Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

Zespół Regionalny

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

FERIE 2019 W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PALCZY

W okresie od 14 do 25 stycznia 2019 r. podczas ferii zimowych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Palczy odbyły się liczne konkursy adresowane do dzieci i młodzieży.

Podczas zajęć i konkursów plastycznych dzieci miały możliwość wykonać przy pomocy różnorodnych technik plastycznych ciekawe i kolorowe prace.

W dniu  14 stycznia 2019 r. odbył się konkurs plastyczny pn. „Moja choinka”. Ozdobione cekinami i mieniącym się brokatem papierowe choinki świetnie oddawały nastrój trwającego jeszcze okresu świątecznego. W konkursie wyróżniono i nagrodzono 7 prac. W tym dniu zorganizowano również turniej „Państwa-Miasta”, do którego przystąpiło 5 osób. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

W związku ze zbliżającym się świętem Dnia Babci i Dzidka w dniu 15 stycznia 2019 r. w Bibliotece zorganizowano konkurs plastyczny pn. „Laurka dla babci i dziadka”.  Nagrodzono autorów 10 barwnych i ciekawych prac. W tym dniu przeprowadzono również turniej drużynowy pn. „Familiada”. Zabawa wzorowano na popularnym programie telewizyjnym oprócz tego, że sprawdzała znajomość wiedzy ogólnej i wymagała refleksu podczas udzielania odpowiedzi, sprawiła uczestnikom dużo radości. W konkursie udział wzięło 10 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

W dniu 16 stycznia 2019 r. zorganizowano kolejny konkurs plastyczny. Tym razem zadaniem konkursowym było przedstawienie przy pomocy dowolnej techniki plastycznej wybrany sport zimowy. W konkursie pn. „Sporty zimowe” dzieci zaprezentowały dyscypliny takie jak: narciarstwo, saneczkarstwo, łyżwiarstwo.  W konkursie udział wzięło 8 uczestników, którzy zostali nagrodzeni.

W dniu 17 stycznia 2019 r. odbył się konkurs plastyczny pn. ,,Zakładka do książki”. Wykonane zakładki miały różnorodną formę i zostały wykonany przy pomocy różnorodnych technik plastycznych. W konkursie udział wzięło 6 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

W dniu 18 stycznia 2019 r.  przeprowadzono konkurs plastyczny pn. „Ulubiona postać z bajki”.  Jako ulubioną postać z książki dzieci najczęściej prezentowały Kubusia Puchatka. Wykonano 5 prac plastycznych, a ich autorzy zostali nagrodzeni.

W dniu 21 stycznia 2019 r. odbył się konkurs plastyczny pn. „Papierowa Biżuteria”. Dzieci dzięki kreatywności i wyobraźni „wyczarowały” z papieru piękne bransoletki i naszyjniki. Do zmagań z papierową biżuterią przystąpiło 6 osób, które zostały nagrodzone.

W związku z trwającym okresem karnawałowym w dniu 22 stycznia 2019 r. zorganizowano konkurs plastyczny pn. „Maski karnawałowe”.  Konkurs nie tylko rozwijał kreatywność i twórczość plastyczną dzieci, ale także przybliżył im stare tradycje i obrzędy jakie towarzyszyły ludziom w czasie karnawału. Jak przystało na karnawał, część masek była zdobiona przy pomocy cekinów i brokatu. Nagrodzono 4 prace plastyczne.

W dniu 22 stycznia 2019 r. przeprowadzono w Bibliotece „Turniej Tenisa Stołowego”.  Do turniej przystąpiło 4 zawodników. W sportowym zmaganiu wyróżniono wszystkich tenisistów. W tym dniu zorganizowano także konkurs plastyczny pn. „Malowanie na szkle – Pani Zima”. Na szklanych arkuszach uczestnicy konkursu malowali farbami wizerunek pani Zimy. W konkursie udział wzięło 6 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

W dniach 24 i 25  stycznia 2019 r. odbyły się konkursy plastyczne: pn. ,,Mój ulubiony kwiat” i „Mój ulubiony rysunek”.  W konkursach wzięło udział 9 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Wszystkie wykonane prace plastyczne zostały zaprezentowane na wystawkach w Bibliotece Publicznej w Palczy.

Galeria