Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

TWÓRCY LUDOWI

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

„XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK” W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PALCZY

W dniach 8-15 maja 2019 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Palczy świętowała XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji zorganizowano szereg konkursów, spektakl teatralny, a także warsztaty plastyczne z nagrodami.  

W okresie od 8 do 15 maja 2019 r. odbył się „Quiz czytelniczy”. Quiz polegał na losowaniu pytań dotyczących literatury dziecięcej. W tych dniach każdy z wypożyczających książkę mógł wylosować maksymalnie 3 pytania, a udzielając dobrych odpowiedzi mógł zdobyć maksymalnie 3 punkty każdego dnia. W konkursie wzięło udział łącznie 30 osób.  Spośród nich wyłoniono 8 znawców bajek, baśni, legend i wierszy dla dzieci. Osoby te otrzymały nagrody rzeczowe.

W dniu 08 maja 2019 r. zorganizowano w Bibliotece warsztaty plastyczne z nagrodami pn. „Upcyklignowe pacynki”. Podczas warsztatów dzieci wykonywały pacynki z plastikowych łyżek. Barwne ubrania i ciekawe włóczkowe fryzury sprawiły, że z pozoru zwykłe łyżki zmieniły się w niezwykle barwne i kolorowe postacie.

W dniu 9 maja 2019 r. odbyły się warsztaty plastyczne z nagrodami pn. „Obrazki inspirowane twórczością Vincenta van Gogha”. Uczestnicy warsztatów wykonywali z plasteliny obrazki, które przypominały technikę malowania, którą stosował Vincent van Gogh. Autorzy prac  zostali nagrodzeni.

W dniu 10 maja 2019 r. w Bibliotece został zorganizowany konkurs pn. „Czy znasz ten tytuł?”  Konkurs wzorowany na teleturnieju „Koło Fortuny” polegał na odkrywaniu przez uczestników poszczególnych liter i odgadywaniu haseł: tytułów baśni, książek, wierszy i  nazwisk autorów. Wszyscy uczestnicy  konkursu otrzymali nagrody. W tym dniu odbył się również konkurs plastyczny pn. „Malowanki do czytanki”. Zadanie konkursowe polegało na wylosowaniu przez uczestnika konkursu fragmentu baśni pt. „Czerwony Kapturek” i wykonaniu do niego ilustracji.  Młodzi czytelnicy z zaangażowaniem podjęli wykonania rysunków, a ich prace zostały nagrodzone.

Kolejnym konkursem plastycznym, do którego można było przystąpić w czasie trwania Tygodnia Bibliotek był konkurs plastyczny  pn. „Na łące – kolaż”, który odbył się w dniu 11 maja 2019 r. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej kolorową łąkę. Z wykorzystaniem wycinków z gazet oraz rysunków różnorodnych zwierząt, ptaków i owadów mali artyści wyczarowali obrazki  przedstawiające zielone, pełne zwierząt polany. 

W dniu 14 maja w Bibliotece został zorganizowany spektakl adresowany do przedszkolaków z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Palczy. Przedstawienie nosiło tytuł: ,,Pod starym Wawelem przygód bez liku: Legenda o złym smoku i sprytnym szewczyku” i traktowało o smoku wawelskim i szewczyku Skubie. Przedstawienie oprócz tego, że w sposób humorystyczny przybliżyło polską legendę i przyniosło dzieciom wiele radości i zabawy,  to dodatkowo posiadało walor edukacyjny i przekazało wartościowe treści. Ponadto aktorzy przedstawili legendę w taki sposób, że w spektakl została zaangażowana również widownia. Przedszkolaki chętnie wzięły udział w różnorodnych aktywnościach proponowanych przez aktorów, a tym samym zostali włączeni do współudziału w przedstawieniu.

W tym dniu chętni czytelnicy Biblioteki mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych pn. „Róże z gazet”.  Uczestnicy  warsztatów, którzy wykonali kwiaty ze starych gazet otrzymali nagrody.

W ostatnim dniu obchodów Tygodnia Bibliotek w Bibliotece zorganizowano warsztaty plastyczne pn. „Szycie tulipanów” oraz konkurs pn. „Literacka kostka fortuny”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykazać się wiedzą na temat literatury dziecięcej. Wszyscy uczestnicy konkursu wywalczyli ciekawe nagrody.

Ostatnim konkursem, który odbył się w trakcie Tygodnia Bibliotek był konkurs podsumowujący aktywność czytelniczą.  Zwycięstwo w tym konkursie przypadło tej osobie, która w okresie od 8 do 15 maja 2019 r. wypożyczyła i przeczytała największą ilość książek. Wyróżniono i nagrodzono 6 czytelników.  

Wszystkie prace plastyczne wykonywane podczas warsztatów i konkursów plastycznych zostały zaprezentowane na wystawie w Bibliotece.

Ponadto w dniu 8 maja 2019 r. Bibliotekę odwiedziły dzieci przedszkolne wraz z wychowawczyniami. Przedszkolaki z grup: „Biedronek i „Delfinków” dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z przyjemnością oglądały. Dzieci złożyły również  paniom bibliotekarkom życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza oraz wręczyły  piękne laurki i bukiety kwiatów.

Galeria