Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

Zespół Regionalny

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BUDZOWIE, BUDZÓW 2024 R.

Zakończył się beztroski czas ferii, który wesoło minął nam podczas zorganizowanych w czasie zimowego odpoczynku zajęć edukacyjnych i plastycznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Budzowie. W okresie od 12 lutego do 24 lutego 2024 roku biblioteka zorganizowała szereg różnorodnych zajęć popularyzujących w atrakcyjny sposób książkę, a przede wszystkim ukazujących naszą bibliotekę jako miejsce przyjazne i pełne świetnej zabawy. Spotkania cieszyły się zainteresowaniem zarówno tych młodszych, jak i tych nieco starszych dzieci. W ciągu  2 tygodni w bibliotece odbywały się poranne gry i zabawy świetlicowe, głośne czytanie bajek, konkursy i warsztaty plastyczne, a także turnieje literackie.
           Pierwszy dzień ferii rozpoczęliśmy od ogłoszenia konkursu na Najaktywniejszego Czytelnika Ferii Zimowych, konkursu literacko-plastycznego „Walentynka dla bohatera książki” oraz konkursu plastycznego „Podróże małe i duże z bohaterami książek”. Tego samego dnia na chętnych czekał turniej „Bajkowe kalambury”. Zadaniem uczestników było narysowanie lub pokazanie wylosowanego tytułu bajki lub baśni bez użycia słów. Ta popularna gra przyniosła dzieciom mnóstwo radości i zabawy. W turnieju udział wzięło 6 osób, wszyscy otrzymali nagrody.
           W dniu 13 lutego zorganizowano Spotkanie z Klubem Przyjaciół Biblioteki pt. „Walentynkowe Rendez-Vous”. Podczas spotkania na którym odbyły się warsztaty plastyczne zwykłe tekturowe rolki po odpowiednim pokolorowaniu i umiejętnym ozdobieniu papierem przeobraziły się w kolorowe, walentynkowe sowy. W spotkaniu udział wzięło 5 osób.
            W kolejnym dniu ferii odbyły się zajęcia literacko – sensoryczne dla przedszkolaków pt. „Wyprawa na biegun północny”. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się kto zamieszkuje biegun północny, gdzie on się znajduje oraz jakie różnice są pomiędzy Arktyką i Antarktydą. Po wstępie teoretycznym dzieci udały się do sali plastycznej gdzie czekały na nich specjalnie przygotowane masy sensoryczne. Zabawy sensoryczne sprawiły dzieciom wiele frajdy i satysfakcji. W zajęciach udział wzięło 31 osób.  W tym dniu przeprowadzony został również turniej „Państwa- Miasta”. Uczestnicy mieli za zadanie napisać w jak najkrótszym czasie nazwy państw, miast, roślin, zwierząt itp., na wylosowaną literę. Rozgrywki  okazały się bardzo emocjonujące, a siedmioro uczestników, którzy wzięli w nim udział otrzymało nagrody.
            15 lutego rozpoczął się konkursem plastycznym „Ahoj Przygodo!”, który polegał na stworzeniu z różnych materiałów przestrzennej pracy nawiązujących do morskich podróży. W konkursie wzięło udział 6 uczestników, którzy zostali nagrodzeni. Na zakończenie dnia dzieci wzięły udział w animacjach pt. „Spotkanie z piratami”. Animacje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a zabaw i radości nie było końca.
             W dniu 16 lutego na wszystkich chętnych czekał konkurs literacko-plastyczny „Krajobraz jak z baśni”. Zadanie konkursowe polegało na wyborze,  przeczytaniu jednej z klasycznych baśni oraz stworzeniu za pomocą różnych materiałów krajobrazu nawiązującego do wybranej pozycji. W trakcie konkursu powstało 9 prac ilustrujących baśnie pt. „Trzy świnki”, „Kot w butach”, „Calineczka”, „Brzydkie kaczątko” itd. , wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.
