Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

Zespół Regionalny

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

Klub Przyjaciół Biblioteki w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce

Klub 4H w Bieńkówce  powstał w maju 1997 roku, jego inicjatorem i ówczesnym opiekunem była bibliotekarka pani Anna Nieciąg.
Od 2004 roku opiekunem klubu 4H była pani Alicja Malina – bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Bieńkówce.

Do klubu mogli należeć dziewczęta i chłopcy w wieku 9 – 19 lat.

Spotkania  klubu 4H odbywały się w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce kilka razy w miesiącu. Na spotkaniach można było bardzo miło i pożytecznie spędzać wolny czas. Do klubu 4H należało 15 dzieci (9 osób ze szkoły podstawowej i 6 osób z gimnazjum). Od 2020 r. Klub 4H został przekształcony w Klub Przyjaciół Biblioteki. 

Czym się zajmował Klub?

 • Kultywujemy tradycję wykonywania kwiatów z bibuły.
 • Robimy ozdoby z papieru.
 • Malujemy drewno techniką decoupage.
 • Wykonujemy kartki okolicznościowe różnymi technikami.
 • Czytamy bajki przedszkolakom.
 • Przedstawiamy krótkie inscenizacje dla najmłodszych czytelników.
 • Bierzemy udział w konkursach powiatowych organizowanych przez Stowarzyszenie LGD „Podbabiogórze” oraz Oddział Doradztwa Rolniczego.
 • Dekorujemy naszą bibliotekę.
 • Organizujemy kiermasz naszych prac podczas Gminnych Dożynek.
 • Pomagamy w organizowaniu warsztatów bibułkarskich odbywających się podczas ferii zimowych w bibliotece.

Braliśmy udział w :

  • Olimpiadzie Ekologicznej w Zawoi – 1997 r.
  • Zabawie noworocznej zorganizowanej na zamku w Suchej Beskidzkiej – 1998 r.
  • Pokazie kulinarnym zorganizowanym przez ODR w Suchej Beskidzkiej – 1998 r.
  • Konkursie zespołów kolędniczych w Stryszawie – 1999r.
  • ,,Święcie Zabawki” w Stryszawie w latach: 1999, 2001, 2006, 2007 i 2008. W 2008 roku nasza grupa zajęła III miejsce.
  • Spotkaniu z grupą rolników i naukowców z Teksasu z klubami  4H z powiatu suskiego – 2010 r.
  • Konkursie „Produkt Lokalny Podbabiogórza” w kategorii „Bibułkarstwo” – 2013r. (zajęliśmy II miejsce),  2014r. (zajęliśmy II miejsce)., 2015r. (zdobyliśmy wyróżnienie).
  • Wystawie ogrodniczej, gdzie co roku bierzemy udział w konkursie plastycznym „Mój ulubiony kwiat” i zdobywamy główne nagrody.
  • Kluby 4H z powiatu suskiego spotykają się każdego roku na tradycyjnej wigilii, w której zawsze bierzemy udział.

20140724_131228User commentsDSC_0217

DSC00010 

Relacje:

24.02.2017 r.  w Przedszkolu Samorządowym w Bieńkówce miało miejsce ciekawe wydarzenie –  Klub 4H z Bieńkówki  wystawił spektakl pn. „Zamieszanie w Krainie Bajek”  . Krótkie przedstawienie w wykonaniu naszego klubu okazało się wspaniałą atrakcją dla przedszkolaków. Spektakl obejrzało 56 dzieci.

Konkurs „Mój ulubiony kwiat”

30 kwietnia 2016 roku sześć dziewczynek z Klubu 4H z Bieńkówki pojechało do Suchej Beskidzkiej  na XVIII Wystawę Ogrodniczą. Jak co roku nasz klub brał udział w konkursie: „Mój ulubiony kwiat”, zorganizowanym przez Oddział Doradztwa Rolniczego. Konkurs ten pozwala odkryć talenty rękodzielnicze i malarskie wśród dzieci. W tegorocznym konkursie nasze klubowiczki zaprezentowały prace wykonane z bibuły i zajęły następujące miejsca:

I miejsce  – Natalia Kunas – kl. VI.

II miejsce: Monika Rymarczyk i Kinga Głód – kl. II Gim.

III miejsce: Natalia Jończyk – kl. VI.

Pozostali uczestnicy konkursu to: Aleksandra Kiełbus – kl. VI i Magdalena Sala – kl. VI.

