Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

FERIE ZIMOWE 2020 W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PALCZY

W okresie od 27 stycznia do 07 lutego 2020 r. podczas Ferii Zimowych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Palczy w ramach akcji „Ferie Zimowe z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów” odbyły się liczne konkursy i turnieje  adresowane do dzieci i młodzieży.

Podczas zajęć i konkursów plastycznych dzieci miały możliwość wykonać przy pomocy różnorodnych technik plastycznych ciekawe i kolorowe prace.

W dniu  27 stycznia 2020 r. odbył się konkurs plastyczny pn. „Bałwanki ze skarpetek”. Skarpetki odpowiednio uformowane i wypełnione ryżem przez uczestników konkursu przemieniły się w zabawne bałwanki. W konkursie wyróżniono i nagrodzono 3 prace. W tym dniu zorganizowano również turniej „Państwa-Miasta”.  Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni. W kolejnym dniu ferii odbył się konkurs plastyczny pn. „Aniołki z masy porcelanowej”. Nagrodzono autorów 7 barwnych i ciekawych prac. W tym dniu przeprowadzono również konkurs pn. „Bajkowe kalambury”. Poprzez malowanie lub pokazywanie na migi różnorodnych bohaterów literackich uczestnicy konkursu mieli za zadanie odgadnięcie prezentowanej postaci. Konkurs przyniósł uczestnikom wiele radości i udowodnił, że dzieci potrafią być bardzo kreatywne. Wszystkie osoby, które przystąpiły do „Kalambur” zostały nagrodzone. W dniu 29 stycznia 2020 r. zorganizowano kolejny konkurs plastyczny. Tym razem zadaniem konkursowym było przedstawienie „Zimowego pejzażu”. Uczestnicy konkursu najpierw barwili tło za pomocą bibuły, a następnie wykonywali brzozowe drzewa, na których zasiadły różnokolorowe ptaki zrobione z papieru.  7 osób „wyczarowało” piękne prace plastyczne oddające zimową aurę. Tego dnia odbył się również konkurs pn. „Jeden z dziesięciu”. Konkurs podobnie jak znany teleturniej odbył się w trzech etapach. Uczestnicy odpowiadali ustnie na pytania związane z wiedzą ogólną. W konkursie udział wzięło 9 osób, które wywalczyły nagrody. W dniu 30 stycznia 2020 r. odbył się konkurs plastyczny pn. ,,Filcowe zakładki do książki”. Zakładki najpierw zostały obłożone filcowym materiałem, a następnie przeszyte ściegiem dzierganym. Potem uczestnicy konkursu wykonali z filcu sówki, tygrysy lub inne zwierzaki, którymi przyozdobili zakładki. Zabawa z igłą i muliną okazała się nie lada wyzwaniem, z którymi dzieci świetnie sobie poradziły. W konkursie udział wzięło 7 osób. Wszystkie  zakładki zostały wyróżnione, a ich autorzy nagrodzeni. Po skończeniu zakładek przeszedł czas na turniej pn. „Familiada”. Zabawa wzorowano na popularnym programie telewizyjnym oprócz tego, że sprawdzała znajomość wiedzy ogólnej i wymagała refleksu podczas udzielania odpowiedzi, sprawiła uczestnikom dużo radości. W konkursie udział wzięło 8 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

W dniu 31 stycznia 2020 r.  przeprowadzono konkurs plastyczny pn. „Lampiony”. Poprzez ozdobienie słoików według własnego pomysłu dzieci stworzyły jedyne w swoim rodzaju lampiony. Niektóre zostały obsypane kolorowym brokatem lub cukrem, inne obklejone wstążkami i koronkami, pozostałe pokolorowane farbkami i przyozdobione różnymi naklejkami. 9 mieniących się lampionów zostało nagrodzonych. W tym dniu  zorganizowano również konkurs muzyczny pn. „Jaka to melodia?”  Odgadywanie piosenek po usłyszeniu fragmentu melodii okazało się  nietrudnym zadaniem dla uczestników konkursu. Zawodnicy mogli pochwalić się duża wiedzą zarówno w kategorii muzyki pop, muzyki biesiadnej, jak również  disco- polo. Uczestnicy konkursu z łatwością rozpoznawali także melodie kolęd. Prawie wszystkie przygotowane zagadki muzyczne zostały prawidłowo rozwiązane. Konkursowe zmagania przyniosły uczestnikom dużo satysfakcji.  W „Jakiej to melodii?” wzięło udział 9 osób. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.  

W dniu 03 lutego 2020 r. odbył się konkurs plastyczny pn. „Cuda z koralików”. Dzieci dzięki kreatywności i wyobraźni „wyczarowały” z koralików różnorodne przedmioty i postacie m.in.: jednorożce, koty, tęcze, kwiatki, serca, babeczki, sowy. Do zmagań z koralikami przystąpiło 9 osób, które zostały nagrodzone. W tym dniu zorganizowano także „Turniej Gry Warcabowej”. Ta popularna gra umysłowa, oprócz tego, że poprawia szeroko rozumianą kondycję intelektualną, ćwiczy również pamięć i koncentrację. Warcabowe partyjki rozegrało 6 osób, które zostały nagrodzone.  W dniu 04 lutego 2020 r. odbył się kolejny konkurs plastyczny o tematyce zimowej pn. „Zimowy kolaż”. Uczestnicy wykorzystując watę, koronkę, bibułę, tkaniny, korektor i wiele innych materiałów, starali się jak najwierniej przedstawić zimowy krajobraz. 8 osób, które „przelały na kartki” swoje wyobrażenie o zimowej scenerii zostało nagrodzonych. Kolejny konkurs, który został rozegrany w tym dniu, nosił nazwę „Kostka Fortuny”. Konkurs wzorowany na teleturnieju „Koło Fortuny” polegał na odkrywaniu przez uczestników poszczególnych liter i odgadywaniu haseł: tytułów baśni, książek, wierszy i  nazwisk autorów. Wszyscy uczestnicy  konkursu otrzymali nagrody.

W kolejnym dniu Ferii Zimowych odbył się konkurs zorganizowany w plenerze. Dzięki zimowej aurze i obecności śniegu dwie 3 – osobowe drużyny podjęły wyzwanie i spróbowały wykonać „Rzeźbę ze śniegu”. Zwyciężył klasyczny bałwanek. Drużyna, która z białego puchu ulepiła lamę zajęła II miejsce. W tym dniu przybyłe do Biblioteki dzieci przystąpiły także do konkursu plastycznego pn. „Witraż”. Na szklanych arkuszach mali artyści najpierw wyrysowywali  przy pomocy markera kontury obrazu, a następnie  farbkami wypełniali poszczególne pola. W ten sposób powstało 7 kolorowych witraży.   W związku ze zbliżającym się „Świętem Zakochanych”  zorganizowano konkurs plastyczny pn. „Walentynkowa kartka wykonana metoda quillingu”. W wykonanych walentynkach dominował kolor różowy. Podczas tworzenia kartki dzieci próbowały swoich sił w wykonaniu jakiegoś detalu czy elementu ozdobnego na laurce metodą „quillingu”. Nagrodzono autorów 9 prac.  W dniu 6 lutego 2020 r. odbył się  konkurs wiedzy ogólnej pn. „5 Sekund”. Zadaniem konkursowym był przejście całej planszy swoim pionkiem. Uczestnicy konkursu mogli przesuwać się o kolejne pole tylko wtedy, gdy udzieli prawidłowej odpowiedzi na pytania z różnorodnych dziedzin. Trzej uczestnicy konkursu, którzy dotarli do mety jako pierwsi otrzymali nagrody.  W ostatnim dniu Ferii Zimowych  odbył się konkurs plastyczny np. „Figurki z plasteliny”. 10 osób, które postanowiły ulepić z plasteliny różnorodne postacie zostały nagrodzone. W tym dniu odbył się także konkurs wiedzy o bajkach pn. „Czy pamiętasz tą bajkę?”  Konkurs został przeprowadzony ustnie, a zadawane pytania dotyczyły popularnych bajek, baśni, legend i wierszy dla dzieci. 9 osób postanowiło sprawdzić swoją wiedzę na temat literatury dziecięco – młodzieżowej i przystąpiło do konkursu. Wszyscy zostali nagrodzeni.  

Ferie Zimowe w Bibliotece upłynęły w miłej i wesołej atmosferze. Wszystkie wykonane prace plastyczne zostały zaprezentowane na wystawce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Palczy.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Galeria