawie uczestniczyło  10 dzieci.

Nagrodzono wszystkich uczestników konkursu.

8-15. 05.2024

WYSTAWA NOWOŚCI WYDAWNICZYCH „Książki ekologiczne dla dzieci”.

8 – 29.05.2024

AKCJA CZYTELNICZA „Książkowe BINGO”.

Akcja zachęcająca młodego czytelnika do wyszukiwania ciekawych pozycji w bibliotece i oczywiście czytaniu ich w domu. Podczas obchodów Tygodnia Bibliotek w „Książkowym Bingo” uczestniczyło 17 dzieci. Akcja ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i będzie kontynuowana w wakacje.

Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy. Zapraszamy do galerii zdjęć !!!

Galeria

XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – JACHÓWKA XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – JACHÓWKA XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – JACHÓWKA XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – JACHÓWKA XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – JACHÓWKA XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – JACHÓWKA XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – JACHÓWKA XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – JACHÓWKA