Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

ORKIESTRY DĘTE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

TWÓRCY LUDOWI

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

GMINNY KONKURS „OD PRZEDSZKOLA DO OPOLA”, 09 CZERWCA 2016 R. – PALCZA

Już po raz ósmy z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy Budzów, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Palczy i Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów zorganizowały Gminny Konkurs Muzyczny zatytułowany „Od Przedszkola do Opola”.  Konkurs przeznaczony był dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych  gminy Budzów. A cele konkursu to min. prezentacja uzdolnień muzycznych przedszkolaków, rozbudzenie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowało  łącznie 32  dzieci.  Młodzi artyści  zachwycili publiczność i jury nie tylko umiejętnościami wokalnymi, ale także tańcem oraz wspaniałymi strojami.  W swobodny i urzekający sposób oddali nastrój konkursu. Występy małych wykonawców oceniało jury w składzie: Katarzyna Sadok – Baranowicz – nauczyciel w Szkole Muzycznej w Suchej Beskidzkiej, Elżbieta Trzop – nauczyciel muzyki w Gimnazjum w Budzowie oraz Krystyna Szczepaniak – Przewodnicząca Rady Gminy w Budzowie, kierując się przy ocenie: doborem repertuaru, znajomością tekstu i melodii śpiewanego utworu, elementami taneczno-ruchowymi oraz ogólną prezentacją uczestnika, postanowili przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

KATEGORIA SOLIŚCI:

I miejsce:
Wanessa Fus z Przedszkola Samorządowego w Bieńkówce za wykonanie piosenki pt. “Co powie tata”

II miejsce:
Julia Falasa
 z Przedszkola Samorządowego w Budzowie za wykonanie piosenki pt. “Kolorowy świat”

III miejsce:
Emilia Bartkowska z Przedszkola Samorządowego w Budzowie za wykonanie piosenki pt. “Bal moich lal” oraz  Kordian Synowiec z Przedszkola Samorządowego w Bieńkówce za wykonanie piosenki pt. “Bajeczki księżniczki”

Wyróżnienie:
Nicola Topciagić z Przedszkola Samorządowego w Bieńkówce za wykonanie piosenki pt. “Mój dziadek dał mi Psa”

KATEGORIA ZESPOŁY:

I miejsce:
Oliwia Głowacz, Lena Pająk, Martyna Gigoń z Oddziału Przedszkolnego z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baczynie za wykonanie piosenki pt. “Orkiestra gra”

II miejsce:
Ewelina Dyba, Julia Kot, Kacper Pękala, Joanna Chwała z Oddziału Przedszkolnego z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Palczy za wykonanie piosenki pt. “Wielkie sprzątanie”

III miejsce:   
Nikola Pasierbek, Martyna Sergiel, Martyna Malina z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Jachówce za wykonanie piosenki pt. “Na podwórku koło brały”

Wyróżnienie:
Natalia Gałuszka, Weronika Gibas, Anna Wojtanek z Oddziału Przedszkolnego z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baczynie za wykonanie piosenki pt. „Czy chudzi, czy grubi?”
oraz  Patrycja Mirocha, Jan Godawa, Sylwia Trączyk z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Zachełmnej za wykonanie piosenki pt. „Małe Krasnoludki”

Ponadto w konkursie wystąpili następujący reprezentanci Przedszkoli: Daria Chromy, Magdalena Kaźmierczak, Martyna Kania, Aleksandra Krupczak, Wojciech Mirocha, Alan Adamek, Mikołaj Mirocha, Amelia Borzymek, Nadia Skrzyńska, Amelia Bienias, Maria Dyba

Zgodnie z tradycją tego konkursu organizatorzy zadbali o to, aby wszyscy otrzymali nagrody – wspaniałe pluszowe misie.

Zapraszamy do galerii zdjęć !

Galeria