Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

TWÓRCY LUDOWI

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

ORKIESTRY DĘTE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

“FERIE ZIMOWE 2021” W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W JACHÓWCE

Styczeń dobiegł końca, a wraz z nim zakończyły się konkursy on-line , zorganizowane z okazji ferii zimowych przez Filię Biblioteczną w Jachówce. Wszystko, co dobre szybko się kończy jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom konkursów nie będzie brakowało. Niestety w tym roku, ze względu na panujące obostrzenia związane z pandemią, wszystkie konkursy miały formę on-line,  ale pomimo to chętnych do wzięcia udziału w konkursach nie brakowało.

W tym roku rozdano 73 nagrody, za udział w konkursach on-line  i za prace wykonane podczas ferii spędzanych w domu.

Podczas ferii zimowych w okresie od 4.01 do 16.01.2021 r. Biblioteka Publiczna w Jachówce oferowała następujące kursy:

Akademia plasteliny – „Tosia ulepiła Plastusia,  a Ty co wymyślisz?”
Ferie zaczęły się od konkursu poświęconego ulubionemu bohaterowi z ulubionej książki, w którym młodzi plastycy wykonali piękne prace z plasteliny. Konkurs adresowany był do wszystkich dzieci, zadaniem konkursowym było oddanie pracy plastycznej bądź przesłanie zdjęcia pracy na adres mailowy biblioteki. Pracą konkursową miała być postać lub kompozycja przestrzenna ze swojej ulubionej książki, koniecznie wykonanej z plasteliny.  Do konkursu przystąpiło 14 dzieci, wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.
WYNIKI KONKURSU
MIEJSCE I:
Zuzanna Ogarek, Martyna Sergiel, Nikola Pasierbek, Zofia Nieciąg, Nikodem Gaura
MIEJSCE II:
Julia Nieciąg, Maja Nieciąg, Krzysztof  Nieciąg, Kinga Nieciąg, Maria Nieciąg
MIEJSCE III:
Natalia Adamczyk, Szymon Adamczyk, Anna Strączek, Marcin Strączek

Konkurs zimowy „Rzeźba w śniegu”
Zimowy konkurs plenerowy adresowany był do wszystkich dzieci. Zadaniem konkursowym było wyrzeźbienie najpiękniejszej i najoryginalniejszej rzeźby ze śniegu, samodzielnie lub w grupach. Do konkursu przystąpiło 20 dzieci. Zbudowano bardzo ciekawe rzeźby śniegowe. Wszystkich uczestników konkursu nagrodzono.
WYNIKI KONKURSU
MIEJSCE I
:
Martyna Sergiel, Miłosz Kubieniec
MIEJSCE II:
Krzysztof Nieciąg, Kinga Nieciąg, Magdalena Nieciąg, Marcel Plewka, Mateusz Żytkiewicz, Natalia Sergiel, Maria Sergiel, Maria Nieciąg, Natalia Adamczyk, Szymon Adamczyk
MIEJSCE III:
Kacper Habowski, Weronika Strączek, Agnieszka Strączek, Daniel Żytkiewicz, Maja Nieciąg , Julia Nieciąg
WYRÓŻNIENIE:
Wojciech Sergiel, Krzysztof Sergiel

Konkurs plastyczny „Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż… zrób laurkę”
Konkurs adresowany był  do wszystkich dzieci, zadaniem konkursowym było oddanie pracy plastycznej w technice dowolnej, o tematyce związanej obchodzeniem uroczystości Dnia Babci i Dziadka. Do konkursu przystąpiło 22 dzieci, z własnoręcznie wykonanymi pięknymi laurkami. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
WYNIKI KONKURSU
MIEJSCE I:
Kornelia Pasierbek, Zuzanna Ogarek, Martyna Sergiel, Maria Sergiel, Natalia Adamczyk, Szymon Adamczyk, Nikola Pasierbek, Milena Malina
MIEJSCE II:
Julia Nieciąg, Maja Nieciąg, Natalia Sergiel, Anna Strączek, Miłosz Kachnic, Nikodem Gaura
MIEJSCE III:
Karolina Nieciąg, Magdalena Nieciąg, Kinga Nieciąg, Mateusz Żytkiewicz, Krzysztof Sergiel, Wojciech Sergiel, Marcin Strączek, Weronika Traczyk

