Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

FERIE 2019 W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BACZYNIE

W czasie ferii zimowych, które odbyły się w dniach 14.01 – 27.01.2019 r. Biblioteka Publiczna w Baczynie zaprosiła dzieci do uczestnictwa w zajęciach przygotowanych przez placówkę. Zorganizowano wiele konkursów, w których dzieci mogły wykazać się umiejętnościami manualnymi, kreatywnością i pracowitością. Dzieci grały w gry planszowe. Największą popularnością cieszyły się dawno zapomniane bierki. Często były również układane puzzle.

Dzieci codziennie czytały i słuchały ciekawych bajek. Ferie upłynęły w miłej i wesołej atmosferze.

W dniu 15.01.2019 r. odbył się konkurs ,,Znam bohaterów bajek”.  Zadaniem konkursowym  było udzielenie prawidłowej odpowiedzi na zadane pytania dotyczące bohaterów bajek w odpowiedniej kategorii wiekowej. W konkursie wzięło udział 10 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

W dniu 16.01.2019 r. odbył się konkurs plastyczny ,,Laurka dla dziadków”. Dzieci wykonywały laurki dla swoich babć i dziadków metodą quillingu. Wykonane prace dzieci zabrały i podarowały swoim bliskim. W konkursie wzięło udział 9 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

W dniu 17.01.2019 r. odbył się konkurs plastyczny ,,Moja ulubiona postać z bajki”. Zadaniem konkursowym  było namalowanie dowolną techniką ulubionej postaci z bajki .Ocenione prace ozdobiły wnętrze biblioteki. W konkursie wzięło udział 11 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

W dniu 17.01.2019 r. odbył się ,,Turniej szachowy”,  w którym wzięło udział 5 uczestników. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

W dniu 18.01.2019 r. odbył się konkurs z wiedzy ogólnej w 2 kategoriach wiekowych ,,Jeden z dziesięciu”. Na zadawane pytania należało prawidłowo odpowiadać. W konkursie wzięło udział 9 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

W dniu  22.01.2019 r. odbył się konkurs ,,Papierowa biżuteria”. Konkurs polegał na wykonaniu koralików z brystolu lub kolorowych kartek, nawleczone na nitkę, by powstał naszyjnik lub bransoletka. W konkursie wzięło udział 5 uczestników, wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

W dniu  23.01.2019 r. odbył się konkurs plastyczny ,,Malowanie zimowego krajobrazu”. Konkurs polegał na namalowaniu rysunku dowolną techniką na w/w temat. W konkursie wzięło udział 6 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

W dniu  24.01.2019 r. odbył się konkurs pn. „Najładniejsza figurka z masy porcelanowej”. Konkurs polegał na wykonaniu masy porcelanowej składającej się z kleju, mąki ,oliwki i uformowaniu dowolnych figurek. Po wyschnięciu figurki zostały pomalowane. W konkursie wzięło udział 11 uczestników, wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

W dniu  25.01.2019 r. odbył się konkurs ,,Kwiaty z bibuły”. Konkurs polegał na wykonaniu kwiatów z bibuły lub krepiny. W konkursie wzięło udział 11 uczestników. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.

W dniu  25.01.2019 r. odbył się konkurs ,,Czytam, więc wszystko wiem”. Zadaniem konkursowym było wypożyczenie książki, a następnie wylosowanie krótkiego pytania dostosowanego do wieku czytelnika. W konkursie wzięło udział 56 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

W dniu  25.01.2019 r. został  rozstrzygnięty konkurs ,,Najaktywniejsi czytelnicy ferii zimowych 2019 roku” Nagrodzono 4 najaktywniejszych uczestników.

Galeria