Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

ORKIESTRY DĘTE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BUDZÓW, 8-15 MAJA 2024R.

 „Biblioteka – miejsce na czasie” to hasło przewodnie tegorocznego XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Coroczna akcja  ma na celu promocję literatury, a także podkreślenie roli bibliotek i czytania. Nasza biblioteka aktywnie włączając się w inicjatywę, przygotowała szereg wydarzeń, które skupiły spore grono odbiorców. To tylko potwierdza, że czytanie książek, pomimo postępu technologicznego, wciąż nie wychodzi  z mody.


Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, 10 maja odbyło się  plenerowe „Spotkanie z książką” z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego w Budzowie. Najpierw dzieci wysłuchały kilku historii o przygodach Muminków, odpowiadały na pytania i zagadki przyrodnicze, a następnie  oglądały i bawiły się przygotowanymi książeczkami sensorycznymi, które szczególnie trafiły w gusta dzieci. Oczywiście nie zabrakło czasu na radosną zabawę, najpierw dzieci korzystając z książki z szablonami zbudowały swoje modele polskich ptaków, a następnie wspólnie puszczaliśmy bańki. Na zakończenie każdy z dzieci dostał zakładkę do samodzielnego pokolorowania, którą podbił pieczątką naszej biblioteki. W spotkaniu uczestniczyło 28 uczestników.


Dzień później, 11 maja zostały przeprowadzone warsztaty plastyczne „Drugie Życie Książek.  Do warsztatów wykorzystano stare, zaczytane książki i czasopisma, które wspólnie uchroniliśmy przed wyrzuceniem na makulaturę. Uczestnicy stworzyli barwne ptaki, papierowe statki  oraz róże. Takie działania pokazują jak twórczo można wykorzystać  stare, przeznaczone na makulaturę książki i stworzyć z nich prawdziwe arcydzieło, dając im w ten sposób nowe życie i ratując przed zniszczeniem. Przetwarzanie starych rzeczy w nowe przynosi ogrom satysfakcji. W warsztatach udział wzięło 25 uczestników.


W trakcie trwania Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Budzowie zorganizowano konkurs „Zaczarowany Świat Książek” oraz akcję czytelniczą „Książkowe Bingo”. Konkurs  literacko – plastyczny polegał na stworzeniu pracy plastycznej inspirowanej literaturą. Uczestników ograniczała jedynie wyobraźnia ponieważ format i technika pracy była dowolna. Praca plastyczna mogła przedstawiać  portret postaci lub ilustrację do wybranej książki. Powstały wspaniałe prace przedstawiające min. Dom Muminków, Książeczkę obrazkową z ulubionymi bajkami czy Makietę urodzin Binga. W konkursie udział wzięło 17 osób, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Wyzwanie czytelnicze , które trwało przez cały maj również spotkało się z pozytywnym odbiorem. Akcja czytelnicza polegająca ma poszukiwaniu odpowiednich książek by zdobyć pieczątkę lub naklejkę przyniosły uczestnikom dużo zabawy i radości, budując pozytywny odbiór biblioteki i samego czytania. W akcji udział wzięło ok. 30 uczestników. Wszyscy otrzymali dyplomy za brawurową realizację wyzwania czytelniczego oraz drobne upominki.

Dziękujemy za aktywny udział w wydarzeniach zorganizowanych w trakcie Tygodnia Bibliotek i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria

XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BUDZÓW XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BUDZÓW XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BUDZÓW XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BUDZÓW XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BUDZÓW XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BUDZÓW XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BUDZÓW