Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W JACHÓWCE, JACHÓWKA 2023 R.

Kolejne ferie dobiegły końca, a wraz z nimi zakończyły się zajęcia w Bibliotece Publicznej w Jachówce zorganizowane pod hasłem „Ferie zimowe 2023”. Wszystko, co dobre szybko się kończy jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom imprez nie będzie brakowało. Aby zagospodarować dzieciom wolny czas od nauki, podczas ferii zimowych w bibliotece odbyły się następujące spotkania:

28.01.2023 r. odbyło się spotkanie KLUBU PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI. W zajęciach plastycznych zatytułowanych „Pani zima” uczestniczyło 7 osób.

30.01.2023 r. ogłoszono Konkurs Fotograficzny „Moje ferie 2023”. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się po feriach.

30.01.2023 r.Biblioteka zorganizowała turniej ”Gramy w warcaby”. Do turnieju przystąpiło 9 dzieci, zakupiono nagrody rzeczowe dla wszystkich  uczestników.Biblioteka zorganizowała dla zainteresowanych dzieci też turniej szachowy pt.: ”Gramy w szachy”. Do turnieju przystąpiło 6 dzieci, zakupiono nagrody rzeczowe dla wszystkich  uczestników.

30.01.2023 r. –„Czytanie bajek”. Promocja czytelnictwa – zachęcamy dzieci do czytania – głośne czytanie bajek w bibliotece.

31.01.2023 r. odbyło się spotkanie KLUBU PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI. Rzeźba w śniegu”. Zimowe zajęcia plenerowe adresowane były do wszystkich dzieci spędzających ferie w Jachówce. Podczas pięknej, zimowej aury wspólnie zbudowaliśmy śniegową „Fortecę lodową”, która zdobiła plac zabaw przez całe ferie. W zajęciach  uczestniczyło 5 osób.

01.02.2023 r. – Konkurs „Budowle z klocków LEGO”. Konkurs z klocków LEGO to dla naszych milusińskich świetna okazja by odkryć swoje talenty konstruktorskie. Przez zabawę klockami ukazały się ukryte talenty początkujących konstruktorów, oderwały ich od  wirtualnego świata i zachęciły do twórczego działania. Dzieci mogły wykonać budowlę samodzielnie lub zaprosić do wspólnej zabawy przyjaciela i wspólnie stworzyć niepowtarzalna budowlę. Na twórców najciekawszych konstrukcji czekały wspaniałe nagrody. Do konkursu przystąpiło 15 osób.

02.02.2023 r. – Konkurs plastyczny dla maluchów „Akademia plasteliny z Tosią i Plastusiem”. Czwartkowe spotkanie w bibliotece zaczęło się od zajęć plastycznych, na których młodzi plastycy wykonali razem piękne prace z plasteliny. Konkurs adresowany był do wszystkich dzieci, zadaniem konkursowym było oddanie pracy plastycznej o tematyce dowolnej wykonanej z plasteliny. Do konkursu przystąpiło 10 dzieci, wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

02.02.2023 r. odbył się konkurs muzyczny dla starszych dzieci „Jaka to melodia?” Zadaniem konkursowym było podanie tytułu oraz wykonawcy prezentowanej piosenki, odgadnięcie instrumentów na podstawie dźwięków, jaki dany instrument wydaje. W czterech rundach wyłoniono zwycięzcę. W konkursie uczestniczyło 13 dzieci, nagrodzono każdego uczestnika.

04.02.2023 r. odbyło się kolejne spotkanie KLUBU PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI pod hasłem „Jestem EKO – ratujemy pszczoły”. Na spotkaniu klubu, z plastikowych odpadów przeznaczonych do recyklingu, stworzyliśmy piękne małe pszczółki. W sobotnich zajęciach plastycznych uczestniczyło 2 dzieci.

