Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BACZYN, 8-15 MAJA 2024R.

W dniach 8-15 maja 2024 roku po raz 21. z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich obchodzony jest Tydzień Bibliotek – ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywała się pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”.  Biblioteka Publiczna w Baczynie z przyjemnością dołączyła do tej akcji i przygotowała kilka atrakcji.

8 maja odbyła się lekcja biblioteczna pt. „Katalogowanie dawniej i dziś”. Bibliotekę odwiedziła klasa IV ze Szkoły Podstawowej w Baczynie. Poznaliśmy różnice między katalogowaniem przy pomocy katalogu rzeczowego i współczesne katalogowanie poprzez program SOWA. Później każdy miał możliwość wyszukania wybranej przez siebie książki w katalogu online naszej biblioteki. W lekcji wzięło udział 12 osób.

10 maja odwiedziliśmy przedszkolaków z ZSP w Baczynie. Dzieci chętnie wsłuchiwały się w słowa baśni i opowieści czytanych przez panią bibliotekarkę. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki i łamigłówki, a na koniec dzieci przeglądały małe książeczki z kuferków i uwielbiane przez nie dotykowe książeczki sensoryczne. W akcji wzięło udział 25 osób.

Z okazji Tygodnia Bibliotek została zorganizowana akcja czytelnicza „Książkowe BINGO”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci bardzo chętnie wyszukiwały i wypożyczały książki pod wybrane kategorie bingo, przybijając we właściwe miejsca pieczątki. Za skreślenie odpowiedniej ilości pól każdy otrzymywał dyplom i drobny upominek. W zabawie wzięło udział 17 osób.

5 czerwca został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Z wiosną za pan brat”, który trwał do końca maja. Zadaniem uczestników było ukazanie czytelnika lub książki w wiosennej scenerii w sposób ciekawy i oryginalny na fotografii. Do konkursu zostało zgłoszonych 9 prac. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Galeria

XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BACZYN XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BACZYN XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BACZYN XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BACZYN XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BACZYN XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BACZYN XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BACZYN XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BACZYN XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BACZYN