Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BUDZOWIE, BUDZÓW 2023 R.

Na okres Ferii Zimowych 2023 Biblioteka Publiczna w Budzowie, zaproponowała dzieciom i młodzieży ciekawe zajęcia i atrakcyjne konkursy, które odbyły się w dniach 30.01-11.02.2023r.  Podczas zajęć uczestnicy mieli do dyspozycji szachy, gry planszowe i puzzle. Bardzo chętnie brali udział w czytaniu bajek przez dzieci i bibliotekarza. Wypożyczyli również dużą ilość książek do obejrzenia i przeczytania w domu. Zgodnie z harmonogramem zajęć każdego dnia odbywały się konkursy i turnieje. Mieliśmy również okazję obejrzeć dwa spektakle teatralne dla dzieci.

W poniedziałek 30 stycznia ogłoszono konkurs czytelniczy na „Najaktywniejszego Czytelnika Ferii Zimowych 2023”. W tym dniu odbył  się także konkurs plastyczny  pn: „Ferie z książką”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez uczestników pracy plastycznej prezentującej, w jaki sposób można spędzić ciekawy czas z książką, podczas ferii zimowych.  Uczestniczyło w nim sześcioro dzieci. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

31 stycznia gościliśmy Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, który przedstawił dzieciom spektakl pt: „Złośliwości Jej Królewskiej Mości”. Treść w nim zawarta przypomniała dzieciom o zasadach dobrego wychowania. Widzowie mieli okazję podziwiać wspaniałą grę aktorską, piękne stroje i  kolorowe dekoracje, a na ich twarzach zagościł uśmiech. Na koniec gromkimi brawami podziękowano artystom za ich występ. Spektakl w tym dniu obejrzało ponad sto osób.

W środę 1 lutego odbył się konkurs literacko-plastyczny pn: „Kleksografia”, w którym uczestniczyło sześcioro dzieci. Kleksografia to sztuka tworzenia obrazów z kleksów. Dzieci miały za zadanie zrobić kleksy i plamki, przy pomocy rozcieńczonych farb, a następnie wymyślić z nich jakieś przedmioty, postaci czy zwierzątka, dorysowując elementy. Wszystkie prace były bardzo kreatywne i twórcze. Każde dziecko otrzymało nagrodę rzeczową.

W związku z brakiem śniegu, 2 lutego odbył się konkurs plastyczny pn: „Eko – Bałwanek”. Dzieci wykonywały bałwanki na kartkach, wykorzystując różne techniki plastyczne. W konkursie uczestniczyło czworo dzieci. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. W tym dniu został również zorganizowany turniej pn: „Potyczki szachowe”,  w którym wzięło udział czworo dzieci. Rozegrane zostały rozgrywki, które wyłoniły zwycięzców turnieju. Każdy z uczestników otrzymał nagrody rzeczowe.

W sobotę 4 lutego odbył się konkurs czytelniczy pn: „Mix czytelniczy”, w którym wzięło udział 19 osób. Każdy czytelnik, który wypożyczył książkę w dniu konkursu i podał prawidłową odpowiedź na wylosowane pytanie otrzymał nagrodę rzeczową.

6 lutego odbył się konkurs literacko-plastyczny pn: „Wiersze jak malowane – ilustracja do wybranego wiersza polskiego autora”. Wzięło w nim udział ośmioro dzieci. Wszyscy zostali nagrodzeni.  W tym dniu miał także miejsce Spektakl Teatralny pn: „Smerfuj bezpiecznie”. Tym razem zawitał do nas Teatr „Blaszany Bębenek” z Trzebini. Artyści zabrali nas do magicznej, bajkowej krainy Smerfów, gdzie dzieci mogły nauczyć się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Poznali znaki drogowe i sygnalizację świetlną. Przedstawienie było bardzo energiczne, pełne humoru, a najmłodsi mogli aktywnie uczestniczyć i współtworzyć akcję dziejącą się w wiosce Smerfów oraz okolicznym lesie. Dzieci były bardzo zadowolone z przedstawienia. Owacjom nie było końca. Tego dnia występ obejrzało około stu widzów.

7 lutego  odbył się konkurs plastyczny pn:  „Moja ulubiona postać z bajki”, w którym uczestniczyło sześcioro dzieci. Zadaniem uczestników było namalowanie, za pomocą farb, swojego ulubionego bohatera bajkowego. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

8 lutego w konkursie prezentacji strojów „Jestem postacią bajkową” wzięło udział siedem osób. Każdy z przebranych uczestników zaprezentował swój bajkowy strój oraz rekwizyty, które go uzupełniały. Chętne osoby mogły również opowiedzieć, dlaczego wybrały akurat tę postać i zdradzić jak powstawało przebranie. Mogliśmy zobaczyć Lisiczkę Siostrzyczkę, Żabkę Kumkatkę, Czerwonego Kapturka, Obelixa, Boba Budowniczego, Śpiącą Królewnę oraz Kopciuszka w podwójnym wydaniu. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. W tym dniu, już poza konkursem, bawiliśmy się w rozpoznawanie, z jakiej bajki pochodzi fragment piosenki oraz rozwiązywaliśmy quizy obrazkowe dotyczące bajek.

9 lutego miał miejsce turniej pn. „Jeden z dziesięciu” w którym uczestniczyło dziesięć osób. Zadanie konkursowe polegało na udzielaniu prawidłowych odpowiedzi na pytania, podzielone według kategorii wiekowych. Po kilku rozegranych rundach wyłoniliśmy zwycięzcę, który prawidłowo odpowiedział na największą liczbę pytań, zachowując najwięcej szans. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe.

11 lutego miał miejsce kolejny konkurs  „Mix czytelniczy dla wypożyczających”, w którym uczestniczyło 21 osób. Wypożyczenie książki oraz prawidłowa odpowiedź na pytanie, dostosowane do wieku, uprawniała do wylosowania  nagrody rzeczowej. W tym dniu rozstrzygnięty został także konkurs pn. „Najaktywniejszy czytelnik Ferii Zimowych 2023”, w którym nagrodzono 5 osób,  które w czasie ferii wypożyczyły i przeczytały największą liczbę książek.

Ferie minęły szybko, ale w bardzo miłej i radosnej atmosferze. W Bibliotece było artystycznie, kreatywnie, pomysłowo i wesoło. Praca i pomysłowość zostały oczywiście nagrodzone. Mamy nadzieję, że miłe wspomnienia z ferii będą umilały dzieciom czas dalszej nauki.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Galeria

Uczestnicy Ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Budzowie Uczestnicy Ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Budzowie Uczestnicy Ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Budzowie Uczestnicy Ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Budzowie Uczestnicy Ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Budzowie Prace konkursowe uczestników Ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Budzowie Prace konkursowe uczestników Ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Budzowie