06.02.2023 r. – Konkurs wiedzy ogólnej „Jeden z dziesięciu”. W poniedziałek drugiego tygodnia ferii odbył się konkurs „Jeden z dziesięciu”, nawiązujący do znanego telewizyjnego teleturnieju. Konkurs adresowany był do dzieci z klas I-III oraz klas IV – VIII. Pytania obejmowały materiał z zakresu wiedzy ogólnej.  Każdy uczestnik zaczynał grę z trzema „szansami”. W ostatnim etapie liczba zadanych pytań była ograniczona do 100. Każdy zawodnik dostał trzy nowe szanse. Ważną rolę odgrywały punkty, każdy zawodnik zaczynał z taką liczbą punktów, ile szans zachował z wcześniejszych etapów. Za każdą dobrą odpowiedź gracz dostawał 1 punkt. Do konkursu w obu kategoriach przystąpiło 11 osób. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i determinacją.

07.02.2023 r. – Spotkanie KLUBU PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI. „Dekoracje na Karnawałowy Bal Przebierańców”. Na zajęcia przybyło 10 osób, wspólnie zrobiliśmy dekoracje na Bal Karnawałowy. Były to zajęcia plastyczne, na których młodzi plastycy wykonali razem piękne dekoracje przyozdobione czerwonymi serduszkami i nie tylko, utworzona całość prezentowała się wyśmienicie. Następnie wspólnie ozdobiono salę na Bal Karnawałowy. Wystrój sali balowej był bajeczny i zachęcający do zabawy.

09.02.2023 r. odbył się konkurs plastyczny dla młodszych dzieci „Moja walentynka”. Na zajęcia przybyło 15 osób. Były to zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonały razem piękne kartki walentynkowe, które mogły przekazać w dniu 14 lutego dla swojej ulubionej osoby. Kartki zostały przyozdobione czerwonymi serduszkami i nie tylko, utworzona całość prezentowała się wyśmienicie. Małe dziewczynki robiły walentynki dla mamusi, a mali chłopcy dla taty, natomiast starsze dziewczyny swoje walentynki chciały przekazać dla tajemniczej sympatii. Nagrodzono wszystkich  uczestników konkursu.

09.02.2023 r. –Turniej Bilard 2023 dla dzieci i młodzieży. W przedostatnim dniu na zakończenie ferii zimowych zorganizowano Turniej Bilard 2023, turniej adresowany był do dzieci i młodzieży. Do gry w turnieju  przystąpiły dzieci SP w kategorii dziewczynki i chłopcy. Zwycięzcy zostali wyłonieni podczas rozgrywek sportowych, z zachowaniem zasad bilardu. Do konkursu w obu kategoriach przystąpiło 12 osób. Dla zwycięzców przekazano nagrody rzeczowe.

11.02.2023 r. Spotkanie KLUBU PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI. „Warsztaty kulinarne –  pieczenie pierników”. Wspólne wykrawanie ciasta, pieczenie i dekorowanie pierników kolorowym lukrem to świetna zabawa. Prace kulinarne uświetniła swoją obecnością specjalistka od dekorowania pierników Pani Ewa Nitecka. Wszystkie dzieci były zaangażowane w pracę, stworzyły swoje własne kolorowe, piernikowe dzieła sztuki. W warsztatach kulinarnych uczestniczyło 12 osób.

11.02.2023 r. odbyło się rozdanie nagród – Konkurs Fotograficzny „Moje ferie 2023 Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży szkolnej. Przedmiotem konkursu było zdjęcie o tematyce zimowej, związane z wypoczynkiem podczas ferii w Jachówce. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było dostarczenie zdjęcia na adres mailowy biblioteki, każdy uczestnik mógł zgłosić do konkursu do 3 zdjęć. Konkurs trwał w okresie  od 30.01-11.02.2023 r., w ostatnim dniu ferii wybrano zwycięzców konkursu.

Podczas Ferii zimowych 2023 w godzinach pracy biblioteki do dyspozycji dzieci i młodzieży był udostępniony tenis, bilard, piłkarzyki, gry planszowe, szachy i warcaby. We wszystkich konkursach i zajęciach zorganizowanych podczas ferii uczestniczyło łącznie 193 uczestników.

Zapraszamy do galerii zdjęć !!!

Galeria

Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Jachówce