Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BIEŃKÓWKA, 8-15 MAJA 2023R.

W dniach 8-15 maja 2023 roku Biblioteka Publiczna w Bieńkówce świętowała XX  Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Moja Twoja Nasza Biblioteka!”.

Z tej okazji w miesiącu maju zostały zorganizowane konkursy i spotkania czytelnicze dla dzieci i młodzieży.

W dniach 09 – 13 maja 2023 czytelnicy mogli wziąć udział w konkursie literackim pn. „Tajemnice skrzyni” . Konkurs polegał na wypożyczeniu książki (książek), a następnie losowaniu pytania albo zagadki z „tajemniczej skrzyni”. Za prawidłowe odpowiedzi przewidziane były nagrody rzeczowe.

Konkurs adresowany był do przedszkolaków oraz uczniów klas 1-8 Szkoły Podstawowej. W konkursie wzięło udział 32 czytelników, którzy wykazali się bardzo dobrą wiedzą na temat autorów książek, bohaterów literackich oraz znajomością przysłów i powiedzeń polskich.

11 maja 2023 Biblioteka w Bieńkówce gościła przedszkolaków wraz z wychowawczyniami i opiekunkami. Odwiedziły nas: Misie, Biedronki, Stokrotki i Krasnoludki. Łącznie 78 osób. Przedszkolaki dowiedziały się, gdzie w naszej bibliotece są książeczki dla małych dzieci, a następnie wysłuchały krótkiego opowiadania. Dzieci ze starszych grupy przedszkolnych brały udział w ciekawej grze planszowej, która okazała się świetna zabawą. Na zakończenie wizyty w bibliotece wszystkie grupy przedszkolne otrzymały pamiątkowy balonik z napisem: „XX Tydzień Bibliotek 2023”, a każde dziecko otrzymało słodką

niespodziankę i zakładkę do książki.

13 maja 2023 w ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki. Uczestnicy spotkania szyli zakładki z filcu, które to prace brały udział w konkursie plastycznym „Zakładka do książki”.  W konkursie wzięło udział 6 osób, wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

Podczas Tygodnia Bibliotek został ogłoszony rodzinny konkurs plastyczny dla przedszkolaków pn. „Moja ulubiona bajka polska”. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 czerwca 2022.

Galeria

XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BIEŃKÓWCE XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BIEŃKÓWCE XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BIEŃKÓWCE XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BIEŃKÓWCE XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BIEŃKÓWCE XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BIEŃKÓWCE