Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

DNI GMINY BUDZÓW, 17- 18 SIERPNIA 2013 R.

 W dniach 17-18 sierpnia odbyły się coroczne obchody Dni Gminy Budzów, połączone z Gminnymi Dożynkami. Sobotnie popołudnie zostało przygotowane z myślą o młodzieży i najmłodszych mieszkańcach gminy. Pierwszym punktem obchodów był program skierowany do dzieci „Kolorowa Podróż dookoła świata”, podczas którego w rytm dziecięcych piosenek najmłodsi tańczyli, śpiewali i uczyli się, jednocześnie doskonale się bawiąc. Program dla dzieci urozmaicony zagadkami, konkursami i zabawami tanecznymi dostarczył naszym milusińskim wiele zabawy i radości.

„Halo ! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju, nadajemy audycję z ptasiego kraju” – takim komunikatem rozpoczęło się kolejne przedstawienie, oparte na wierszu Juliana Tuwima „Ptasie Radio”, przygotowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy. Ten wspaniały wiersz zaadoptowany i rozbudowany do rozmiarów widowiska muzyczno – happeningowego przyniósł wiele radości i dał gwarancję wspaniałej zabawy.

Najmłodsi mogli również miło spędzić czas bawiąc się radośnie w wesołym miasteczku.

Wieczór poświęcony głównie młodzieży wypełniła zabawa z grupa biesiadną „Fiesta”, która zaprezentowała znane polskie przeboje okraszone tańcem i ciekawymi konkursami. Wieczór wypełnił zespół „Milano”, dając znakomity koncert wokalny urozmaicony popisami tanecznymi. Pierwszy dzień imprezy zakończyła dyskoteka dla młodzieży.

Drugi dzień rozpoczęła uroczysta Msza Święta Dożynkowa sprawowana w intencji rolników gminy, której przewodniczył ks. kanonik Stanisław Kolarski. Po Mszy Św. i przemówieniu wójta gminy Jana Najdka przyszedł czas na występy sceniczne. Najpierw swoje umiejętności muzyczne przedstawiły Orkiestry Dęte z Bieńkówki i Budzowa, które zaprezentowały bardzo szeroki repertuar – od muzyki klasycznej poprzez regionalną, aż do typowo rozrywkowej. Po koncertach orkiestr wystąpił Zespół Regionalny Gminy Budzów „Budzowskie Kliszczaki”, który w barwnych strojach regionalnych, pięknym śpiewie i żywiołowych tańcach zachwycił mieszkańców gminy, pokazując jak wiele radości może dać człowiekowi odnajdywanie i pielęgnowanie własnej tożsamości. Po występie budzowskich muzyków i tancerzy nastąpiła prezentacja wieńców żniwnych okraszonych tradycyjnym ośpiewaniem wieńca w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich. Wzorem lat ubiegłych głównym gwoździem części dożynkowej był konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” podtrzymujący tradycje dożynkowe. Do konkurencji stanęły wszystkie koła gospodyń gminy. W kategorii „Wieniec Tradycyjny” dwa równorzędne I miejsca zajęły wieńce autorstwa członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Zachełmnej i Jachówki, II miejsce przypadło KGW z Bieńkówki i miejsce III zajęło KGW z Palczy. W kategorii „Wieniec Współczesny” I miejsce zdobyło KGW z Baczyna, a na II miejscu uplasowało się KGW z Budzowa. Honory starostów dożynek pełnili wzorowi rolnicy z Bieńkówki: Pani Cecylia Polak i Pan Antoni Szczepaniak. Jak każe obyczaj wręczyli oni gospodarzowi gminy, wójtowi Janowi Najdkowi – tradycyjny bochen chleba. Po części dożynkowej na scenie pojawiła się kapela rodziny Bugajskich, która pokazała piękno i czar góralskiej muzyki. Dużo zabawy dostarczył również zespół biesiadny „Arkadia” przedstawiając program biesiadny w typowym śląskim klimacie, okraszonym dużą dozą dowcipów, konkursów i skeczy. Po wspaniałej zabawie z biesiadą o godz. 20.00 pojawiła się gwiazda wieczoru-zespół „Gang Marcela”. Płynące z głośników słowa niezapomnianych przebojów sprawiły, że cała zgromadzona publiczność bawiła się doskonale. Do późnych godzin nocnych mieszkańcom uprzyjemniała czas muzyka zespołu „Contra”. Imprezie towarzyszyły stoiska z produktami regionalnymi, kiermasz książki, wystawa twórczości ludowej, stoiska gastronomiczne oraz atrakcje wesołego miasteczka. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli wziąć udział w konkursach rodzinnych, w których można było zdobyć nagrody.

Dni Gminy Budzów były także okazją do wzajemnej integracji mieszkańców gminy i wspólne spędzenie wolnego czasu w radosnej i przyjaznej atmosferze.

Galeria