Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

ORKIESTRY DĘTE

Zespół Regionalny

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

XVII POWIATOWY KONKURS POTRAW I PALM WIELKANOCNYCH, BIEŃKÓWKA – 23 MARCA 2024 R.

23 marca 2024 r. w Domu Wiejskim w Bieńkówce odbył się „XVII Powiatowy Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych”. W Konkursie zorganizowanym przez Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej wzięło udział 11 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu suskiego oraz Uczniowie Zespołu Szkół im. W. Witosa z Suchej Beskidzkiej. Uczestnicy przystąpili do konkursu w dwóch kategoriach: Potrawy Wielkanocne oraz  Palma Wielkanocna.

Konkurs rozpoczął się od przywitania gości przez Danutę Kawa – Dyrektor Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Budzów oraz Jana Najdka – Wójta Gminy Budzów. Następnie na scenie wystąpiła Grupa Apostolska z Bieńkówki, która zaprezentowała poruszające przedstawienie pt. „Zbawieni przyszło przez Krzyż”. Po części artystycznej ks. proboszcz Roland Hopciaś poświęcił potrawy wielkanocne.

W kolejnej części odbyła się ocena Potraw i Palm Wielkanocnych. W jury zasiedli: Zofia Bąbol – technik żywienia, emerytowany nauczyciel gastronomii w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej, Renata Pochopień – technik żywienia , kucharz , nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej oraz Andrzej Peć – etnograf, kulturoznawca, dyrektor Muzeum Miejskiego w Suchej Beskidzkiej. Po dokładnym obejrzeniu wszystkich palm, degustacji potraw i długiej dyskusji, jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria: „Potrawy Wielkanocne”

I miejsce –  KGW Białka, KGW Stryszawa Dolna

II miejsce – KGW „Bystrzanki” Bystra Podhalańska, KGW Bieńkówka

III miejsce – KGW Zachełmna, KGW „Gaździny” Marcówka

Wyróżnienie – KGW Jachówka, KGW Palcza

Kategoria: „Palma Wielkanocna”

I miejsce – KGW Budzów, KGW Juszczyn

II miejsce – KGW Palcza

III miejsce – KGW Baczyn, Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej


Konkurs zakończył się wspólną degustacją przygotowanych potraw, któremu radośnie przyśpiewywał i przygrywał Zespół „Okowita”. Podczas trwania konkursu Wielkanocnego został zorganizowany kiermasz charytatywny dla Natalii Chromy z Bieńkówki, która cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie oraz włączenie się w akcję charytatywną wszystkim sponsorom, zaproszonym gościom oraz panią z KGW. Warto wspomnieć, że część Kół Gospodyń Wiejskich, które brały udział w konkursie postanowiły przekazać swoje nagrody na leczenie dziewczynki.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Galeria

Kiermasz charytatywny podczas XVII Powiatowego Konkursu Potraw i Palm Wielkanocnych Przemówienie organizatora Przemówienie organizatora Podziękowanie KGW Baczyn KGW Bieńkówka KGW Budzów Potrawy Wielkanocne KGW Jachówka KGW Zachełmna KGW Juszczyn Występ Grupy Apostolskiej z Bieńkówki Występ Grupy Apostolskiej z Bieńkówki Zaproszeni goście podczas konkursu Występ Grupy Apostolskiej z Bieńkówki Występ Grupy Apostolskiej z Bieńkówki Występ Grupy Apostolskiej z Bieńkówki Występ Grupy Apostolskiej z Bieńkówki Występ Grupy Apostolskiej z Bieńkówki Występ Grupy Apostolskiej z Bieńkówki Koła Gospodyń Wiejskich podczas konkursu KGW Palcza Zaproszeni goście podczas konkursu KGW Stryszawa Dolna Poświęcenie pokarmów Poświęcenie pokarmów Koła Gospodyń Wiejskich podczas konkursu Kiermasz charytatywny Komisja oceniająca potrawy Potrawy Wielkanocne Komisja oceniająca potrawy KGW Białka Potrawy Wielkanocne KGW Bystra Podchalańska KGW Marcówka Ośpiewanie stołów wielkanocnych z KGW I Zespołem Okowita Ośpiewanie stołów wielkanocnych z KGW I Zespołem Okowita Ośpiewanie stołów wielkanocnych z KGW I Zespołem Okowita Potrawy Wielkanocne Ośpiewanie stołów wielkanocnych z KGW I Zespołem Okowita Ośpiewanie stołów wielkanocnych z KGW I Zespołem Okowita Ośpiewanie stołów wielkanocnych z KGW I Zespołem Okowita Ośpiewanie stołów wielkanocnych z KGW I Zespołem Okowita Ośpiewanie stołów wielkanocnych z KGW I Zespołem Okowita Ośpiewanie stołów wielkanocnych z KGW I Zespołem Okowita Komisja oceniająca potrawy Konkurs Palm Wielkanocnych Konkurs Palm Wielkanocnych Przemówienie Starosty Suskiego Wręczenie nagród Wręczenie nagród Wręczenie nagród Wręczenie nagród Wręczenie nagród Wręczenie nagród Wręczenie nagród Wręczenie nagród Wręczenie nagród