Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

ORKIESTRY DĘTE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

FERIE ZIMOWE 2020 W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BACZYNIE

W czasie ferii zimowych, które odbyły się w dniach 27.01-07.02.2020 r. Biblioteka Publiczna w Baczynie zaprosiła dzieci do uczestnictwa w zajęciach przygotowanych przez placówkę. Zorganizowano wiele konkursów, w których dzieci mogły wykazać się umiejętnościami manualnymi ,kreatywnością i pracowitością. Dzieci chętnie grały w gry planszowe. Największą popularnością cieszyły się dawno zapomniane bierki. Chętnie były również układane puzzle. Dzieci codziennie czytały i słuchały ciekawych bajek i baśni. Ferie upłynęły  w miłej i wesołej atmosferze.

W pierwszym dniu ferii w bibliotece odbył się konkurs pn. ,,Znam bohaterów bajek.” Zadaniem konkursu było udzielenie prawidłowej odpowiedzi na zadane pytanie dotyczące bohaterów bajek w odpowiedniej kategorii wiekowej. W konkursie wzięło udział 9 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. W dniu 29 stycznia odbył się konkurs pn. ,,Najpiękniejsza maska karnawałowa”.  Konkurs polegał na zaprojektowaniu, wycięciu z kartonu szablonu maski karnawałowej. Następnie należało maskę pomalować, ozdobić cekinami i brokatem. Piękne maski można wziąć na zabawę karnawałową. W konkursie wzięło udział 16 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. W następnym dniu tj. 30.01 odbył się turniej szachowy, w którym wzięło udział 4 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. W tym samym dniu odbył się konkurs rysunkowy pn. ,,Moja ulubiona postać z bajki”. Zadaniem konkursu było namalowanie dowolną techniką ulubionej  postaci z bajki. Ocenione prace ozdobiły wnętrze biblioteki. W konkursie udział wzięło 9 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. Dnia 31 stycznia 2020 r. odbył się konkurs pn. ,,Jeden z dziesięciu”. Był to konkurs z wiedzy ogólnej w rozegrany w 2 kategoriach wiekowych. Należało udzielić prawidłowej odpowiedzi na zadawane pytania z różnych dziedzin. W konkursie wzięło udział 10 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. W tym samym dniu odbył się także konkurs pn. ,,Kwiaty z bibuły”. Konkurs polegał na wykonaniu kwiatów z bibuły lub krepiny. Piękne kwiaty ułożone w bukiety ozdobiły bibliotekę. W konkursie udział wzięło 8 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

Dnia 04.02.2020 r. odbył się konkurs pn. ,,Koralikowa biżuteria”.  Konkurs polegał na wykonaniu koralików z brystolu lub z kolorowych kartek. Uczestnicy robili również bransoletki z koralików i z włóczki (specjalne plecenie z 7 nitek na kółku). W konkursie wzięło udział 9 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. W dniu 5 lutego odbył się konkurs pn. ,,Malowanie zimowego krajobrazu”. Konkurs polegał na namalowaniu rysunku dowolną techniką na temat zimowego pejzażu. Piękne prace zostały namalowane przez 12 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. 6 lutego odbył się konkurs plastyczny pn. ,,Najpiękniejsza kartka walentynkowa”. Konkurs polegał na wykonaniu kartki walentynkowej dowolną techniką i w dowolnym kształcie. Do ozdobienia były przygotowane wycięte serduszka. W konkursie tym udział wzięło 15 uczestników. Piękne kartki zostaną wręczone swoim bliskim w dniu Świętego Walentego. (14 lutego). Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. W dniu 7 lutego odbył się konkurs pn. ,,Robimy bałwanki.” Konkurs polegał na wykonaniu bałwanka z papieru, waty, płatków kosmetycznych  lub z innych materiałów. W tym konkursie wzięło udział 7 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. W tym samym dniu odbył się konkurs pn. ,,Czytam, więc wszystko wiem”. Zadaniem konkursowym było wypożyczenie książki, a następnie wylosowanie krótkiego pytania ma temat literatury dziecięcej dostosowanego do wieku czytelnika. Prawidłowa odpowiedz upoważniała do wylosowania nagrody. W konkursie wzięło udział 95 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. Na koniec ferii zimowych został rozstrzygnięty konkurs pn.,, Najaktywniejszy czytelnik ferii zimowych”. Nagrodzono 6 najaktywniejszych czytelników, którzy dużo czytali i brali aktywny udział w organizowanych konkursach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria