Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – BUDZÓW, 8-15 MAJA 2023R.


„Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”  – pod takim hasłem obchodziliśmy tegoroczny XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek trwający od 8 do 15 maja. Gminna Biblioteka Publiczna w Budzowie po raz kolejny włączyła się w obchody „Święta Bibliotek”, proponując czytelnikom atrakcyjny program.

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, 11 maja odbyło się „Czytanie na trawie” z Przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego w Budzowie. Dużą popularnością cieszyły się akcje biblioteczne zorganizowane w trakcie obchodów „Tygodnia Bibliotek” –  „Książki niespodzianki” dla dzieci oraz „Randka w ciemno z książką” dla dorosłych. Akcja polegała na wypożyczeniu przez czytelników zapakowanych w papier książki  nie wiedząc, jaka pozycja znajduje się w środku. Element zaskoczenia okazał się niezwykle atrakcyjny dla czytelników i książki bardzo szybko zniknęły z regałów.  W akcji udział wzięło 58 osób.

Specjalnie na Tydzień Bibliotek, dzieci należące do Klubu Przyjaciół Biblioteki przygotowały fotobudkę,  z której bardzo często korzystali młodzi czytelnicy.  Zdjęcia z kolorowymi elementami i hasłami promującymi czytelnictwo można było wykonać do końca maja. W akcji wzięły udział 24 osoby.

13 maja miało miejsce spotkanie z Klubem Przyjaciół Biblioteki, na którym członkowie tworzyli zakładki do książek orgiami. W tym dniu odbyły się również warsztaty plastyczne „Slime – masa sensorycznych zabaw”, na których uczestnicy własnoręcznie wykonywali oryginalne, kolorowe masy. Każdy uczestnik stworzył podstawową bazę, a następnie komponował slime’a  według własnego pomysłu dodając ciekawe elementy, barwniki, brokat, a także esencje zapachowe. Tworzenie mas sensorycznych i zabawa nimi sprawiło dzieciom wiele radości.  W zajęciach wzięło udział 24 uczestników.

W ramach Tygodnia Bibliotek ogłoszony został konkurs fotograficzny zatytułowany „Zwiastuny wiosny”, w którym wzięło udział 12 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Wystawkę z pięknymi pracami konkursowymi można podziwiać w bibliotece.

Przez cały maj w Gminnej Bibliotece Publicznej w Budzowie odbywał się konkurs czytelniczy „Maj z książką”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodszych czytelników. Zadaniem uczestników było codzienne odwiedzanie biblioteki i zbieranie naklejek na specjalnie przygotowane karty wyzwania. Trzymamy kciuki, żeby ten zapał szybko się nie wyczerpał i mamy nadzieję, że „nawyk” częstego odwiedzania biblioteki i czytania książek pozostanie na dłużej. W wyzwaniu czytelniczym udział wzięło 25 osób, wszystkim uczestnikom przyznano nagrody.

 Podsumowując Tydzień Bibliotek  w naszej bibliotece przebiegał niezwykle intensywnie. Wszystkim uczestnikom naszych warsztatów, akcji czytelniczych i spotkań bardzo dziękujemy. Zachęcamy wszystkich do odkrywania świata ukrytego w książkach. Świat ten dostępny jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy odwiedzić bibliotekę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria

Uczestnicy akcji bibliotecznej Fotobudka Uczestnicy akcji bibliotecznej Fotobudka Uczestnicy akcji bibliotecznej Fotobudka Uczestnicy akcji bibliotecznej Fotobudka Uczestnicy konkursu i prace konkursowe Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne Akcja biblioteczna Książki niespodzianki Akcja biblioteczna Randka z książką Uczestnicy konkursu i prace konkursowe Prace konkursowe Prace konkursowe Wręczenie nagród