              17 lutego w bibliotece został zorganizowany „Quiz Biblioteczny”. Konkurs został przeprowadzony pisemnie, a pytania dotyczyły popularnych bajek, baśni, legend i wierszy dla dzieci. Do quizu przystąpiło i nagrody otrzymało 12 osób. Tego samego dnia zostały przeprowadzone „OdLOTowe warsztaty plastyczne” w trakcie których powstały różnokolorowe balony. W warsztatach udział wzięło 20 uczestników.
               Drugi tydzień ferii rozpoczął się równie ciekawie, co poprzedni. W dniu 19 lutego został przeprowadzony konkurs „Plastelinowe ZOO”. Zadaniem konkursowym było stworzenie miniaturowej makiety przedstawiającej zwierzęta w ZOO. Do zabawy plastelina nikogo nie trzeba namawiać, dlatego też w konkursie udział wzięło 9 osób, które stworzyło fantazyjne i kolorowe prace. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
            W kolejnym dniu uczestnicy ferii w bibliotece przenieśli się w kosmos. W trakcie zorganizowanego konkursu plastycznego „Galaktyczne podboje” każdy z uczestników stworzył wybraną przez siebie planetę oraz rakietę kosmiczną. Powstało 7 wspaniałych kolorowych prac plastycznych, a ich autorzy otrzymali nagrody.
            W dniu 21 lutego został przeprowadzony konkurs literacko-plastyczny pt. „Każda litera ma swojego bohatera”. Podczas działania główną rolę odegrała kreatywność i dziecięca wyobraźnia. Zadanie konkursowe polegało na ozdobieniu wylosowanej litery tak, aby przedstawiała słowo zaczynające się na tą literę. Powstała między innymi : A jak anakonda, R jak rower, H jak Harry Potter itd. W konkursie udział wzięło 6 osób. Wszyscy otrzymali nagrody.
            W dniu 22 lutego został zorganizowany turniej literacki „Biblionerzy”. Turniej został  zainspirowany znanym teleturniejem i tak jak w oryginale uczestnicy odpowiadali ustnie na pytania związane z wiedzą ogólną mając do wyboru 4 możliwe odpowiedzi oraz dwa koła ratunkowe. W turnieju udział wzięło 5 uczestników, którzy zostali nagrodzeni.
             W piątek 23 lutego w bibliotece przeprowadzono i rozstrzygnięto konkurs literacko-plastyczny „Dokąd podróżują ptaki?”. W pierwszym etapie konkursu uczestnicy stworzyli modele ptaków, a następnie prześledzili trasy jakimi podróżują ptaki do ciepłych krajów. W drugim etapie na uczestników czekało zadnie plastyczne, które polegało na ulepieniu z gliny wybranego polskiego ptaka. Dzieci sumiennie i pracowicie podeszły do każdego z zadań. W konkursie udział wzięło 6 osób, wszystkie otrzymały nagrody.
             Na zakończenie ferii zostały zorganizowane warsztaty plastyczne pt. „Podróż do świata pszczół”. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki uprzejmości Pana Jerzego Burligi, który przygotował potrzebne materiały, korpusy uli oraz przeprowadził ciekawą prelekcję na temat pszczół oraz pracy w pasiece. Uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali ciekawostek na temat pszczół, obejrzeli oraz przymierzyli ekwipunek pszczelarza, a także degustowali przepyszne miody smakowe wytworzone w pasiece „Burliga”. W warsztatach udział wzięło 28 osób.

W konkursie na „Najaktywniejszego Czytelnika Ferii Zimowych” nagrodzono 12 osób, które były najczęstszymi i najliczniej wypożyczającymi czytelnikami ferii zimowych.
              Wszystko, co dobre szybko się kończy, jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii w bibliotece nie będzie brakowało. Wszystkim, którzy wybrali bibliotekę na czas ferii serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję spotkać się ponownie w przyszłym roku.Życzymy powodzenia w kolejnym pracowitym półroczu i zapraszam do naszej biblioteki.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Galeria

Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie