Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

ZESPÓŁ REGIONALNY

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W JACHÓWCE, JACHÓWKA 2024 R.

Kolejne ferie dobiegły końca, a wraz z nimi zakończyły się zajęcia w Bibliotece Publicznej w Jachówce zorganizowane pod hasłem „Ferie zimowe 2024”. Wszystko, co dobre szybko się kończy jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom imprez nie będzie brakowało.

Aby zagospodarować dzieciom wolny czas od nauki, podczas ferii zimowych w bibliotece odbyły się następujące spotkania:

12.02.2024 r. (poniedziałek)

Spotkanie KLUBU PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI.

„Dekoracje na Karnawałowy Bal Postaci z Bajek”. Na zajęcia przybyło 10 osób, wspólnie zrobiliśmy dekoracje na Bal. Były to zajęcia plastyczne, na których młodzi plastycy wykonali razem piękne dekoracje przyozdobione czerwonymi serduszkami i nie tylko, utworzona całość prezentowała się wyśmienicie. Następnie wspólnie ozdobiono salę balową. Wystrój sali balowej był bajeczny i zachęcający do zabawy.

12.02.2024 r. (poniedziałek)

Karnawałowy Bal Postaci z Bajek – zakochaj się w bajce” dla dzieci zaprzyjaźnionych z biblioteką.

Na balu wybieraliśmy Króla i Królową balu, w dwugodzinnej zabawie uczestniczyło ok. 40 dzieci wraz z rodzicami. Królowe Balu to Antosia i Laura Radwan, a Królem Balu został Igor Radwan. Podczas zabawy przy muzyce dzieci uczestniczyły w tańcu na gazecie, tańcu z balonikami, zabawie w ciuciubabkę, w zabawie gorące krzesła oraz w mini turnieju kalambury. Przygotowano także słodki poczęstunek. Dzieci bawiły się świetnie.

13.02.2024 r. (wtorek)

SPEKTAKL TEATRALNY „NA TROPIE AFERY, GDZIE SIĘ PODZIAŁY LITERY?”- BAJKA PROMUJĄCA CZYTELNICTWO ZORGANIZOWANA PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2024 PRZEZ BIBLIOTEKĘ I OŚRODEK ANIMACJI KULTURY GMINY BUDZÓW w Jachówce wspotkaniu uczestniczyło 120 osób.

13.02.2024 r. (wtorek)

Konkurs plastyczny pt. ”Moja najukochańsza postać z bajki ”.

Konkurs adresowany był  do wszystkich dzieci, zadaniem konkursowym było oddanie pracy plastycznej w technice dowolnej, o tematyce związanej z postaciami z dziecięcych bajek i baśni. Do konkursu przystąpiło 31 dzieci,  wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

14.02.2024 r. (środa)

Konkurs plastyczny dla młodszych dzieci „Serduszkowe Love”.

W konkursie uczestniczyło 7 osób. Były to zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonały piękne kartki walentynkowe, które mogły przekazać w dniu 14 lutego dla swojej ulubionej osoby. Kartki zostały przyozdobione czerwonymi serduszkami i nie tylko, utworzona całość prezentowała się wyśmienicie. Małe dziewczynki robiły walentynki dla mamusi, a mali chłopcy dla taty, natomiast starsze dziewczyny swoje walentynki chciały przekazać dla tajemniczej sympatii. Nagrodzono wszystkich  uczestników konkursu.

14.02.2024 r. (środa)

Spotkanie KLUBU PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI.

Zajęcia dla dzieci odbyły się przy współpracy KPB i Warsztatów Plastycznych. Zajęcia prowadzone były przez Panią Annę Gigoń i nosiły tytuł „Wszyscy kochamy bałwanka”. Niestety na zewnątrz nie było śniegu, wiec bałwanki powstawały na kartkach papieru. W warsztatach uczestniczyło 16 dzieci.

15.02.2024 r. (czwartek)

Turniej warcabowy.

Biblioteka zorganizowała turniej zatytułowany ”Kochamy …grać w warcaby”. Do turnieju przystąpiło 10 dzieci, zakupiono nagrody rzeczowe dla wszystkich  uczestników.

Zwycięzcami zostali:

Miejsce I  – Baran Oliwier

Miejsce II – Żytkiewicz Mateusz

Miejsce III – Nieciąg Maria

Turniej szachowy.

W tym samym dniu biblioteka zorganizowała dla zainteresowanych dzieci turniej szachowy pt.: ”Kochamy…grać w szachy”. Do turnieju przystąpiło 6 dzieci, zakupiono nagrody rzeczowe dla wszystkich  uczestników.

Zwycięzcami zostali:

Miejsce I  – Baran Oliwier

Miejsce II – Baran Fabian

Miejsce III – Nieciąg Zofia

17.02.2024 r. (sobota)

Turniej Tenisa Stołowego.

Konkurs odbył się w kategoriach dla dziewczyn, chłopców oraz w kategorii OPEN.

We wszystkich kategoriach uczestniczyło 26 zawodników.

Wszystkich zwycięzców nagrodzono.

Oto nasi mistrzowie:

KATEGORIA  OPEN

Miejsce I – Nieciąg Julia

Miejsce II – Nieciąg Krzysztof

Miejsce III – Kachnic Patryk

KATEGORIA DZIEWCZYNY

Miejsce I – Nieciąg Kinga

Miejsce II – SergielMartyna

Miejsce III – Pasierbek Nikola

KATEGORIA CHŁOPCY

Miejsce I – Nieciąg Krzysztof

Miejsce II – Baran Oliwier

Miejsce III – Habowski Kacper

19.02.2024 r. (poniedziałek)

Konkurs „Budowle z klocków LEGO”.

Konkurs z klocków LEGO to dla naszych milusińskich świetna okazja by odkryć swoje talenty konstruktorskie. Przez zabawę klockami ukazały się ukryte talenty początkujących konstruktorów, oderwały ich od  wirtualnego świata i zachęciły do twórczego działania. Dzieci mogły wykonać budowlę samodzielnie lub zaprosić do wspólnej zabawy przyjacielE i wspólnie stworzyć niepowtarzalna budowlę. Na twórców najciekawszych konstrukcji czekały wspaniałe nagrody. Do konkursu przystąpiło 24 dzieci.

20.02.2024 r. (wtorek)

Konkurs wiedzy ogólnej „Jeden z dziesięciu”.

W drugim tygodniu ferii odbył się konkurs „Jeden z dziesięciu”, nawiązujący do znanego telewizyjnego teleturnieju. Konkurs adresowany był do dzieci z klas IV – VIII.

Pytania obejmowały materiał z zakresu wiedzy ogólnej.

Każdy uczestnik zaczynał grę z trzema „szansami”. W ostatnim etapie liczba zadanych pytań była ograniczona do 100. Każdy zawodnik dostał trzy nowe szanse. Ważną rolę odgrywały punkty, każdy zawodnik zaczynał z taką liczbą punktów, ile szans zachował z wcześniejszych etapów. Za każdą dobrą odpowiedź gracz dostawał 1 punkt. Do konkursu w przystąpiło 6 osób. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i determinacją.

Zwycięzcami zostali:

Kategoria klasy IV-VIII

Miejsce I – Mirocha Mikołaj

Miejsce II – Sałapat Martyna, Głowacz Jan

Miejsce III – Sałapat Wiktoria, Nieciąg Maria

Miejsce IV– Nieciąg Zofia

20.02.2024 r. (wtorek)

Spotkanie KLUBU PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI.

 „Kochamy… grać w Eurobusines” – troje dzieci spędziło miło czas w bibliotece przy planszówkach.

21.02.2024 r. (środa)

Spotkanie KLUBU PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI i dzieci z Warsztatów Plastycznych KREATYWNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE. „Malowanie uli”.

Warsztaty prowadzone były przez Panią Annę Gigoń oraz pszczelarza Jerzego Burligę. Dzieci malowały prawdziwe ule, nauczyły się kilku zasad malarskich oraz kilku nowych informacji o życiu pszczół. Na zajęcia przybyło 13 dzieci.

22.02.2024 r. (czwartek)

Konkurs plastyczny dla maluchów „Akademia plasteliny z Tosią i Plastusiem”. Czwartkowe spotkanie w bibliotece zaczęło się od zajęć plastycznych, na których młodzi plastycy wykonali razem piękne prace z plasteliny. Konkurs adresowany był do wszystkich dzieci, zadaniem konkursowym było oddanie pracy plastycznej o tematyce dowolnej wykonanej z plasteliny. Do konkursu przystąpiło 6 dzieci, wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

22.02.2024 r. (czwartek)

Konkurs muzyczny dla starszych dzieci „Jaka to melodia?”

Zadaniem konkursowym było podanie tytułu oraz wykonawcy prezentowanej piosenki, odgadnięcie instrumentów na podstawie dźwięków, jaki dany instrument wydaje.

W czterech rundach wyłoniono zwycięzcę. W konkursie uczestniczyło 8 dzieci, nagrodzono każdego uczestnika.

24.02.2024 r.(sobota)

Turniej Bilard 2024 dla dzieci i młodzieży. W przedostatnim dniu na zakończenie ferii zimowych zorganizowano Turniej Bilard 2024, turniej adresowany był do dzieci i młodzieży. Do gry w turnieju  przystąpiły dzieci SP w kategorii dziewczynki i chłopcy. Zwycięzcy zostali wyłonieni podczas rozgrywek sportowych, z zachowaniem zasad bilardu. Do konkursu w obu kategoriach przystąpiło 14 osób. Dla zwycięzców przekazano nagrody rzeczowe.

W kategorii SP dla dziewczyn zwycięzcami zostały:

Miejsce I  – Kachnic Emilia

Miejsce II – Nieciąg Julia

Miejsce III – Nieciąg Maria

W kategorii  SP dla chłopców zwycięzcami zostali:

Miejsce I – Oliwier Baran

Miejsce II – Głowacz Jan

Miejsce III – Habowski Kacper

24.02.2024 r.(sobota)

Konkurs czytelniczy „Czytelnik Ferii 2024”.

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego odbyło się na zakończenie ferii. Tytuł „Czytelnika Ferii 2024” otrzymała najaktywniejsza czytelniczka Łucja Burliga

Podczas Ferii zimowych 2024 w godzinach pracy biblioteki do dyspozycji dzieci i młodzieży był udostępniony tenis, bilard, piłkarzyki, gry planszowe, szachy i warcaby.

We wszystkich konkursach i zajęciach zorganizowanych podczas ferii uczestniczyło łącznie 327 uczestników.

Zapraszamy do galerii zdjęć !!!

Galeria

Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce