Tegoroczne Dni Gminy Budzów odeszły już do historii. Pierwszy dzień tegorocznego święta Gminy rozpoczął blok atrakcji dla dzieci. Na wstępie na scenie zaprezentował się spektakl dla dzieci „Słonik Andy i Przyjaciele”. Prosty w przekazie, ale pouczający i dający do myślenia spektakl bardzo podobał się naszym milusińskim. Po spektaklu przyszedł czas na Animacje dla dzieci. Tak jak zawsze, tak i tym razem po intensywnych przeżyciach związanych ze spektaklem, twórcy zaprosili dzieci na scenę, do wspólnej zabawy. Kolejno zabawa przeniosła się na zewnątrz sceny, gdzie piraci i szczudlarz swoimi popisami rozbawiali nie tylko dzieci, ale i dorosłych. W tym celu uruchomiono stanowisko do konkursów i zabaw manualnych. Niemałym powodzeniem cieszyło się stoisko z farbami i kredkami do malowania twarzy. Dzieciaki cierpliwie ustawiały się w kolejkę, by wyjść z niej z barwnymi motylami na buzi, groźnymi piratami czy też maskami w stylu Spidermana. Na tym nie kończyły się atrakcje dla najmłodszych. Z myślą o nich LGD „Podbabiogórze” przygotowało liczne quizy, konkursy plastyczne i manualne, w których można było zdobyć ciekawe nagrody. Pomimo, że z powodu deszczu dzieci nie mogły korzystać z wesołego miasteczka, jednak bawiły się wyśmienicie i każde mogło znaleźć coś dla siebie. Po atrakcjach dla dzieci nadszedł czas na główny punkt sobotniego wieczoru, czyli koncert zespołu Baciary. Kapela znana nie tylko w Polsce, ale również za granicą, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców cieszy się dużą popularnością wśród przedstawicieli wszystkich pokoleń. Do najbardziej znanych i lubianych utworów zespołu należą: „Żyje się raz”, „Oczy zielone”, „Nic do stracenia”, „Jak się bawią ludzie”. Po sporej dawce żywiołowej muzyki i dobrego wokalu na scenie pojawiła się Monika Konopka. Piękny głos, żywiołowy, poruszający i intrygujący koncert, repertuar obejmujący przeboje muzyki rozrywkowej i nie tylko z różnych zakątków świata wzbudziły wiele pozytywnych emocji i rozgrzały zgromadzoną publiczność. Koncerty Zespołu Baciary i Moniki Konopki stały się bardzo dobrym wstępem do późniejszej zabawy tanecznej, przy muzyce granej przez zespół „Synthesis”.
Drugi dzień rozpoczęła uroczysta Msza Święta Dożynkowa sprawowana w intencji rolników gminy, której przewodniczył proboszcz parafii Budzów ks. Zbigniew Kaleciak. Po Mszy Św. i przemówieniu wójta gminy Jana Najdka przyszedł czas na występy sceniczne. Najpierw swoje umiejętności muzyczne przedstawiły Orkiestry Dęte z Bieńkówki i Budzowa, które zaprezentowały bardzo szeroki repertuar – od muzyki klasycznej poprzez regionalną, aż do typowo rozrywkowej. Po koncertach orkiestr na scenę wkroczył Zespół Regionalny „Budzowskie Kliszczaki”, który w barwnych strojach regionalnych, pięknym śpiewie i żywiołowych tańcach zaprezentował naszą rodzimą tradycję i kulturę. Po prezentacji budzowskich muzyków i tancerzy nastąpiła część dożynkowa, podczas której można było podziwiać kunsztownie wykonane wieńce żniwne okraszone tradycyjnym ośpiewaniem w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich. Wiele emocji wzbudził obowiązkowy punkt programu podczas każdych obchodów święta gminy, czyli konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”. Do konkurencji stanęły wszystkie sołectwa naszej gminy, reprezentowane przez koła gospodyń wiejskich. W kategorii „Wieniec Tradycyjny” dwa równorzędne I miejsca zdobyły wieńce autorstwa członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Baczyna i Jachówki, drugie miejsce przypadło KGW z Budzowa. W kategorii „Wieniec Współczesny” I miejsce zdobyło KGW z Zachełmnej, drugie KGW z Palczy, a miejsce trzecie KGW z Bieńkówki. Honory starostów dożynek pełnili Barbara Bałos i Stefan Mrowiec. Jak każe obyczaj wręczyli oni gospodarzowi gminy, wójtowi Janowi Najdkowi, bochen chleba wypieczony z tegorocznego zboża, prosząc, aby wójt-jako gospodarz gminy dzielił go sprawiedliwie między wszystkich mieszkańców. Po części dożynkowej przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursów na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy i Ogródek Przydomowy”, po których na scenie pojawiła się Grupa Biesiadna, przedstawiając program biesiadny w typowym śląskim klimacie, okraszonym dużą dozą dowcipów, konkursów i skeczy. Po wspaniałej zabawie z biesiadą o godz. 20.00 pojawiła się gwiazda wieczoru Norbi z Zespołem. Artysta stanął na wysokości zadania i nie zawiódł swoich fanów. Płynące z głośników melodie z pogranicza disco, popu i dance`u i charakterystyczny wokal wprowadziły niesamowitą atmosferę, sprawiając, że cała zgromadzona publiczność bawiła się doskonale śpiewając razem z gwiazdą. Drugi dzień imprezy zakończyła dyskoteka. W rytmie muzyki disco, reagge, soul bawiono się do późnych godzin nocnych.
Programowi towarzyszyły kiermasze, stoiska wystawiennicze, promocyjne i gastronomiczne. Pomiędzy występami scenicznymi, zarówno dzieci jak i dorośli mogły wziąć udział w konkursach rodzinnych, w których można było zdobyć ciekawe nagrody.