Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

Zespół Regionalny

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

FERIE ZIMOWE 2020 W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ZACHEŁMNEJ

Podczas Ferii Zimowych w Bibliotece Publicznej w Zachełmnej w ramach akcji „Ferie Zimowe z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów” odbyły się liczne konkursy i quizy adresowane do dzieci i młodzieży.

27.01.2020 –  6.02.2020 r. – Zimowy quiz z losowaniem nagród.
Konkurs przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej. Każdy uczeń, który podczas ferii zimowych odwiedził bibliotekę i wypożyczył co najmniej 3 książki mógł wylosować upominek. Warunkiem odbioru nagrody była odpowiedź na pytanie na temat zimy. Konkurs jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem czytelników. W losowaniach nagród wzięło udział ogółem 90 uczestników.

27.01.2020 r. – Cuda z koralików cz.1. – warsztaty, projektowanie, techniki.
W pierwszej części „koralikowych” zajęć uczestniczki (10 osób) poznawały techniki wyrobu biżuterii z koralików, wyplatania ozdób z kolorowych nitek oraz doboru kolorów i materiałów potrzebnych do samodzielnego wykonania bransolet, naszyjników czy pasków.

28.01.2020 r. – Łamigłówki, krzyżówki, kolorowanki i in.
Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie możliwie największej liczby łamigłówek w ciągu godziny. Trzy osoby, które podjęły się tego zadania otrzymały nagrody rzeczowe.

29.01.2020 r. – Z wszystkiego coś zrobisz – zabawy plastyczne i konkurs prac.
Uczestnicy konkursu plastycznego mieli za zadanie wykonanie trzech prac z udostępnionych przez organizatora materiałów. Podczas pracy można było czerpać pomysły z dostępnych w bibliotece książek lub zrealizować własne projekty. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.

30.01.2020 r.  – Konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową.
W konkursie wzięło udział 6 osób, które wykonały maski karnawałowe według własnych pomysłów. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

3.02.2020 r. – Najpiękniejsza kartka walentynkowa – konkurs plastyczny.
11 uczestników “wyczarowało” kolorowe walentynki o różnorodnym kształcie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

4.02.2020 r. – Wesołe postacie z plasteliny – konkurs plastyczny.
Uczestnicy konkursu lepili plastelinowe postacie bajkowe. Rozbudowane prace plastyczne otrzymały ciekawie skomponowane tło. Wszyscy znakomicie się bawili, a na zakończenie zajęć otrzymali nagrody.

5.02.2020 r. – Cuda z koralików cz.2. – konkurs prac.
W drugiej części „koralikowych” zajęć odbył się konkurs prac. Na podstawie zdobytych poprzednio umiejętności powstała oryginalna biżuteria. Wszyscy uczestnicy (9 osób) otrzymali nagrody.

6.02.2020 r. – Językowe wygibasy – konkurs czytelniczy.
Na zakończenie ferii w bibliotece 7 osób przystąpiło do zmagań z językiem polskim w konkursie czytelniczym. Uczestnicy czytali losowo wybrane wiersze z książek : J. Jabłoński, K. Żywczak „Wierszyki łamijęzyki” oraz A. Paszkiewicz „Chrząszcze w trzcinie”. Potyczki językowe zakończono rozdaniem nagród wszystkim uczestnikom spotkania.

Galeria