Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

FERIE 2018 W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BIEŃKÓWCE

W dniach 13.02- 23.02.2018, podczas ferii zimowych, Biblioteka Publiczna w Bieńkówce zorganizowała dla dzieci i młodzieży różnego rodzaju quizy, warsztaty, konkursy, a także zabawową formę spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dla najmłodszych dzieci biblioteka zorganizowała kilka spotkań, na których młodzież z Klubu 4-H czytała im bajki.

13.02.2018r. oraz 14.02.2018r. (wtorek i środa ) odbył się „Turniej Tenisa Stołowego”.  Uczestnicy turnieju walczyli o puchar i medale. Tegoroczny turniej odbywał się w trzech kategoriach. Oto wyniki:

Kat.1 – Chłopcy ze Szkoły Podstawowej,
Miejsce I – Miłosz Kania
Miejsce II – Tomasz Malina
Miejsce III – Konrad Kunas

Kat. 2 – Chłopcy z Gimnazjum i starsi,
Miejsce I – Przemysław Lach
Miejsce II – Michał Kania
Miejsce III – Dawid Giza

Kat. 3 – Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
Miejsce I – Aleksandra Kiełbus
Miejsce II – Agata Lenik
Miejsce III – Justyna Prymula

Łącznie do turnieju przystąpiło 14 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

14.02.2018 r. (środa) odbywały się warsztaty bibułkarskie. W zajęciach wzięło udział 7 dzieci, które z wielkim zainteresowanie próbowały wykonać proste kwiatki z bibuły i krepiny. Wykonane prace dzieci mogły zabrać do domu.

15.02.2018 r. (czwartek) – Czytanie bajek połączone z konkursem  plastycznym pn. „Bohater Bajkowy”. W tym dniu dwie dziewczynki z Klubu 4-H czytały ciekawe bajki dla maluchów i starszych dzieci. Wielką atrakcją było to, że dziewczyny były przebrane za Czerwonego Kapturka oraz Pippi Langstrumpf. Następnie dzieci miały za zadanie namalować jednego bohatera z przeczytanych bajek. W konkursie wzięło udział  9 uczestników.

16.02.2018 r. oraz 22.02.2018r. – Łamigłówki, rebusy, zagadki , krzyżówki  dla każdego czytelnika do lat 15, który odwiedził w tym dniu bibliotekę i wypożyczył książkę. Każdy uczestnik otrzymywał do rozwiązania rebus, zagadkę lub krzyżówkę. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci były nagradzane. Łącznie w konkursie wzięło udział 56  uczestników.

17.02.2018 (sobota) – Lepiliśmy bałwana! – Impreza ta adresowana była do wszystkich dzieci i młodzieży chętnych do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. We wspólnym lepieniu bałwana wzięło udział 10 dzieci.

17.02.2018 r. (sobota) – „Turniej warcabowy” . Turniej był adresowany do uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Głównym zadaniem konkursu było wyłonienie Mistrza Warcabów Ferii Zimowych. Turniej okazał się zabawową formą spędzania wolnego czasu. O puchar i tytuł „Mistrza Warcabów” walczyło w tym dniu 7 uczestników. Przyznano następujące miejsca:
I miejsce i tytuł „Mistrza Warcabów Ferii Zimowych” – Karol Lenik
II miejsce – Agata Lenik
III miejsce – Beata Lenik

21.02.2018 r. (środa) – „Turniej Państwa – Miasta”. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum i był rozgrywany w formule „open” czyli bez podziału na roczniki. W turnieju wzięło udział 15 uczestników, którzy wykazali się ogromną wiedzą. Przyznano następujące miejsca:
I miejsce – Oliwia Wrona
II miejsce
– Aleksandra Kiełbus
III miejsce – Marcelina Rymarczyk,
Kornelia Pająk

22.02.2018r. (czwartek) – Konkurs muzyczny „Jaka to melodia” okazał się wyśmienitą zabawą, w której wzięło udział  6 osób. Do konkursu mogły przystąpić zarówno dzieci jak i młodzież. Przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Justyna Prymula
II miejsce – Kornelia Pająk
III miejsce – Klaudia Prymula

Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursach i turniejach otrzymały nagrody rzeczowe.

Miłą atmosferą i  fajną zabawę podczas ferii zimowych przedstawiają zdjęcia z imprez.

 

Galeria