Tel. 607-209-966
E-mail: alicja_malina@wp.pl
Godziny wypożyczeń:
Wtorek – 12.00 – 20.00
Środa – 12.00 – 20.00
Czwartek – 8.00 – 16.00
Piątek – 12.00 – 20.00
Sobota – 12.00 – 20.00
INFORMACJE NA TEMAT KONKURSÓW
I LEKCJI BIBLIOTECZNYCH ORGANIZOWANYCH
W FILII BIBLIOTECZNEJ W BIEŃKÓWCE
Biblioteka Publiczna w Bieńkówce we współpracy z Przedszkolem Samorządowym w Bieńkówce zorganizowała konkurs dla najmłodszych czytelników. Konkurs zatytułowany „ Quiz o bajkach i baśniach” odbył się 20.11.2014 w Przedszkolu Samorządowym. Do konkursu przystąpiły 4 grupy przedszkolaków:
1. Grupa „MISIE” ,
2. Grupa „SŁONECZKA,
3. Grupa „WESOŁE NUTKI,
4. Grupa „MOTYLKI”.
Dzieci z wszystkich grup odpowiedziały bezbłędnie na 4 pytania dotyczące znajomości różnych baśni i bajek.
W nagrodę za doskonałą wiedzę każda grupa przedszkolaków otrzymała książkę z opowiadaniami o sympatycznej dziewczynce Martynce.
———————————————————————————————————
12 grudnia 2014 roku Szkoła Podstawowa we współpracy z Biblioteką Publiczną w Bieńkówce zorganizowały „Konkurs Wiedzy o Bieńkówce”.Wszystkich obecnych na sali przywitały panie prowadzące: Anna Kruźlak i Agnieszka Bogdanik. Panie mówiły gwarą, co bardzo przykuwało uwagę zgromadzonych dzieci.
Następnie kilkuosobowa grupa uczniów pod opieką pani Renaty Szczepaniak, w regionalnych strojach, przedstawiła krótkie widowisko o tym, jak to dawniej robiło się masło. Przedstawienie było bardzo ciekawe, bo mówione piękną, bieńkowską gwarą.
Humorystyczne widowisko sprawiło, że młodzież biorąca udział w konkursie zrelaksowała się, a efektem były bardzo dobre i trafne odpowiedzi. Uczniowie z klas IV-VI w grupach trzyosobowych odpowiadali na losowo wybrane pytania wykazując się doskonałą wiedzą o historii szkoły w Bieńkówce, o zabytkach, o objazdowym kinie „Redyk”, o ważnych i wyjątkowo zasłużonych dla całej Gminy Budzów osobistościach, a szczególną uwagę przyciągała znajomość gwary, której dzisiaj już mało się używa.
Komisja w składzie: pani Jolanta Szczerba – Dyrektor Szkoły Podstawowej, pani Helena Lenik – emerytowany nauczyciel języka polskiego, Alicja Malina – bibliotekarz Biblioteki Publicznej, przyznała następujące miejsca:
Miejsce I
Kl. VI: Beata Zgudziak, Marzena Pająk, Bartosz Radoń
Miejsce II
Kl. IV: Dominika Kruźlak, Wiktoria Topčagić, Krzysztof Kubuszek
Miejsce III
Kl. Va: Natalia Jończyk, Magdalena Sala, Jakub Kołacz
Miejsce IV
Kl. Vb: Aleksandra Zgudziak, Barbara Jończyk, Anna Chromy.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.
———————————————————————————————————
W dniu 17.12.2014 roku w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu pt. „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”.
W konkursie wzięło udział 16 dzieci: z przedszkola, szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Wszystkie konkursowe ozdoby były ręcznie wykonane z naturalnych materiałów, niektóre ozdobione błyszczącymi cekinami. A oto wyniki konkursu:
Miejsce I:
1.Dominika Kruźlak – kl. IV
2.Aleksandra Zgudziak – kl. V
3.Witold Lepiarz – przedszkolak
Miejsce II:
1.Adam Kruźlak – kl. I
2.Jan Sałapat – kl. IV
3.Andrzej Sałapat – kl. II
4.Wiktoria Sala – kl. II
Miejsce III:
1.Anna Zgudziak – kl. I
2.Aleksandra Nieckula – kl. II
3.Głód Oliwia – kl. I
Wyróżnienia:
1.Paweł Zgudziak – kl. III
2.Kinga Głód – I Gim.
