Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

FERIE 2018 W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BACZYNIE

W czasie ferii zimowych, które odbyły się w dniach 12.02.2018 – 23.02.2018 r. Biblioteka Publiczna w Baczynie zaprosiła dzieci do uczestnictwa w zajęciach przygotowanych przez placówkę. Zorganizowano wiele konkursów, w których dzieci mogły wykazać się umiejętnościami manualnymi, kreatywnością i pracowitością. W każdy dzień dzieci czytały i słuchały ciekawych bajek. Ferie upłynęły w miłej i wesołej atmosferze.

13.02.2018 r. odbył się konkurs ,,Znam bohaterów bajek”. Zadaniem konkursu były prawidłowe odpowiedzi na zadane pytania dotyczące bohaterów bajek. W konkursie wzięło udział 6 uczestników – wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

14.02.2018 r. odbył się konkurs plastyczny ,,Walentynkowa laurka”.Uczestnicy wykonywali przestrzenne kartki ,które mogli zabrać i podarować swoim bliskim. W konkursie wzięło udział 11 uczestników – wszyscy otrzymali nagrody.

15.02.2018 r. odbył się konkurs plastyczny ,,Hello, tu wiosna”.  Uczestnicy wykonywali z kolorowego bristolu i papieru wiosenne zające. W konkursie wzięło udział 10 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody. Również w tym samym dniu odbył się konkurs plastyczny ,,Moja ulubiona postać z bajki”. Zadaniem konkursu było namalowanie kredkami ulubionej postaci z bajki. Prace ozdobiły  wnętrze biblioteki. Nagrodzono 10 uczestników konkursu.

16.02.2018 r. odbył się ,,Turniej szachowy”, w którym wzięło udział 4 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe. Odbył się również konkurs plastyczny ,,Najpiękniejsza papierowa mądra sówka”. Uczestnicy wykonali piękne sówki z kolorowego bristolu i papieru. W konkursie wzięło udział  10 uczestników – wszyscy otrzymali nagrody. Również w tym samym dniu odbyło się ,,Malowanie gipsowych figurek”. Figurki zostały  samodzielnie odlane z gipsu. Były to samochody, księżniczki, zwierzątka. Zadaniem było pomalowanie pisakami wybranych figurek. W konkursie wzięło udział 11 uczestników. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe i pomalowane przez siebie figurki.

20.02.2018 r. odbył się konkurs z wiedzy ogólnej ,,Jeden z dziesięciu”.  W konkursie wzięło udział 10 uczestników – wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

21.02.2018 r. odbył się konkurs plastyczny ,,Malowanie zimowego krajobrazu”. Zadaniem konkursu było namalowanie kredkami i pisakami zimowego krajobrazu. W konkursie wzięło udział 13 uczestników – wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe.

22.02.2018 r. odbył się konkurs  “Cuda z papieru – quilling”. Zadaniem konkursu było  tworzenie ozdób za pomocą wąskich paseczków kolorowego papieru. Paski zwija się i formuje, nadając im przeróżne kształty. 9 uczestników, którzy wykonali piękne i bardzo pracochłonne prace otrzymało nagrody rzeczowe.

23.02.2018 r. odbył się konkurs plastyczny ,,Lepimy z plasteliny bajkowe postacie”.  Zadaniem konkursu było wykonanie z plasteliny i modeliny bajkowych postaci. Konkurs cieszył się wielkim powodzeniem. Wzięło w nim udział 18 uczestników. Wszystkie prace  zostały nagrodzone. Również w tym dniu odbył się konkurs czytelniczy ,,Czytam, więc wszystko wiem”. Wszystkie dzieci, które odwiedziły w tym dniu bibliotekę i wypożyczyły książkę mogły wziąć udział w losowaniu pytania dostosowanego do wieku dziecka. Dzieci, które prawidłowo
odpowiadały na pytania otrzymały nagrodę. Nagrodzono 32 uczestników.

Ponadto nagrodzono 4 czytelników, którzy wzięli udział w konkursie ,,Najaktywniejsi czytelnicy ferii zimowych 2018 r.”

Galeria