DSC_0092

DSC_0093

DSC_0095

DSC_0098

DSC_0106

DSC_0107

Tradycyjna Wigilia Klubów 4H  –  Zawoja 2015

 

12 grudnia 2015 roku  tradycyjne spotkanie wigilijne członków klubów 4H z powiatu suskiego odbyło się w Zawoi. Impreza jak co roku obfitowała we wzruszające momenty i pozwoliła na zawarcie nowych znajomości.

Zanim wigilia rozpoczęła się na dobre, dzieci udekorowały choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi, a następnie obejrzały krótką inscenizację świąteczną przygotowaną w tym roku przez Zespół Regionalny Juzyna.

Następnie, po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego, uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i zasiedli do wigilijnego stołu. Jak co roku, nie zabrakło wspólnego kolędowania i wizyty Świętego Mikołaja, na którego dzieci czekają przecież najbardziej. Nasza grupa zaśpiewała tradycyjną kolędę przy akompaniamencie skrzypiec, na których przygrywała Wiktoria Sala. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty od Świętego Mikołaja.

W tym pięknym dniu tak dzieciom jak i dorosłym udzieliła się atmosfera radości i wspólnego świętowania.

DSC_0028

DSC_0040

DSC_0042

14 września 2014 roku, podczas Powiatowych Dożynek w Makowie Podhalańskim, miało miejsce rozdanie dyplomów i nagród za udział w konkursie: „Produkt Lokalny Podbabiogórza”. Nasz Klub 4H zajął wspaniałe II miejsce w kategorii „Bibułkarstwo”.

dyplom

Tradycyjna Wigilia Klubów 4H

W sobotę, 6 grudnia 2014, do Domu Wiejskiego w Bieńkówce przyjechały dzieci z Klubów 4H z całego powiatu suskiego, aby świętować przy wspólnym wigilijnym stole. W świątecznie przystrojonej sali zgromadziło się prawie 100 dzieciaków i opiekunowie Klubów: Anna Wyka (Naprawa), Gabriela Korbel (Osielec), Krystyna Zagajska (Wysoka), Małgorzata Wątroba (Stryszawa), Aneta Nosidlak (Toporzysko), Agnieszka Janiczak (Łętownia), Barbara Łuczak (Budzów), Alicja Malina (Bieńkówka). W spotkaniu uczestniczyli również: Przewodnicząca Rady Gminy w Budzowie pani Krystyna Szczepaniak, Sekretarz Gminy pani Janina Pieronkiewicz, Dyrektor Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Budzów pani Danuta Kawa, Ksiądz Proboszcz Parafii Bieńkówka Roland Hopciaś i inni zaproszeni goście oraz młodzież z Gimnazjum w Budzowie z opiekunką panią Barbarą Wierzbicką.

 Ogromną uwagę przykuwała choinka pięknie przystrojona ozdobami ręcznie wykonanymi przez wszystkie dzieci z Klubów 4H, a były to: drewniane i papierowe gwiazdki, aniołki, ptaszki, kolorowe bombki z bibuły, szydełkowe sopelki, pieczone ciasteczka i mnóstwo, mnóstwo innych kolorowych ozdób, a cała choinka otulona długimi, barwnymi łańcuchami. W naszych domach teraz rzadkością są takie choinki, a może warto do nich powrócić?…

Organizatorem Tradycyjnej Wigilii Klubów 4H był jak co roku Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Suchej Beskidzkiej, a gospodarzem tegorocznego Spotkania Wigilijnego była Gmina Budzów.

Po otwarciu uroczystości przez panią Annę Biedrawę spotkanie zostało uświetnione programem artystycznym w wykonaniu Kabaretu „A Kuku” z Gimnazjum w Budzowie. Młodzież  przedstawiła z humorem przygotowania do Wigilii Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie Ksiądz Proboszcz Roland Hopciaś odczytał fragment Pisma Świętego i poświęcił opłatki. Po poświęceniu opłatków nastąpiła najpiękniejsza część uroczystości: dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Było bardzo  uroczyście, wzruszająco i radośnie.

Kulminacyjnym momentem, oczekiwanym niecierpliwie przez najmłodszych uczestników spotkania, było przybycie św. Mikołaja. Dzieci z poszczególnych klubów prezentowały swoje umiejętności : śpiewały kolędy, grały na instrumentach, a św. Mikołaj bardzo chętnie rozdawał prezenty, bo przecież wszyscy  w tym roku byli grzeczni.

Tego popołudnia wszystkim gościom: dzieciom i dorosłym udzieliła się atmosfera radości i wspólnego świętowania.

_DSC0043

100_0484

100_0520