Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

ORKIESTRY DĘTE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

„XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK” W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BIEŃKÓWCE

W dniach 8-15 maja 2019 roku Biblioteka Publiczna w Bieńkówce świętowała XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji przez cały tydzień w bibliotece były organizowane różnorodne konkursy i  imprezy czytelnicze.

W dniu 8 maja 2019 r.  biblioteka zorganizowała konkurs czytelniczy pt. „Dopasuj autora do tytułu książki”. Każdy uczestnik konkursu otrzymał zestaw konkursowy ( 12 tytułów książek oraz 12 nazwisk autorów). Zadaniem konkursowym było prawidłowe dopasowanie autora do tytułu książki w jak najkrótszym czasie. W konkursie wzięło udział 18 dzieci z klas IV – VIII.

W dniu 9 maja 2019 r. odbyły się zajęcia dla przedszkolaków pt. „Czytamy bajki”. W tym dniu pani bibliotekarka udała się do przedszkola. Dzieci z trzech grup przedszkolnych złożyły życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza, a następnie wysłuchały bajeczki pt. „Deszczyk i borowik”. Dzieci aktywnie odpowiadały na pytania związane z przeczytaną bajką oraz malowały kolorowanki przedstawiające postaci z tej bajeczki. W grupie starszaków miało miejsce rozdanie nagród za udział w konkursie pt. „Jestem autorem bajki dla dzieci”. Dzieci, które wykonały swoją pierwszą książeczkę otrzymały nagrody rzeczowe. Do konkursy wpłynęło 20 prac. A oto wyniki:
I miejsce:  Julia Jaśkiewicz, Wojciech Ochenduszko, Joanna Byrska
II miejsce: Oliwia Wrona, Franciszek Dybaś,  Emilia Kachnic
III miejsce: Wojciech Szczerbak, Anna Jurek

W dniu 10 maja 2019 r. czytelnicy odwiedzający bibliotekę mogli wziąć udział w quizie pt. „Łamigłówki, rebusy, zagadki i krzyżówki”. W konkursie tym wzięło udział 48 dzieci. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

W dniu 11 maja 2019 r. miał miejsce spektakl czytelniczy zatytułowany „Prastara książnica – skarb i tajemnica”. Przedstawienie zostało świetnie przyjęte przez widzów. Niewątpliwie przyczynili się do tego aktorzy, którzy do gry w przedstawieniu zapraszali dzieci z widowni.

W dniu 14 maja 2019 r.  odbył się konkurs literacki pt. „Polskie legendy”. Do konkursu przystąpiło 13 dzieci ze szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu opracowanego na podstawie trzech legend: „O Lechu, Czechu i Rusie”, „Wars i Sawa” oraz „O smoku wawelskim”. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce:
Karina Malina, Oliwia Malina
II miejsce: Maria Sala
III miejsce: 
Wiktor Chromy, Oliwia Głód
Wyróżnienia:Julia Chromy, Natalia Kot

Wszyscy biorący udział w konkursie „Polskie Legendy” otrzymali nagrody rzeczowe.

W dniu 15 maja 2019 r. dzieci z klas IV – VIII mogły sprawdzić swoją znajomość polskich przysłów i powiedzeń. W konkursie pt.”Dokończ to powiedzenie” wzięło udział 12 osób. Konkurs ten miał na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, że przysłowia i powiedzenia są elementem kultury narodu i skarbnicą wiedzy. Oto wyniki konkursu:
I miejsce:   Oliwia Malina
II miejsce: Julia Chromy
III miejsce:
Wiktor Chromy
Wyróżnienia:Głód Oliwia, Kacper Doch
Wszyscy uczestnicy quizu otrzymali nagrody rzeczowe.

Miłą atmosferę podczas konkursów i spotkań zorganizowanych z okazji Tygodnia Bibliotek  przedstawiają zdjęcia w galerii.

Galeria