Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

TWÓRCY LUDOWI

ZESPÓŁ REGIONALNY

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH, 07 MAJA 2015 R. – BUDZÓW

Powiatowe spotkania z poezją i prozą, które corocznie odbywają się w gminie Budzów, pozwalają młodzieży na obcowanie ze słowem wyjątkowo pięknie mówionym. Umiejętność sprawnego posługiwania się różnymi formami literackimi w mowie, pobudza wrażliwość emocjonalną w uczniach i przybliża wszystkim znajomość literatury. Tak było i tym razem. Dnia 07 maja 2015r. w gminie Budzów odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Gimnazjalnych zorganizowany przez Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Każda gmina mogła zgłosić 3 recytatorów – laureatów eliminacji gminnych. W konkursie wzięło udział 23 gimnazjalistów ze wszystkich gmin powiatu suskiego. Tegoroczny konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. W kategorii – poezja uczniowie najczęściej sięgali po twórczość Wisławy Szymborskiej, Bolesława Leśmiana i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Przedstawiając utwory pisane prozą recytatorzy prezentowali bardzo zróżnicowany repertuar. Jednak zdecydowanie największą popularnością cieszyli się rodzimi pisarze, w tym przede wszystkim teksty autorstwa Sławomira Mrożka. Wszyscy uczestnicy wykazali wysoki poziom recytatorski. Przygotowany repertuar był ciekawy, pokazywał możliwości interpretacyjne recytujących i w większości dostosowany do możliwości wykonawczych recytatora. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Konkursowe zmagania oceniała Komisja w składzie:
1. dr Magdalena Stankiewicz – dr filologii polskiej, nauczyciel szkół ogólnokształcących w Jordanowie
2. Bogdan Słomiński – aktor scen krakowskich
3. Tadeusz Łomnicki – aktor Teatru Ludowego

przyznała następujące miejsca i wyróżnienia :
I miejsce
Zuzanna Jołkowicz
z Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej za interpretację wiersza Jonasza Kofty „Co to jest miłość” i prozy Becca Fitzpatrick`a „Crescendo”
II miejsce
Marzena Bałos
z Zespołu Szkół w Białce za interpretację wiersza Stanisława Barańczaka „Pan tu nie stał” i prozy Sławomira Mrożka „Nobel”
III miejsce
Anna Leśniakiewicz z Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej za interpretację wiersza Jana Lechonia „Pytasz, co w moim życiu z wszystkich rzeczą główną” i prozy Richelle Mead „Akademia Wampirów: Ostatnie poświęcenie”
Wyróżnienia:
Natalia Kurek z Gimnazjum w Naprawie za interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej „Miłość od pierwszego wejrzenia” i prozy Ewy Nowak „Bransoletka”
Sebastian Szklany z Zespołu Szkół w Toporzysku za interpretację wiersza Władysława Broniewskiego „Żołnierz polski” i prozy Kazimierza Przerwy – Tetmajera „O Zwyrtale Muzykancie”

W wyniku eliminacji powiatowych zostało wyłonionych 5 recytatorów, którzy będą reprezentować powiat suski w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Trzebini. Są to następujący uczniowie: Zuzanna Jołkowicz, Marzena Bałos, Anna Leśniakiewicz, Natalia Kurek oraz Sebastian Szklany. Wszystkim uczestnikom konkursu składamy gratulacje, a laureatom życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich.

Galeria