Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

TWÓRCY LUDOWI

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – PALCZA, 8-15 MAJA 2023R.

W dniach 8-15 maja 2023 roku w Bibliotece Publicznej w Palczy obchodziliśmy XX  Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Moja Twoja Nasza Biblioteka!”. Z tej okazji biblioteka zorganizowała konkursy i spotkania czytelnicze dla dzieci i młodzieży.

W dniach 8- 15 maja trwał konkurs czytelniczy „Zgaduj zgadula, co Ci powie szklana kula”. Czytelnicy podczas wypożyczenia książek mogli wylosować ze szklanej kuli pytania i zagadki dotyczące bajek i baśni. Konkurs adresowany był do Przedszkolaków i Uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Palczy. W zabawie wzięło udział 36 czytelników. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

W dniach 8 i 9 maja zorganizowano spotkanie czytelnicze z Przedszkolakami w dwóch grupach. Podczas spotkania wspólnie czytaliśmy bajki i baśnie, uczyliśmy się wierszyków i rozwiązywaliśmy zagadki. W spotkaniu wzięło udział 50 przedszkolaków. Dzieci podczas popołudniowego odpoczynku chętnie wsłuchiwały się w bajki oraz aktywnie brały udział we wspólnej zabawie.

Podczas Tygodnia Bibliotek, zorganizowano dwa wiosenne konkursy plastyczne „Wiosenna zakładka do książki” oraz „Portret Pani Wiosny”. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować zakładkę do książki w wiosennym wydaniu oraz przedstawić Panią Wiosnę według własnego pomysłu. Technika i format prac były dowolne. Uczniowie mogli składać prace do 26 maja. Celem konkursów było inspirowanie wiosenną tematyką, rozbudzanie wartości estetycznej dzieci oraz rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci i młodzieży poprzez działania plastyczne przy pomocy różnych technik. W konkursie „Wiosenna Zakładka do książki” wzięło udział 17 prac, natomiast do konkursu „Portret Pani Wiosny” zgłoszono 21 prac. Uczniowie wykazali się pomysłowością i inwencją twórczą. Wszyscy Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. W Bibliotece Publicznej w Palczy trwa wystawa konkursowa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria

Wystawa prac konkursowych Prace Uczestników konkursów Prace Uczestników konkursów Prace Uczestników konkursów Prace Uczestników konkursów Uczestnicy konkursu Zgaduj zgadula, co Ci powie szklana kula Wystawa prac konkursowych Prace Uczestników konkursów Prace Uczestników konkursów Prace Uczestników konkursów Prace Uczestników konkursów Spotkanie czytelnicze z Przedszkolakami Wręczenie nagród Wręczenie nagród