Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

ORKIESTRY DĘTE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

FERIE 2019 W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BIEŃKÓWCE

W dniach 14.01 – 25.01.2019, podczas ferii zimowych, Biblioteka Publiczna w Bieńkówce zorganizowała dla dzieci i młodzieży różnego rodzaju quizy, warsztaty, konkursy, a także zabawową formę spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dla najmłodszych dzieci biblioteka zorganizowała kilka spotkań, na których młodzież czytała im bajki.

15.01.2019r. oraz 16.01.2019r. (wtorek i środa ) odbył się „Turniej Tenisa Stołowego”.  Uczestnicy turnieju walczyli o puchar i medale. Tegoroczny turniej odbywał się w dwóch kategoriach. Oto wyniki:
Kat.1 – Chłopcy ze Szkoły Podstawowej,
Miejsce I – Miłosz Kania
Miejsce II – Aleksander Kazanowski – Krupa
Miejsce III – Michał Chromy

Kat. 2 – Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej.
Miejsce I – Natalia Zgudziak
Miejsce II – Beata Lenik
Miejsce III – Anna Kazanowska – Krupa
Łącznie do turnieju przystąpiło 18 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

16.01.2019 r. (środa) odbywały się warsztaty bibułkarskie. W zajęciach wzięło udział 15 osób, które z wielkim zainteresowanie próbowały wykonać proste kwiatki z bibuły i krepiny. Wykonane prace dzieci mogły zabrać do domu.

17.01.2019 r. (czwartek) – Czytanie bajek połączone z konkursem  plastycznym pn. „Bohater Bajkowy”. W tym dniu dziewczynki z Klubu Przyjaciół Biblioteki czytały ciekawe bajki dla maluchów i starszych dzieci. Następnie dzieci miały za zadanie namalować jednego bohatera z przeczytanych bajek. W konkursie wzięło udział  16 uczestników.

18.01.2019 r. – Łamigłówki, rebusy, zagadki , krzyżówki  dla każdego czytelnika do lat 15, który odwiedził w tym dniu bibliotekę i wypożyczył książkę. Każdy uczestnik otrzymywał do rozwiązania rebus, zagadkę lub krzyżówkę. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci były nagradzane. Łącznie w konkursie wzięło udział 33  uczestników.

19.01.2019 (sobota) – Lepiliśmy bałwana! – Impreza ta adresowana była do wszystkich dzieci i młodzieży chętnych do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. We wspólnym lepieniu bałwana wzięło udział 14 dzieci.

19.01.2019 r. (sobota) – „Turniej warcabowy” . Turniej był adresowany do uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Głównym zadaniem konkursu było wyłonienie Mistrza Warcabów Ferii Zimowych. Turniej okazał się zabawową formą spędzania wolnego czasu. O puchar i tytuł „Mistrza Warcabów” walczyło w tym dniu 12 uczestników. Przyznano następujące miejsca:
I miejsce i tytuł „Mistrza Warcabów Ferii Zimowych” – Natalia Rymarczyk
II miejsce – Beata Lenik
III miejsce – Bartłomiej Rymarczyk

22.01.2019 r. (wtorek) – „Kolorowe kredki”  – impreza plastyczna. Wszyscy uczestnicy otrzymali jeden arkusz plakatu o tematyce zimowej. Zadaniem konkursowym było pomalowanie tychże plakatów kredkami. W imprezie wzięło udział 10 dzieci.


23.01.2019 r. (środa) – „Turniej Państwa – Miasta”. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum i był rozgrywany w formule „open” czyli bez podziału na roczniki. W turnieju wzięło udział 11 uczestników, którzy wykazali się ogromną wiedzą. Przyznano następujące miejsca:
I miejsce – Oliwia Malina
II miejsce – Oliwia Głód
III miejsce – Agata Lenik

24.01.2019r. (czwartek) – Konkurs muzyczny „Jaka to melodia” okazał się wyśmienitą zabawą, w której wzięło udział  8 osób. Do konkursu mogły przystąpić zarówno dzieci jak i młodzież. Przyznano następujące miejsca:
I miejsce – Kornelia Kwiatek
II miejsce – Michał Chromy
III miejsce – Joanna Machnic.

25.01.2019r (piątek) – Konkurs wiedzy „Jeden z dziesięciu”. Konkurs adresowany był do wszystkich dzieci ze Szkoły Podstawowej. Do konkursu przystąpiło 16 osób. Uczestnicy konkursu odpowiadali kolejno na zadawane pytania z różnych dziedzin wiedzy.

Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursach i turniejach otrzymały nagrody rzeczowe.

Miłą atmosferą i  fajną zabawę podczas ferii zimowych przedstawiają zdjęcia z imprez.

Galeria