Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

TWÓRCY LUDOWI

Zespół Regionalny

GMINNY KONKURS „OD PRZEDSZKOLA DO OPOLA”, 28 MAJA 2014 R. – PALCZA

Dnia 28 maja 2014 r. odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Muzycznego „Od Przedszkola do Opola” zorganizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Palczy i Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów. Celem konkursu było zaprezentowanie umiejętności wokalnych na scenie przez dzieci z Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych Gminy Budzów. W tym roku wystąpiło 37 przedszkolaków, w tym 9 solistów, 8 duetów i 5 zespołów. Atmosfera konkursu sprawiła, że na długo zagości w sercach dzieci, nauczycieli, rodziców i organizatorów, a radosne buzie dzieci schodzących ze sceny, pokonawszy tremę jest ogromną satysfakcją i zachętą dla organizatorów podejmowania tego typu inicjatyw.

Jurorzy w składzie: Elżbieta Trzop- nauczyciel muzyki, Anna Bugajska – absolwentka Wydziału Muzycznego – Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Śląskiego, instruktor zespołów wokalno – instrumentalnych, Dominik Bańdura – organista w Klasztorze Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej kierując się przy ocenie: doborem repertuaru, znajomością tekstu i melodii śpiewanego utworu, elementami taneczno-ruchowymi oraz ogólną prezentacją uczestnika, postanowili przyznać następujące miejsca i wyróżnienia.

I miejsce
Zespół w składzie: Patryk Głowacz, Karol Mirocha, Maria Mirocha i Dominika Spyrka z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Budzowie za piosenkę pt. „Sieje je”

II miejsce
Zespół w składzie: Anna Dobosz, Natalia Chwała i Julia Frączek z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Palczy za piosenkę pt. „Kolorowe dzieci”

III miejsce
Zespół w składzie: Julia Soból, Wiktoria Strączek i Milena Mikołajek z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jachówce za piosenkę pt. „Karuzela”

Wyróżnienie
Julia Gwiżdż z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zachełmnej za piosenkę pt. „Dżungla”

Wyróżnienie
Duet w składzie: Malwina Kot i Adam Kruźlak z Przedszkola Samorządowego w Bieńkówce za piosenkę pt. „Malarze”

Wyróżnienie
Duet w składzie: Krzysztof Kiepura i Przemysław Polak z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Baczynie za piosenkę pt. Cztery żywioły”

Wyróżnienie:
Franciszek Kąkol z Przedszkola Samorządowego w Budzowie za piosenkę pt. „Mama u fryzjera”

Ponadto w konkursie wystąpili następujący reprezentanci Przedszkoli: Agata Janik, Maria Pieronkiewicz, Julia Falasa, Lena Sergiel, Anna Krzanowska, Małgorzata Mirocha, Laura Kachnic, Jakub Graczyk, Beata Lenik, Karolina Malina, Emilia Dróżdż, Kacper Kucharski, Dawid Głowacz, Szymon Strączek, Emil Chorąży, Jan Chromy, Jakub Lempart, Marlena Mucha, Weronika Socha, Anna Malina, Emilia Pająk.

Wszyscy uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali pluszowymi misiami.

Galeria