Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

ZESPÓŁ REGIONALNY

TWÓRCY LUDOWI

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BACZYNIE, BACZYN 2024 R.

W czasie ferii zimowych, które odbyły się w dniach 12-23.02.2024 r. Biblioteka Publiczna w Baczynie zaprosiła dzieci do uczestnictwa w zajęciach

przygotowanych przez placówkę. Zorganizowano wiele konkursów, w których

dzieci mogły wykazać się umiejętnościami manualnymi ,kreatywnością

i pracowitością. Dzieci chętnie spędzały czas przy grach planszowych, szachach oraz układaniu puzzli. Duża popularnością cieszyła się akcja LEGOmania, podczas której dzieci tworzyły różne oryginalne, bardzo kreatywne budowle z klocków. Czytelnicze poranki oraz popołudnia wprowadzały nas w świat ciekawych bajek i baśni. Każdy mógł też zaprojektować swoją własną zakładkę do książki, którą później wspólnie zalaminowaliśmy, żeby mogła nam służyć przez długi czas. Ferie upłynęły w miłej i wesołej atmosferze.

W pierwszym dniu ferii w bibliotece odbył się konkurs pn. ,,Przez zimowe okno”. Zadaniem uczestników  było zilustrowanie pięknego zimowego krajobrazu widzianego przez okna budynków. W konkursie wzięło udział 7 osób. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

W Walentynki 14.02 odbył się konkurs plastyczny pn.,, Serce pełne miłości” , w którym dzieci tworzyły i ozdabiały walentynkowe serca według własnego pomysłu. W konkursie wzięło udział 8 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

W następnym dniu odbył się konkurs plastyczny pn. ,,Baśniowy portret w ramie zamknięty”. Zadaniem dzieci było namalowanie dowolną techniką portretu ulubionej postaci z baśni oraz ozdobnej ramki. W konkursie udział wzięło 12 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

Dnia 16 lutego odbył się konkurs pn. ,,LEGO Challenge”. Wszyscy uczestnicy puścili wodze fantazji i stworzyli różnego rodzaje budowle, zwierzęta czy pojazdy z klocków Lego. W konkursie wzięło udział 11 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

Kolejny tydzień rozpoczęliśmy od konkursu pn.,,W smerfnej wiosce”, w którym uczestnicy namalowali swoją wizję wioski Smerfów oraz jej mieszkańców. W konkursie wzięło udział 9 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

W dniu 21.02 przeprowadziliśmy akcję biblioteczną pn. „Karaoke – Muzyczny świat książki”, w której przenieśliśmy się do magicznego świata bajek i baśni za pomocą piosenek. W zabawie wzięło udział 6 osób.

W następnym dniu 22.02 odbył się konkurs plastyczny pn. ,,Plastelinowa dżungla”. Konkurs polegał na wykonaniu zwierząt zamieszkujących dżunglę z plasteliny i modeliny.  Wykonanych zostało 12 prac. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. W tym samym dniu odbył się również turniej wiedzy „Państwa-miasta”, w którym udział wzięło 6 osób. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

Ostatniego dnia ferii odbyły się warsztaty sensoryczne pn. „Ulepimy dziś bałwana?”. Dzieci najpierw wykonywały pachnącą, magiczną masę, z której później lepiły bałwanki.. W warsztatach uczestniczyło 8 osób, wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

Przez cały okres ferii trwał konkurs czytelniczy pn. „Dobry zwyczaj-wypożyczaj”. Wypożyczenie książek w danym dniu upoważniało do wylosowania nagrody przy pomocy koła fortuny. Konkurs cieszył się dużą popularnością. Wzięło w nim udział  47 osób. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria

Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Baczynie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Baczynie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Baczynie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Baczynie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Baczynie Ferie Zimowe w Bibliotece Publicznej w Baczynie