Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

Zespół Regionalny

Zespół Regionalny

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

FERIE ZIMOWE 2020 W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W JACHÓWCE

Ferie dobiegły końca, a wraz z nimi zakończyły się zajęcia w Bibliotece Publicznej  w Jachówce zorganizowane pod hasłem „Ferie Zimowe z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów”. Wszystko, co dobre szybko się kończy jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom imprez nie będzie brakowało. Podczas ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Jachówce odbyły się następujące konkursy i imprezy:

27.01.2020 r.(poniedziałek)
Konkurs plastyczny „Walentynkowe inspiracje”. Do konkursu przystąpiło 8 , które wspólnymi siłami wykonało dekoracje na Bal Karnawałowy. Nagrodzono wszystkich  uczestników. Młodzi plastycy wykonali razem piękne dekoracje, w których dominowały czerwone serduszka. Udekorowana na bal sala prezentowała się wyśmienicie.

W tym dniu odbyły się także warsztaty plastyczne „Eksperymentalne obrazy rosnącymi farbami”. Na zajęcia przybyło 25 dzieci.

28.01.2020 r. (wtorek)
Konkurs „Budowle z klocków LEGO”.
Pierwsza edycja konkursu z klocków LEGO to dla naszych milusińskich świetna okazja by odkryć swoje talenty konstruktorskie. Przez zabawę klockami ukazały się ukryte talenty początkujących konstruktorów i zachęciły do twórczego działania. Dzieci mogły wykonać budowlę samodzielnie lub zaprosić do wspólnej zabawy przyjaciela i wspólnie stworzyć niepowtarzalną kompozycję. Na twórców najciekawszych konstrukcji czekały wspaniałe nagrody. Do konkursu przystąpiło 35 dzieci. Wszyscy zostali narodzeni.

29.01.2020 r. (środa)
Bal Karnawałowy dla dzieci zaprzyjaźnionych z biblioteką. Na balu wybieraliśmy Króla i Królową balu, w zabawie uczestniczyło ok. 80 osób: dzieci wraz z rodzicami. Królową Balu została Karolinka Nieciąg, a Królem Kacper Habowski. Był taniec na gazecie, taniec z balonikami, zabawa gorące krzesła, kalambury. Przygotowano także słodki poczęstunek. Dzieci bawiły się świetnie.
W tym dniu odbył się także spektakl teatralny pt. „Podróże Baltazara Gąbki”.         

30.01.2020 r. (czwartek)
Turniej warcabowy dla dzieci.
Biblioteka zorganizowała  „Turniej Warcabowy”. Konkurs adresowany był do wszystkich. Do turnieju przystąpiło 11 dzieci. Wszyscy  uczestnicy, którzy przystąpili do rozegrania  warcabowych partii otrzymali nagrody rzeczowe. Oto wyniki Turnieju:
W kategorii dla dzieci zwycięzcami zostały:
Miejsce I  – Martyna Malina
Miejsce II – Anna Krzanowska
Miejsce III – Kamila Kopacz

01.02.2020 r. (sobota)
Turniej tenisa stołowego dla dzieci i dla młodzieży. Konkurs sportowy rozegrano  w kategoriach:  Szkoła Podstawowa – dziewczęta, Szkoła Podstawowa – kategoria OPEN – dla wszystkich zainteresowanych oraz młodzieżowa – kategoria OPEN. Turniej tenisa stołowego rozegrany został w grach singlowych, pojedynki rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 11 pkt. Za udział w konkursie rozdano puchary, medale oraz  nagrody rzeczowe dla zwycięzców. Do turnieju przystąpiło 16  uczestników.
Zwycięzcami zostali:

Kategoria  – SP Dziewczyny:
Miejsce I – Kinga Nieciąg
Miejsce II –Kamila Kopacz
Miejsce III – Martyna Sergiel

Kategoria – SP OPEN
Miejsce I – Adam Nieciąg
Miejsce II – Maksymilian Kachnic
Miejsce III – Jan Głowacz

Kategoria – Młodzież OPEN
Miejsce I – Jakub Mirocha
Miejsce II – Marcin Mirocha
Miejsce III – Adam Nieciąg

03.02.2020 r. (poniedziałek)
Konkurs plastyczny „Akademia plasteliny- Tosia ulepiła Plastusia, a ty co wymyślisz?  W konkursie uczestniczyło 22 dzieci, wszyscy otrzymali nagrody. Ferie w bibliotece zaczęły się od zajęć poświęconych plastelinie. Były to zajęcia plastyczne, na których młodzi plastycy wykonali razem piękne prace. Konkurs adresowany był do wszystkich dzieci, zadaniem konkursowym było oddanie pracy plastycznej wykonanej z plasteliny o tematyce  dowolnej.  Do konkursu przystąpiło 22 dzieci, wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

Warsztaty plastyczne „Kartki walentynkowe”. W warsztatach uczestniczyło 12 osób.

04.02.2020 r. (wtorek)
Konkurs „Państwa –Miasta”. Konkurs adresowany był do wszystkich dzieci. Turniej rozgrywany był w formule „open” tzn. bez podziału na roczniki. Każdy z graczy miał do uzupełnienia tabelkę z 7 kolumnami (kategoriami) zatytułowanymi: państwo, miasto, rzeka, zwierzę, roślina, rzecz, imię. Wszyscy gracze zaczynali wpisywać słowa zaczynające się na wylosowaną literę – do każdej kolumny tabelki po jednym słowie, pasującym do danej kategorii. Do konkursu przystąpiło 8 dzieci, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Zwycięzcami zostali:
Miejsce I – Natalia Sergiel
Miejsce II – Maksymilian Kachnic
Miejsce III – Martyna Sergiel

05.02.2020 r. (środa)
Konkurs komputerowy League of Legends „Mistrz biblioteki w LOL”. Konkurs komputerowy zorganizowany  w kategorii OPEN. Do konkursu przystąpiło 10 uczestników, zwycięzca otrzymał pamiątkowy puchar „Mistrza biblioteki w LOL”.
W kategorii OPEN zwycięzcami zostali :
Miejsce I – Dawid Głowacz
Miejsce II – Dominik Głuc
Miejsce III – Karol Głuc

06.02.2020 r. (czwartek)
Konkurs muzyczny „Jaka to melodia?”.  Zadaniem konkursowym było podanie tytułu oraz wykonawcy prezentowanej piosenki, odgadnięcie instrumentów na podstawie dźwięków,  jaki  dany instrument wydaje. Po czterech rundach wyłoniono zwycięzcę.  W konkursie wzięło udział 9 dzieci. Każdy uczestnik został narodzony.
Zwycięzcami zostały:
Miejsce I – Julia Pasierbek
Miejsce II –Maksymilian Kachnic
Miejsce III – Oliwia Pasierbek
W tym dniu odbył się także spektakl teatralny „Pinokio”.

08.02.2020 r. (sobota)
Turniej Bilard 2020 dla dzieci i młodzieży. Na zakończenie ferii zimowych zorganizowano „Turniej Bilard”. Sportowe zmagania adresowane był do dzieci i młodzieży. Do gry w turnieju  przystąpiły dzieci SP oraz młodzież w kategorii OPEN. Zwycięzcy zostali wyłonieni podczas rozgrywek sportowych, z zachowaniem zasad bilardu. Do konkursu przystąpiło 18 osób. Dla zwycięzców przekazano puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

W kategorii SP dla dziewcząt zwycięzcami zostały:
Miejsce I  – Martyna Sergiel
Miejsce II – Maria Sergiel
Miejsce III – Natalia Sergiel

W kategorii SP dla chłopców  zwycięzcami zostali:
Miejsce I  – Filip Biskup
Miejsce II – Arkadiusz Łuczak
Miejsce III – Marcel Plewka

W kategorii młodzieżowej OPEN zwycięzcami zostali:
Miejsce I – Michał GorylMiejsce
II – Piotr Drewniak
Miejsce III – Dominik Głuc

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Galeria