Konkurs fotograficzny „Zapozuj z książką, czyli książkowy Sleeveface” 
„Zapozuj z książką, czyli książkowy Sleeveface”  – konkurs promujący zainteresowania czytelnicze oraz kreatywne wykorzystanie nowoczesnej technologii, adresowany był do czytelników Biblioteki Publicznej w Jachówce.
Termin przyjął się za sprawą publikacji  „Sleeveface” autorstwa Johna Rostrona i Carla Morrisa, w której to opublikowali zdjęcia inspirowane płytami winylowymi.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zdjęcia metodą sleeveface czyli „ubierz się w książkę” w odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni domu, ogrodu itp.
„Sleeveface” – to typ fotografii, która przedstawia osobę z zasłoniętą częścią ciała przez okładkę książki. Bardzo ważna była perspektywa oraz aranżacja tła. Należało idealnie dobrać strój, przyjąć odpowiednią pozę, tak aby powstało złudzenie jedności modela z graficznym motywem książki. Dzięki temu powstały kreatywne zestawiania osobowości czytelników z przesłaniem okładki. Do konkursu przystąpiło 6 dzieci. Wszystkich uczestników konkursu nagrodzono.
WYNIKI KONKURSU
MIEJSCE I:
Karolina Nieciąg, Miłosz Kachnic
MIEJSCE II:
Szymon Adamczyk, Magdalena Nieciąg
MIEJSCE III:

Kinga Nieciąg, Natalia Adamczyk

Konkurs czytelniczy „Ferie z książką”
Dzieci, które poświeciły czas podczas ferii zimowych na czytanie książek zostały nagrodzone. Biblioteka  zaprosiła małych i większych czytelników do wzięcia udziału w konkursie literackim, polegającym na wypożyczeniu książek w bibliotece, przeczytaniu ich oraz zachęceniu innych do przeczytania wybranej pozycji książkowej.
Czytanie książek i odkrywanie ciekawych historyjek oraz przygód w nich zawartych, szczególnie w dzisiejszych czasach pandemii, kiedy nie można było wyjechać stało się ciekawą przygodą i dobrym pomysłem na spędzenie ciekawych ferii w domu.
Nagrodzono 11 najaktywniejszych czytelników biblioteki wypożyczających książki w okresie Ferii Zimowych (4-16.01.2021 r.).
WYNIKI KONKURSU
MIEJSCE I:
Adam Nieciąg, Krzysztof  Nieciąg, Julia Kaczmarczyk, Wojciech Kaczmarczyk
MIEJSCE II:
Maja Nieciąg, Julia Nieciąg, Kornelia Pasierbek, Karolina Nieciąg
MIEJSCE III:
Zuzanna Ogarek, Magdalena Nieciąg, Michał Nowakowski

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Galeria

Akademia plasteliny - Tosia ulepiła Plastusia, a Ty co wymyślisz? Akademia plasteliny - Tosia ulepiła Plastusia, a Ty co wymyślisz? Akademia plasteliny - Tosia ulepiła Plastusia, a Ty co wymyślisz? Akademia plasteliny - Tosia ulepiła Plastusia, a Ty co wymyślisz? Akademia plasteliny - Tosia ulepiła Plastusia, a Ty co wymyślisz? Akademia plasteliny - Tosia ulepiła Plastusia, a Ty co wymyślisz? Akademia plasteliny - Tosia ulepiła Plastusia, a Ty co wymyślisz? Nikodem Gaura Akademia plasteliny - Tosia ulepiła Plastusia, a Ty co wymyślisz? Natalia Adamczyk Akademia plasteliny - Tosia ulepiła Plastusia, a Ty co wymyślisz? Kinga Nieciąg Akademia plasteliny - Tosia ulepiła Plastusia, a Ty co wymyślisz? Zuzanna Ogarek Akademia plasteliny - Tosia ulepiła Plastusia, a Ty co wymyślisz? Szymon Adamczyk Akademia plasteliny - Tosia ulepiła Plastusia, a Ty co wymyślisz? Akademia plasteliny - Tosia ulepiła Plastusia, a Ty co wymyślisz? Krzysztof Nieciąg Akademia plasteliny - Tosia ulepiła Plastusia, a Ty co wymyślisz? Akademia plasteliny - Tosia ulepiła Plastusia, a Ty co wymyślisz? Konkurs Rzeźba w śniegu Konkurs Rzeźba w śniegu Martyna Sergiel Konkurs Rzeźba w śniegu Marcel Plewka Konkurs Rzeźba w śniegu Konkurs Rzeźba w śniegu Miłosz Kubieniec Konkurs Rzeźba w śniegu Konkurs plastyczny Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż… zrób laurkę Nikodem Gaura Konkurs plastyczny Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż… zrób laurkę Konkurs plastyczny Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż… zrób laurkę Maria Sergiel Konkurs plastyczny Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż… zrób laurkę Konkurs plastyczny Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż… zrób laurkę Konkurs plastyczny Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż… zrób laurkę Konkurs plastyczny Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż… zrób laurkę Konkurs plastyczny Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż… zrób laurkę Konkurs plastyczny Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż… zrób laurkę Konkurs fotograficzny Zapozuj z książką Konkurs fotograficzny Zapozuj z książką Karolina Nieciąg Konkurs fotograficzny Zapozuj z książką Magdalena Nieciąg Konkurs fotograficzny Zapozuj z książką Natalia Adamczyk Konkurs fotograficzny Zapozuj z książką Szymon Adamczyk