Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

ORKIESTRY DĘTE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

WARSZTATY PLASTYCZNE ZORGANIOZWANE W RAMACH OBCHODÓW XXI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK – BUDZÓW/JACHÓWKA , 8-15 MAJA 2024R.

W duchu ekologicznego zero waste, czyli  ograniczeniu w produkowaniu odpadów w trakcie Tygodnia Bibliotek  w Bibliotece Publicznej w Jachówce oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Budzowie zorganizowano ekologiczne warsztaty kreatywne. Dzięki twórczemu podejściu do recyklingu uczestnikom warsztatów udało się odnowić stare doniczki oraz podarować życie starym książkom. W trakcie warsztatów ekologicznych w Jachówce, uczestnicy najpierw odnowili stare doniczki pięknie malując je farbami, a następnie wraz z uczestnikami warsztatów oraz Klubu Przyjaciół Biblioteki wspólnie posadziliśmy w nich truskawki, pomidory oraz kwiaty i zioła.  Dzięki takim warsztatom dzieci nauczyły się jak pielęgnować, nasadzać, dbać o zieleń oraz pięknie przyozdabiać przedmioty codziennego użytku, tak by nie wyrzucać, a przetwarzać przedmioty i ponownie wykorzystywać. W podobnym nurcie przeprowadzono warsztaty „Drugie życie książki”. Stare książki, których nikt nie chce i nikt już nie czyta są wyrzucane lub oddawane na makulaturę. Mają szare okładki, pożółkłe kartki, są szyte lub klejone, brakuje im stron, są zniszczone i nie zachęcają do wzięcia w dłonie. A jednak, dzięki odrobinie kreatywności mogą mieć drugie życie i stać się piękną ozdobą. Wspólnie z uczestnikami warsztatów znaleźliśmy sposób na ich wykorzystanie przy tworzeniu prac plastycznych. Stara książka stała się tworzywem plastycznym, zainspirowała dzieci do stworzenia barwnych ptaków, róży i statków.  Prace plastyczne oraz kolorowy mini ogród można podziwiać w bibliotekach.  W warsztatach udział wzięło łącznie ok. 50 uczestników.  Serdecznie dziękujemy za udział i fantastyczną realizację tego ekologicznego przedsięwzięcia. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Galeria

WARSZTATY PLASTYCZNE ZORGANIOZWANE W RAMACH OBCHODÓW XXI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK WARSZTATY PLASTYCZNE ZORGANIOZWANE W RAMACH OBCHODÓW XXI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK WARSZTATY PLASTYCZNE ZORGANIOZWANE W RAMACH OBCHODÓW XXI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK WARSZTATY PLASTYCZNE ZORGANIOZWANE W RAMACH OBCHODÓW XXI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK WARSZTATY PLASTYCZNE ZORGANIOZWANE W RAMACH OBCHODÓW XXI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK WARSZTATY PLASTYCZNE ZORGANIOZWANE W RAMACH OBCHODÓW XXI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK WARSZTATY PLASTYCZNE ZORGANIOZWANE W RAMACH OBCHODÓW XXI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK WARSZTATY PLASTYCZNE ZORGANIOZWANE W RAMACH OBCHODÓW XXI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK WARSZTATY PLASTYCZNE ZORGANIOZWANE W RAMACH OBCHODÓW XXI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK WARSZTATY PLASTYCZNE ZORGANIOZWANE W RAMACH OBCHODÓW XXI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK WARSZTATY PLASTYCZNE ZORGANIOZWANE W RAMACH OBCHODÓW XXI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK