Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

“FERIE ZIMOWE Z BIBLIOTEKĄ I OŚRODKIEM ANIMACJI KULTURY GMINY BUDZÓW”

Podczas tegorocznych  ferii zimowych w ramach akcji pn. „Ferie Zimowe z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów”  wszystkie chętne dzieci i młodzież  mogły skorzystać  z różnych form spędzania wolnego czasu. Na czas ferii zimowych Biblioteki Publiczne gminy Budzów przygotowały szereg konkursów, quizów, turniejów,  gier sportowych i  zręcznościowych, zajęć na świeżym powietrzu i warsztatów plastycznych. Ponadto podczas  zajęć w Bibliotekach uczestnicy mieli do dyspozycji szachy, gry planszowe i puzzle, a także brali  udział w czytaniu bajek i wierszy przez bibliotekarza, rodziców i samych dzieci. Aktywność fizyczna łączyła się z zajęciami praktycznymi i edukacyjnymi, dzięki czemu każdy mógł coś znaleźć coś dla siebie. 

Podczas konkursów plastycznych i warsztatów, które dotyczyły m.in. tematyki związanej z książką, czytelnictwem i biblioteką uczestnicy zajęć mogli wykazać się kreatywnością oraz swoimi zdolnościami plastycznymi. Na zajęciach dzieci wykonywały  m.in. rysunki swoich ulubionych postaci literackich, lepiły książkowych bohaterów z plasteliny, malowały logo biblioteki, tworzyły postacie bajkowe z chrupek, projektowały zakładki do książki z filcu. Pozostając w kręgu tematyki związanej z literaturą  odbył się również konkurs na prezentację bajkowych strojów. W nawiązaniu do panującej aury zimowej zostały przeprowadzony konkurs na „Portret Pani Zimy”. Ponadto uczestnicy Ferii z Biblioteką malowali zimowe pejzaże na szkle, wykonywali zimowe drzewo, rysowali zimowe krajobrazy z bohaterem ulubionej książki, tworzyli bałwanki ze skarpetek czy z recyklingu. W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka dzieci wykonywały dla nich laurki oraz malowano tort. Uczestnicy Ferii z Biblioteką budowali także walentynkowe pudełeczka, do których z okazji zbilżającego się Dnia Zakochanych mogli ukryć drobny upominek. A w przepadającym 18 stycznia Dniu Kubusia Puchatka świętowano  tego pluszowego misia.  Ponadto uczestnicy Ferii z Biblioteką z radością przyłączyli się do świętowania Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka, który przypada w dniu 18 stycznia. Z tej okazji  dzieci wykonały prace plastyczne, których bohaterem był Kubuś Puchatek.

Oprócz konkursów twórczych w Bibliotekach odbywały się także warsztaty plastyczne, podczas których dzieci miały możliwość zapoznać się z różnorodnymi technikami plastycznymi i rozwinąć swoją kreatywność artystyczną. Uczestnicy warsztatów wykonywali m.in. lampiony ze słoików i kolorowej bibuły, kolorowe ramki, pojemniki na przybory oraz  tworzyli teatrzyk cieni z pudełka.

Podczas Ferii z Biblioteką zorganizowano również wiele quizów i konkursów edukacyjnych z zakresu: wiedzy ogólnej, literackiej czy muzycznej. Konkursy takie jak: „Jeden z Dziecięciu”, „Familiada”, „Państwa-Miasta” oprócz tego, że sprawdzały znajomość wiedzy ogólnej i wymagały refleksu, sprawiły uczestnikom dużo radości. Natomiast uczestnictwo w quizach literackich takich jak: „Zgaduj, zgadula”, „Łamigłówki, rebusy, zagadki i krzyżówki”, „Czy pamiętasz te bajki”, „Mix czytelniczy”, „Kostka Fortuny” pozwoliło uczestnikom na odświeżenie wiedzy z dziedziny literatury dziecięcej, a udzielając poprawnych  odpowiedzi z zakresu: baśni, bajek, legend czy wierszy można było wygrać nagrodę. Innym konkursem przeprowadzonym podczas Ferii Zimowych była „Jaka to melodia?”. Odgadywanie piosenek po usłyszeniu fragmentu melodii okazało się  nietrudnym zadaniem dla dzieci biorących udział w konkursie, a same muzyczne zmagania przyniosły uczestnikom dużo satysfakcji.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom dzieci, obok konkursów, warsztatów i quizów dotyczących różnych dziedzin wiedzy zorganizowano także turnieje o charakterze sportowym. Uczestnicy turniejów mogli sprawdzić swoje umiejętności w grze w ping-ponga i bilard. Nie zabrakło również aktywności na świeżym powietrzu. Dzięki łaskawości pogody udało się przeprowadzić konkursy na najpiękniejszą rzeźbę w śniegu.

Obok gier zachęcających do aktywności zorganizowano również zajęcia, które ukierunkowane były na rozwój intelektualny. Turnieje warcabowe były kolejnymi punktami, które znalazły się w harmonogramie „Ferii Zimowych z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów”. Ta popularna gra, oprócz tego, że poprawia szeroko rozumianą kondycję umysłową, ćwiczy również pamięć i koncentrację. Uczestnicy zajęć zorganizowanych podczas Ferii w Bibliotece  mieli także możliwość wzięcia udziału w konkursach  o charakterze konstruktorskim pn. „Budowle z klocków LEGO”. Zabawa klockami pobudziła dzieci do twórczego i kreatywnego działania.

Podczas trwania Ferii Zimowych w Bibliotekach Publicznych gminy Budzów został ogłoszony także konkurs czytelniczy na „Najaktywniejszego Czytelnika Ferii Zimowych”. Czytanie książek, szczególnie w obecnych czasach pandemii, jest dobrym pomysłem na spędzenie ferii w domu. Dzieci, które poświeciły czas podczas ferii zimowych na czytanie książek zostały nagrodzone.

Oprócz konkursów i zajęć stacjonarnych można było również wziąć udział w  konkursach zorganizowanych w formie on-line. Ogłoszono kilka konkursów fotograficznych, w których należało ukazać  m.in.: rzeźbę ze śniegu, bałwana ulepionego z całą rodziną, aktywny wypoczynek podczas ferii zimowych lub książkowy sleeveface, czyli wykonanie fotografii której elementem była okładka książki wmontowana w taki sposób, że widoczna była jako część twarzy bądź całej sylwetki. Obok konkursów fotograficznych dzieci i młodzież mogła przystąpić do konkursów plastycznych w formie on-line wykonując m.in.: karnawałowe maski, karmniki,  bibułkowy bukiet kwiatów dla Babci i Dziadka czy malując sporty zimowe.

Wszystkie konkursy kończyły się specjalnie przygotowanymi na tę okazję nagrodami, czy  niespodziankami.

W czasie ferii zimowych odbyły się również spotkania członków Klubu Przyjaciół Biblioteki, którzy podczas zajęć tworzyli zakładki do książek, wykonywali  kwiaty z krepiny oraz zainspirowani bohaterami baśni lepili postacie bajkowe z plasteliny i modeliny.

W okresie Ferii odbywały się również zajęcia stałe, które regularnie odbywają się w Bibliotece i Ośrodku Animacji Kultury Gminy Budzów. Chętne dzieci i młodzież  z gminy Budzów mają możliwość uczestnictwa w Warsztatach Nauki Tańca Regionalnego, w Warsztatach Muzycznych, w Warsztatach Plastycznych, w Zajęciach Karate, w Zajęciach Robotyki  oraz w Kursie Tańca Nowoczesnego.  

Ferie Zimowe z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów upłynęły w miłej atmosferze. Przygotowane konkursy i aktywności były świetną zabawą i sprawiły, że dzieci spędziły wesoło i aktywnie czas.

Galeria

Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych - Lepienie Bałwana Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych - Turniej Tenisa Stołowego, Turniej Gry w Bilard, aktywność ruchowa Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych - Aktywność na świeżym powietrzu, budowanie śniegowych rzeźb Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych -Turnie Wiedzy Ogólnej Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych - Zajęcia artystyczne Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych -Turnieje Warcabowe Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych - Książkowy sleeveface Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych - Wykonywanie prac plastycznych, Konstruowanie budowli z klocków LEGO Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych - Konkurs postaci z bajek, Dzień Kubusia Puchatka Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych - Laurka dla Babci i Dziadka Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych - Bałwanek, Karnawałowa Maska ska Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych - Kwiaty z krepiny, Zakładki do książek Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych - Wykonywanie prac plastycznych Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych - Dzień Kubusia Puchatka - Czytanie bajek Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych - Wykonywanie bałwanków ze skarpetek Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych - Lepienie z plasteliny Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych Uczestnicy konkursów i turniejów odbywających się podczas Ferii Zimowych Prace konkursowe - Sporty zimowe Prace konkursowe - Bukiet dla Babci i Dziadka Prace konkursowe - Karmnik