Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

„POŻEGNANIE LATA” 11 WRZESIEŃ 2016

Sezon wakacyjny dobiegł niestety końca. Pożegnać się z czasem beztroskiego odpoczynku nie jest łatwo. Jednak wszystko co dobre kiedyś się kończy. Nadszedł więc czas na pożegnanie tegorocznego lata w Gminie Budzów. Tak więc 11 września, w niedzielne, piękne i słoneczne popołudnie we wspaniałej, rodzinnej atmosferze, pożegnaliśmy  „oficjalnie” tę porę roku.

Imprezę rozpoczął mecz piłki nożnej Budzów-Marcówka.  Bardzo dobra kondycja piłkarzy i piękna gra sprawiła, że spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Mecze Strzelca z Błyskawicą od zawsze budzą duże zainteresowanie kibiców oraz  wzbudzają   niemałe emocje. Tak więc mecz  spowodował, że w tym dniu trybuny wypełniły się po brzegi.   Wspaniały doping  widzów  na pewno pomógł w  pokonaniu przeciwnika. Po meczu w programie rozpoczął się  specjalnie przygotowany program dla dzieci. Postaci ze znanych  bajek  zabrały naszych milusińskich tam,  gdzie spełniają się dziecięce marzenia, czyli „W krainę  Bajek i Zabawy”.  Po spotkaniu z postaciami ze świata bajek, do wspólnej zabawy zaprosił Zespół Hanys Bynd. Instrumenty dęte, wieloletnie doświadczenie sceniczne muzyków oraz doskonała oprawa muzyczna stworzyły jedyne w swoim rodzaju połączenie, dające gwarancję niepowtarzalnej zabawy. Na scenie pojawiły się najlepsze przeboje polskie i  zagraniczne. Wieczorem zaś wyśmienitą zabawę zapewniły znane zespoły disco-polo – „Extazy” – reprezentant nowego nurtu disco-dance. Zespół zaprezentował na scenie   takie  piosenki jak: „Jesteś moją wyśnioną”, „Dziewczyno Idealna”,  „Tylko moja dziewczyna”,   „Kocham twoje oczy”  i wiele innych niezapomnianych utworów, przy których młodzież i nie tylko bawiła się wyśmienicie, czerpiąc z muzyki wielką przyjemność. Zespół miał niesamowity kontakt   z tłumnie zgromadzoną młodzieżą. Po wspaniałym show na scenie pojawił się zespół „Systematic” – weterani disco polo. Muzycy zaśpiewali wiele hitów z pogranicza disco polo    i disco-dance.  Przy dźwiękach popularnej muzyki disco – polo bawili się zarówno młodzi  jak i starsi. Tak więc sprawdza się stara maksyma, że muzyka łączy pokolenia.  Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Koneser Duo.

Koncerty nie były oczywiście jedynymi atrakcjami.  Sporo emocji przyniósł wszystkim pokaz techniczno-ratowniczy    w wykonaniu Ochotniczych  Straży Pożarnych Gminy Budzów. Pokaz był ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej naszych strażaków. To również znakomita popularyzacja strażackiego ruchu w poszczególnych sołectwach gminy.

Imprezie towarzyszył również Kiermasz Twórczości Ludowej, a wśród atrakcji znalazły się stoiska rękodzieła ludowego takie jak hafty, wyroby z drewna, biżuteria, kwiaty z bibuły i wiele innych niepowtarzalnych produktów lokalnych Podbabiogórza. Dzieci miały okazję wkroczyć w krainę środków unijnych, gdzie mogły wziąć udział w  warsztatach regionalnych, konkursach, quizach,    w których można było zdobyć ciekawe nagrody.  Mogły bawić się również w towarzystwie Pandy, skorzystać z malowania buziek, wesołego miasteczka i małej gastronomi przygotowanej specjalnej z myślą  o   nich (min. waty, popcornu, lodów).

Na stoisku LGD „Podbabiogórze” można było uzyskać informacje na temat uzyskania dotacji ze środków  unijnych.

Zapraszamy do galerii zdjęć !

Galeria