Nagrody pocieszenia otrzymały:
1.Julia Chromy – kl. IV
2.Prymula Natalia – przedszkolak
3.Prymula Klaudia – kl. IV
4.Prymula Justyna – kl. IV.
———————————————————————————————————
W dniach 8-15 maja 2015 roku Biblioteka Publiczna w Bieńkówce świętowała XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji przez cały tydzień w bibliotece były organizowane:
1) Quizy i „zgaduj zgadule” dla przedszkolaków i uczniów klas I-VI.
2) Konkurs „Czy wiecie jak dokończyć to powiedzenie?” dla uczniów klas IV-VI oraz gimnazjalistów.
3) Warsztaty orgiami – podstawy quillingu.
4) Spotkania z bajką dla grup przedszkolnych.
Dzieci i młodzież, którzy najaktywniej uczestniczyli w konkursach i quizach otrzymywali nagrody.
W warsztatach orgiami brały udział głównie dziewczęta. Zaproszona przez bibliotekarkę pani Anna Duman z ogromną cierpliwością uczyła jak z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej skonstruować ciekawą ozdobę.
W tych dniach miały miejsce również spotkania z przedszkolakami. Bibliotekę odwiedziły 4 grupy najmłodszych czytelników: „Misie”, „Wesołe Nutki”, „Słoneczka” oraz „Motylki”. Dzieci wysłuchały krótkich informacji dotyczących biblioteki, a potem z wielkim zainteresowaniem słuchały bajek, które czytała pani bibliotekarka. Wszystkie przedszkolaki z ogromnym entuzjazmem odpowiadały na pytania związane z czytaną bajeczką, odgadywały zagadki i rozwiązywały proste rebusy. Na pożegnanie każda grupa przedszkolna otrzymała balonik z napisem: „XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek”.
———————————————————————————————————
Konkurs: „Najpiękniejsze Dary Jesieni”
24 października 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce miało miejsce uroczyste rozdanie nagród za udział w drugiej edycji konkursu plastycznego „Dary Jesieni”. Konkurs był przeznaczony głównie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej z klas I – IV, ale mogły w nim wziąć udział starsze przedszkolaki.
A oto wyniki:
I miejsce – Paweł Zgudziak (kl.IV)
II miejsce – Anna Zgudziak (kl.II)
III miejsce – Martyna Kania (przedszkolak)
Dawid Kania (kl. II)
Wyróżnienia:
– Anna Kazanowska-Krupa (kl. II)
-Oliwia Głód (kl. II)
– Magdalena Lenik ( kl. II)
———————————————————————————————————
Uroczyste Pasowanie Uczniów Klas Pierwszych
na Czytelników Biblioteki
W dniu 3 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej w Bieńkówce odbyło się Uroczyste Pasowanie Uczniów Klas Pierwszych na Czytelników Biblioteki. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych (Ia i Ib), wychowawcy: Danuta Wiśniewska i Dorota Cholewa, dyrektor szkoły Jolanta Szczerba, bibliotekarka szkolna – Justyna Głowacz oraz bibliotekarka Biblioteki Publicznej – Alicja Malina . Sam Akt Pasowania poprzedzony został zestawem pytań i różnych ciekawych zadań do wykonania dla każdego ucznia. Młodzi czytelnicy stawali na STARCIE ogromnie długiego węża z pytaniami i uczestnicząc aktywnie w konkursie zagadek wykazali się ogromną wiedzą na temat bajek, baśni i legend, a także bez problemu układali puzzle, literki z kasztanów i rozwiązywali przeróżne łamigłówki. Po dotarciu do METY można było przystąpić do Aktu Pasowania.
Po oficjalnym przyjęciu do grona czytelników uczniowie pierwszych klas otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.