Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

Zespół Regionalny

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

FERIE ZIMOWE 2020 W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BIEŃKÓWCE

W dniach 28.01 – 08.02.2020r., podczas ferii zimowych, Biblioteka Publiczna w Bieńkówce zorganizowała dla dzieci i młodzieży różnego rodzaju quizy, warsztaty, konkursy i turnieje. Dla najmłodszych dzieci biblioteka zorganizowała kilka spotkań, na których młodzież z Klubu Przyjaciół Biblioteki czytała bajki.

W dniach: 28. i 29 stycznia 2020r. odbył się „Turniej Tenisa Stołowego”.  Turniej rozegrany został w grach singlowych. Pojedynki rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 11 pkt. Uczestnicy turnieju walczyli o puchar i medale. Tegoroczny turniej odbywał się w dwóch kategoriach. Oto wyniki:
Kat.1 – Chłopcy ze Szkoły Podstawowe
Miejsce I –Aleksander Kazanowski – Krupa
Miejsce II – Miłosz Kania
Miejsce III – Michał Chromy
Kat. 2 – Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej.
Miejsce I – Agata Lenik
Miejsce II – Anna Kazanowska – Krupa
Miejsce III – Oliwia Głód
Łącznie do turnieju przystąpiło 18 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

W dniu 29 stycznia 2020 r. odbyły się „Warsztaty bibułkarskie”. W zajęciach wzięło udział 10 osób, które z wielkim zainteresowanie próbowały wykonać proste kwiatki z bibuły i krepiny. Głównym tematem zajęć była „Róża” i „Stokrotka”. Wykonane kwiaty dzieci wręczyły swoim najbliższym.

W dniu 30 stycznia 2020 r.  miało miejsce czytanie bajek połączone z konkursem  plastycznym pn. „Bohater Bajkowy”. W tym dniu dziewczynki z Klubu Przyjaciół Biblioteki czytały ciekawe bajki dla maluchów i starszych dzieci. Następnie dzieci miały za zadanie namalować jednego bohatera z przeczytanych bajek. W konkursie wzięło udział 19 uczestników w różnym wieku. Okazało się, że szczególnie lubianym bohaterem bajkowym jest Kicia Kocia.

W dniu 31 stycznia 2020 r. został zorganizowany konkurs wiedzy pn. „Łamigłówki, rebusy, zagadki i krzyżówki”. Każdy czytelnik do lat 15, który odwiedził w tym dniu bibliotekę i wypożyczył książkę otrzymywał do rozwiązania rebus, zagadkę lub krzyżówkę. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci były nagradzane. Łącznie w konkursie wzięło udział 37  uczestników.

W dniu 01 lutego 2020 r. odbył się „Turniej warcabowy” adresowany do uczniów Szkoły Podstawowej. Głównym zadaniem konkursu było wyłonienie Mistrza Warcabów Ferii Zimowych. Turniej okazał się zabawową formą spędzania wolnego czasu. O puchar i tytuł „Mistrza Warcabów” walczyło w tym dniu 10 uczestników. Przyznano następujące miejsca:
I miejsce i tytuł „Mistrza Warcabów Ferii Zimowych” – Agata Lenik
II miejsce – Natalia Rymarczyk
III miejsce – Beata Lenik

W dniu 04 lutego 2020 r. miał miejsce konkurs muzyczny pn. „Jaka to melodia?”, który okazał się wyśmienitą zabawą. W konkursie wzięło udział  9 osób w różnym wieku. Zawodnicy mogli pochwalić się duża wiedzą zarówno w kategorii muzyki pop, jak również  disco-polo. Prawie wszystkie przygotowane zagadki muzyczne zostały prawidłowo rozwiązane. Trzy osoby zawzięcie walczyły o to najwyższe podium. Konkursowe zmagania przyniosły uczestnikom dużo satysfakcji. Oto zwycięzcy:
Miejsce I – Beata Lenik
Miejsce II – Maria Sala
Miejsce III – Kornelia Kwiatek

W dniu 05 lutego 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce z myślą o najmłodszych czytelnikach została przygotowana kolejna rozgrywka, a mianowicie:  „Turniej Państwa – Miasta”. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i był rozgrywany w formule „open” czyli bez podziału na roczniki. Każdy z graczy miał do uzupełnienia tabelkę z 7 kolumnami (kategoriami) zatytułowanymi: państwo, miasto, rzeka, zwierzę, roślina, rzecz, imię. W turnieju wzięło udział 11 uczestników, którzy wykazali się ogromną wiedzą. Zwycięzcami tegorocznego turnieju byli:
Miejsce I – Oliwia Malina
Miejsce II – Oliwia Głód
Miejsce III – Agata Lenik

W dniu 06 lutego 2020 r. odbył się konkurs plastyczny pn. „Walentynkowa Laurka”. Ta plastyczna aktywność była okazją do wspaniałej zabawy, w której wzięło udział  14 osób. Do konkursu mogły przystąpić zarówno dzieci jak i młodzież, a laurki mogły być wykonywane dowolną techniką. Dzieci wykazały się inwencją twórczą i kreatywnością.

W dniu 07 lutego 2020 r. został zorganizowany konkurs wiedzy pn. „Jeden z dziesięciu”. Konkurs  adresowany był do wszystkich dzieci ze Szkoły Podstawowej. Do konkursu przystąpiło 13 osób. Uczestnicy konkursu odpowiadali kolejno na zadawane pytania z różnych dziedzin wiedzy.

W dniu 08 lutego 2020 r. na zakończenie ferii Biblioteka w Bieńkówce zorganizowała Warsztaty biżuterii koralikowej, w których wzięły udział 3 dziewczynki. Dzieci uczyły się jak własnoręcznie zrobić bransoletkę z koralików.

Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursach i turniejach otrzymały nagrody rzeczowe. Miłą atmosferą i  fajną zabawę podczas ferii zimowych przedstawiają zdjęcia z imprez.

Galeria