Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

ORKIESTRY DĘTE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BIEŃKÓWCE, BIEŃKÓWKA 2023 R.

W dniach 31.01 – 11.02.2022r., podczas ferii zimowych, Biblioteka Publiczna w Bieńkówce zorganizowała dla dzieci i młodzieży różnego rodzaju quizy, warsztaty, konkursy i turnieje, a także czytanie bajek. Ponadto podczas zajęć w bibliotece uczestnicy mieli do dyspozycji szachy, gry planszowe i puzzle.

31.01.2023 r. – 04.02.2023r – Konkurs wiedzy pn. „Łamigłówki, rebusy, zagadki i krzyżówki”. Każdy czytelnik do lat 15, który odwiedził w tych dniach bibliotekę i wypożyczył książkę otrzymywał do rozwiązania rebus, zagadkę lub krzyżówkę. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci były nagradzane. Łącznie w konkursie wzięło udział 28  uczestników.

01.02.2023 r.  – Konkurs wiedzy pn. „Jeden z dziesięciu” adresowany był do wszystkich dzieci ze Szkoły Podstawowej. Do konkursu przystąpiło 5 osób. Uczestnicy konkursu odpowiadali kolejno na zadawane pytania z różnych dziedzin wiedzy.

02.02.2023 r.  miało miejsce głośne czytanie bajek połączone z „Bajecznymi malowankami”. W tym dniu dzieci, które odwiedziły bibliotekę mogły posłuchać bajek czytanych przez bibliotekarza. Następnie najmłodsze dzieci otrzymywały do pokolorowania malowankę z ulubioną postacią bajkową, a nieco starsi uczestnicy kolorowali mandale. W spotkaniu wzięło udział 10 dzieci w różnym wieku.

03.02.2023 r.  odbył się  „Turniej warcabowy” adresowany do uczniów Szkoły Podstawowej. Głównym zadaniem konkursu było wyłonienie Mistrza Warcabów Ferii Zimowych. Turniej okazał się zabawową formą spędzania wolnego czasu. O tytuł „Mistrza Warcabów” walczyło w tym dniu 4 uczestników.

04.02.2023 r. na zakończenie pierwszego tygodnia ferii Biblioteka w Bieńkówce zorganizowała Warsztaty bibułkarskie, w których wzięło udział 3 dzieci. Uczestnicy samodzielnie zrobili bukiet róż z krepiny.

07.02.2023 r. -11.02.2023r – W tych dniach odbywał się quiz dla najmłodszych czytelników pn. „Zgaduj zgadula”. Każde dziecko, które odwiedziło w drugim tygodniu ferii zimowych bibliotekę mogło wziąć udział w quizie. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci były nagradzane. Łącznie w konkursie wzięło udział 22  uczestników.

07.02.2023r. oraz 08.02.2023r. odbył się „Turniej Tenisa Stołowego”.  Turniej  rozegrany został w grach singlowych, pojedynki rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 11 pkt. Uczestnicy turnieju walczyli o puchar. Tegoroczny turniej odbywał się w różnych kategoriach wiekowych. Łącznie do turnieju przystąpiło 14 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

09.02.2023 r.  – „Turniej Państwa – Miasta”. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i Średniej i był rozgrywany w formule „open” czyli bez podziału na roczniki. Każdy z graczy miał do uzupełnienia tabelkę z 7 kolumnami (kategoriami) zatytułowanymi: państwo, miasto, rzeka, zwierzę, roślina, rzecz, imię. W turnieju wzięło udział 8 uczestników, którzy wykazali się ogromną wiedzą.

10.02.2023 r.  Konkurs plastyczny pn. „Walentynkowa Laurka” był okazją do wspaniałej zabawy, w której wzięło udział  8 osób. Do konkursu mogły przystąpić zarówno dzieci jak i młodzież, a laurki mogły być wykonywane dowolną techniką. Dzieci wykazały się inwencją twórczą i kreatywnością.

11.02.2023 r.  odbyły się warsztaty plastyczne pn. ”Filcowe serduszka”. W warsztatach wzięło udział 10 dzieci, które szyły serduszka z filcu z myślą o zbliżających się walentynkach.

11.02.2023 r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów ogłoszonych na początku ferii zimowych.

Konkurs czytelniczy pn. „Najaktywniejszy Czytelnik Ferii Zimowych”. W konkursie nagrodzono 3 najaktywniejszych czytelników.

Konkurs plastyczny pn. „Mój wymarzony bałwanek” . Prace mogły być wykonywane dowolną techniką. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: praca płaska, praca przestrzenna. Do konkursu wpłynęło 25 prac, których wykonawcy wykazali się inwencją twórczą i kreatywnością.

Konkurs plastyczny pn. „Zimowy krajobraz z bohaterem ulubionej książki”. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej, przedstawiającej bohatera z książki z zimą w tle. Do konkursu wpłynęło 15 prac. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursach i turniejach otrzymały nagrody rzeczowe.

Miłą atmosferą i  fajną zabawę podczas ferii zimowych przedstawiają zdjęcia z imprez.

Galeria

Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce Prace konkursowe uczestników Ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce Prace konkursowe uczestników Ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce