Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BUDZOWIE, BUDZÓW 2023 r.

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, związane z odzyskaniem niepodległości przez nasz kraj. 11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów, Polska odzyskała wolność i suwerenność. Gminna Biblioteka Publiczna w Budzowie jak co roku, włączyła się w patriotyczne obchody tego święta, poprzez organizację wystaw książek nawiązujących do historii, a także organizację konkursu plastycznego oraz warsztatów patriotycznych dla dzieci.
Z okazji Dnia Niepodległości wspólnie z najmłodszymi czytelnikami, grupą „Biedronki” z Przedszkola Samorządowego w Budzowie wykonaliśmy godło Polski. W trakcie warsztatów „Mały patriota” dzieci miały możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat polskich symboli narodowych oraz rozwijanie zdolności pracy w grupie. Pióra orła składały się z odrysowanych rąk dzieci, dlatego po przyklejeniu na wcześniej przygotowane tło, gotowa praca przyniosła uczestnikom ogromną satysfakcję. Za swoje wielkie zaangażowanie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe patriotyczne kotyliony.
Kolejnym punktem obchodów był konkurs plastyczny „ Szyjemy patriotyczne kotyliony”, w którym mogli wziąć udział wszyscy czytelnicy biblioteki. Do konkursu przygotowano 7 prac, które zaskoczyły pomysłowością oraz kreatywnością twórców. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Malwina Rajda, Patrycja Krupczak, Weronika Krupczak

II miejsce: Krzysztof Dobosz, Franciszek Dobosz

III miejsce: Rita Chrapek, Maja Chrapek

Uczestnikom warsztatów oraz konkursu patriotycznego  gratulujemy wspaniałych postaw patriotycznych oraz zachęcamy do pielęgnowania miłości do ojczyzny w przyszłości.

Galeria

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BUDZOWIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BUDZOWIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BUDZOWIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BUDZOWIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BUDZOWIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BUDZOWIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BUDZOWIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BUDZOWIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BUDZOWIE