Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

KREATYWNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE I SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM P. JERZYM BURLIGĄ ZORGANIZOWANE NA WARSZTATACH PLASTYCZNYCH W RAMACH AKCJI „FERIE ZIMOWE Z BIBLIOTEKĄ I OŚRODKIEM ANIMACJI KULTURY GMINY BUDZÓW”, BUDZÓW/JACHÓWKA 2023 R.

„Trochę wiosny w środku zimy”, pod takim hasłem w trakcie tegorocznych ferii w Bibliotece i Ośrodku Animacji Kultury Gminy Budzów zostały zorganizowane kreatywne warsztaty pszczelarskie. Podczas warsztatów uczestnicy mogli dowiedzieć się czym zajmuje się pszczelarz, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata oraz w jaki sposób powstaje miód. Warsztaty podzielone zostały na dwie części. W pierwszej części teoretycznej odbyło się spotkanie z Panem Jerzym Burligą, pszczelarzem i miłośnikiem pszczół, który z wielką pasją opowiadał uczestnikom jak wygląda praca w pasiece, w jaki sposób udaje się pozyskać  miód oraz  omówił jakie narzędzia są do tego niezbędne. Dzieci z zapartym tchem słuchały ciekawostek na temat pszczół, a dzięki rekwizytom przywiezionym przez Pana Jerzego dzieci mogły poczuć klimat prawdziwej pasieki. Dużą atrakcją była możliwość przebrania się w strój ochronny używany przez pszczelarzy podczas pracy w pasiece oraz degustacja miodów. Dzieci mogły spróbować i porównać smaki różnych rodzajów miodów. Hitem wśród amatorów łakoci stał się niezwykły w smaku miód malinowy oraz czekoladowy. Po wstępie teoretycznym nadszedł czas na długo wyczekiwaną praktyczną część warsztatów. Zadaniem dzieci było pomalowanie korpusów drewnianych uli według własnej inwencji twórczej. Przy malowaniu bardzo ważnym aspektem był wpływ kolorów na zachowanie pszczół. Pan Jerzy opowiedział dzieciom ciekawostki o tym, że niektóre kolory sprawiają, że pszczoły stają się bardziej kąśliwe np. brązowy i czarny, a kolor czerwony jest dla nich niewidzialny. Kolorami, które najbardziej lubią pszczoły są kolory kwiatów, dlatego w trakcie pracy powstały ule z kwiecistymi łąkami, postaciami z bajek,  a także ozdobione odciskami rąk z których udało wyczarować się min. motyla. Cały proces powstawania pracy został wykonany własnoręcznie przez dzieci, od malowania tła wałkami poprzez dekorację, dlatego satysfakcja z ich wykonania była przeogromna i sprawiła uczestnikom wiele radości. Gotowe ule trafią na wiosnę do pasieki Pana Jerzego gdzie będą domem dla pszczół jak również radosnym akcentem dla otoczenia.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za aktywny udział w warsztatach, a w szczególności dziękujemy Panu Jerzemu Burlidze za zaangażowanie i pomoc w realizacji warsztatów.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Galeria

KREATYWNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE KREATYWNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE KREATYWNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE KREATYWNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE KREATYWNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE KREATYWNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE KREATYWNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE KREATYWNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE KREATYWNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE KREATYWNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE KREATYWNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE KREATYWNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE KREATYWNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE KREATYWNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE