Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PALCZY, PALCZA 2023 R.

Dobiegły końca ferie zimowe, a wraz z nimi wyjątkowy czas o który zadbała Biblioteka Publiczna w Palczy. Minione dwa tygodnie były przesycone dobrą zabawą i ciekawymi zajęciami. W okresie od 30 stycznia do 12 lutego w Bibliotece Publicznej w Palczy, zostały zorganizowane spotkania z książką w formie konkursów literacko-plastycznych, warsztatów plastycznych i zabaw kreatywnych, rozgrywek gier planszowych, a także turnieje wiedzy ogólnej i quizy znajomości literatury dla dzieci.

W dniu 30 stycznia 2023 r. został ogłoszony konkurs czytelniczy na „Najaktywniejszego czytelnika Ferii Zimowych”, konkurs fotograficzny „Pocztówka z Ferii” oraz konkurs plastyczny „Portret babci i dziadka”. W tym dniu dzieci mogły wykazać się również kreatywnością, podczas konkursu literacko – plastycznego „Pacynka ze skarpetki”. Po wysłuchaniu fragmentu książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły pacynki ze skarpetek i opowiadały historyjkę własnej skarpetki. Nagrodzono 10 prac. Kolejną atrakcją tego dnia, były uwielbiane przez dzieci kalambury, ta popularna gra przyniosła dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu.

31 stycznia 2023 r. w bibliotece rozpoczął się konkursem plastycznym „Zimowa instalacja – przyjaciele zimy”, który polegał na stworzeniu postaci, które najbardziej kojarzą się z zimą. Z różnych materiałów powstały bałwanki, zające i choinki, które zawisnęły wspólnie na zimowej instalacji. W konkursie wzięło udział 7 uczestników, którzy zostali nagrodzeni. Na zakończenie dnia dzieci zagrały w grę planszową na spostrzegawczość pt. „W krainie baśni”, która okazała się świetną zabawą, treningiem koncentracji i wymagała nie lada refleksu.

W dniu 1 lutego 2023 r. nastał trzeci dzień ferii w bibliotece, który tematycznie nawiązywał do karnawału. W trakcie konkursu plastycznego, uczestnicy stworzyli maski karnawałowe. Ozdobione kolorowym papierem i mieniącymi się cekinami świetnie oddawały nastrój trwającego jeszcze karnawału. W konkursie wyróżniono i nagrodzono 9 prac. W tym dniu odbył się również turniej wiedzy „Państwa – Miasta”.

W dniu 2 lutego 2023 r. zorganizowano konkurs plastyczny pn. „Moja książka- stwórzmy własną książkę”. W tym konkursie kreatywność i dziecięca wyobraźnia odegrała ogromną rolę.Dzieci najpierw stworzyły okładkę, a następnie wymyśliły i napisały własną książkę. Powstało 8 historii pt.: „O wyprawie na Marsa”, „O Smokach, które cały czas się skarżyły”, „Miasto przygód”, „Amelia na wakacjach”, „Bałagan”, „Niedoświadczony Zombi”, „O ślimaku, który nie chciał chodzić”, „Oaza”. Wszystkie prace zostały nagrodzone.

W dniu 3 lutego 2023 r. odbył się konkurs plastyczny pn. ,,Malowanie na szkle ulubionej postaci z bajki”. Na szklanych szybkach uczestnicy konkursu malowali ulubione postacie z bajek. Powstały Muminki, Kicie Kocie, Psi Patrol, Kot w Butach i postać Wilka. W konkursie udział wzięło 11 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Drugi tydzień ferii rozpoczął się równie emocjonująco, co poprzedni.

W dniu 6 lutego 2023 r. przeprowadzono i rozstrzygnięto konkurs „Zimowy krajobraz z plasteliny”. Na tekturowych płytkach pojawiły się zimowe pejzaże w wydaniu klasycznym, w którym dominował niebieski oraz biały, ale nie zabrakło również wersji fantazyjnej pełnej rozmaitych kolorów. Wykonano 10 prac plastycznych, a ich autorzy zostali nagrodzeni.

W dniu 7 lutego 2023 r. odbył się turniej gry „Kółko i krzyżyk”. W trakcie konkursu plastycznego uczestnicy samodzielnie wykonali drewniane elementy z plastrów drewna. Dzięki pomysłowości i kreatywności dzieci powstało kilka wersji żetonów min. z kosmosem, gwiazdami, słodkościami, zimowymi elementami oraz elementami łąki. Po skończeniu twórczych zmagań przyszedł czas na rozgrywkę w której udział wzięło 7 uczestników.

W dniu 8 lutego 2023 r. zorganizowano warsztaty plastyczne „Ptaki z rolek” oraz Turniej „Jeden z Dziesięciu”. Podczas warsztatów plastycznych kreatywność i dziecięca wyobraźnia odegrała ogromną rolę. Zwykłe tekturowe rolki po odpowiednim pokolorowaniu i umiejętnym ozdobieniu przeobraziły się w kolorowe ptaki. Następnie dzieci wzięły udział w turnieju inspirowanym znanym teleturniejem i tak jak w oryginale uczestnicy odpowiadali ustnie na pytania związane z wiedzą ogólną. W konkursie udział wzięło 7 uczestników, którzy zostali nagrodzeni.

W czwartek 9 lutego 2023 r. odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Walentynkowa rzeźba” na których każdy z uczestników udekorował serce według własnego pomysłu, a w kolejnym etapie, gotowe serce stało się jednym z elementów wspólnej rzeźby. Tego samego dnia na uczestników czekał quiz wiedzy o bajkach. Konkurs został przeprowadzony pisemnie, a pytania dotyczyły popularnych bajek, baśni, legend i wierszy dla dzieci. Do quizu przystąpiło i nagrody otrzymało 8 osób.

Na zakończenie ferii zimowych odbył się konkurs plastyczny pt. „Futurystyczne miasto – tworzymy miasto jak ze snu”, którego zadaniem było własnoręczne zrobienie budynków, samochodów i postaci z pudełek i kolorowych papierów, a następnie stworzenie wspólnej kolorowej makiety. Powstało wspaniałe kolorowe miasto, a zebrane dzieci wykazały się niesamowitą wyobraźnią. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni:

W trakcie ferii dodatkowo został zorganizowany konkurs plastyczny „Portret Babci i Dziadka” oraz konkurs fotograficzny „Pocztówka z ferii”. W konkursie „Portret Babci i Dziadka” wzięło udział 6 dzieci. Uczestnicy złożyli piękne, własnoręcznie wykonane prace. Natomiast do konkursu fotograficznego „Pocztówka z ferii” zgłoszono 8 pomysłowo wykonanych prac. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni.

Wszystko, co dobre niestety szybko się kończy. Najważniejsze są jednak miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii w bibliotece nie będzie brakowało. Każdego dnia dzieci przychodziły i wychodziły z uśmiechem na twarzy, co było najlepszym dowodem podziękowania i uznania. Wszystkim, którzy wybrali bibliotekę na czas ferii serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję spotkać się ponownie w przyszłym roku. Życzymypowodzenia w kolejnym pracowitym półroczu i zapraszam do naszej biblioteki.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Galeria

Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Palczy Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Palczy Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Palczy Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Palczy Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Palczy Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Palczy Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Palczy Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Palczy Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Palczy Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Palczy Wystawa prac konkursowych uczestników Ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Palczy Prace konkursowe uczestników Ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Palczy Prace konkursowe uczestników Ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Palczy Prace konkursowe uczestników Ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Palczy Prace konkursowe uczestników Ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Palczy