Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

DNI GMINY BUDZÓW 2016

„Dni Gminy Budzów – Dożynki 2016” za nami. To były dwa dni ze sporą dawką muzyki, zabawy i niezapomnianych chwil w gronie rodziny, znajomych, przyjaciół. Tradycyjnie już  impreza odbyła się  w trzeci weekend sierpnia. Pierwszy dzień rozpoczął się    o godz. 16.00 spektaklem dla dzieci „Pod Starym Wawelem Przygód bez liku”. Legendę    o złym smoku i sprytnym szewczyku wystawili aktorzy Teatru  Edukacji i Profilaktyki „Maska” w Krakowie. Po spektaklu do wspólnej zabawy zaprosili piraci, z którymi nasi milusińscy wyruszyli w rejs na pełne morze, gdzie stoczyli bitwę morską, brali udział w poszukiwaniu skarbów i przeżyli wiele wspaniałych przygód. Po programach dla dzieci na estradę wkroczyła „Kapela Dobrej Woli”. Muzycy z dużym sercem i dobra wolą  zaprezentowali bardzo szeroki repertuar obejmujący nie tylko największe hity muzyki rozrywkowej ostatnich dziesięcioleci, ale i muzykę biesiadną  i góralską. Po dużej dawce muzyki przyszedł czas  na żywą legendę polskiej muzyki Zespół Wawele. Zespół zaprezentował kultowe już piosenki min. „Zostań z  nami melodio”, „Biały latawiec”, „Nie szkoda róż”, „Żółte plaże”,  „Zaczarowany fortepian” i wiele innych równie  popularnych  utworów. Kolejnym punktem programu był koncert naszego lokalnego muzyka Staszka Głowacza- wokalisty, autora tekstów, a także kompozytora, który zaprezentował na scenie „Napisane sercem, wyśpiewane duszą”, piękne, mądre i dające do myślenia utwory.  m.in.  „Anioły są  wokół nas”. „Nic powtórnie się nie zdarzy”, „”Wolę raczej być, niż  mieć”, „Nie potrafię żyć byle jak”.  Wieczór zakończyła dyskoteka dla młodzieży, podczas której  do  późnych godzin nocnych młodzież bawiła się przy muzyce prowadzonej przez wytrawnego Didżeja.

Drugi dzień imprezy rozpoczął uroczysty korowód dożynkowy, który przemaszerował na boisko sportowe, po czym rozpoczęła się Msza Święta  Dziękczynna,  której przewodniczył Ks. Zbigniew Kaleciak – Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie. Podczas Eucharystii poświęcono wieńce dożynkowe przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z wszystkich sołectw gminy. W tym roku tradycyjny bochen chleba – symbol zebranych plonów na ręce włodarza gminy Pana  Jana Najdka złożyli starostowie dożynek, w osobach: Pani  Haliny Goryl i Pana Andrzeja Kania.   Nie zabrakło również obrzędu dzielenia się chlebem.  Gospodarz Gminy,  Starostowie Dożynek oraz Sołtysi  podzielili sprawiedliwie chleb wśród zgromadzonych mieszkańców gminy. Po części oficjalnej  dożynek rozpoczął się bogaty program artystyczny.   Najpierw swoje umiejętności  i bardzo wysoki poziom artystyczny zaprezentowały Orkiestry Dęte Gminy Budzów, przedstawiając szeroki repertuar.  Wiele radości dostarczył Zespół Regionalny Gminy Budzów „Budzowskie Kliszczaki”, który zaprezentował swoje umiejętności taneczne i wokalne.  Zespół  przeniósł wszystkich uczestników imprezy w klimat folkloru Podbabiogórza. Następnie na scenie zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich Gminy, które wzięły udział w konkursie Wieńca Dożynkowego. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród w konkursach  na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy oraz Konkursie na Najpiękniejszy Ogródek Przydomowy  i Obejście     w Gospodarstwie Rolnym w rytm biesiadnych piosenek  porwał wszystkich do wspólnej zabawy Zespół „Jorgusie”. Zespół zaprezentował śląskie  szlagiery, niezwykle popularne cauntry, stylizowaną ludowość czy wielce udane pastisze  w sposób humorystyczny opowiadające   o życiu, obyczajach i zmianach zachodzących wokół nas.  Po wspaniałej zabawie z  śląskimi szlagierami na scenie pojawiła  się gwiazda wieczoru  „Stan Borys”.   Koncert „Ikony” polskiej sceny dostarczył publiczności sporą dawkę pozytywnej energii oraz stworzył niesamowity klimat.  Wykonawca udowodnił, że jest wspaniałym artystą. Repertuar artysty to piosenki ponadczasowe, które pomimo upływu czasu trwają. Pojawiły się w nim jawne i ukryte dedykacje, wyznania miłości, te płomienne  i te przekorne. Ale też  inne wątki o przemijaniu, odchodzeniu, samotności   i wiele innych tematów układających się w poetycką wizję opowieści o życiu człowieka. Po sporej dawce pięknego, silnego i profesjonalnego  wokalu na scenie pojawiła się Monika Konopka. Piękny głos, żywiołowy, poruszający i intrygujący koncert, repertuar obejmujący przeboje muzyki rozrywkowej i nie tylko z różnych zakątków świata oraz wspaniałe sceniczne show  rozgrzały zgromadzoną publiczność. Dopełnieniem imprezy był festyn na którym mieszkańcy bawili się do  późnych godzin nocnych   przy muzyce zespołu  „Contra Band”.

Podczas gdy dorośli spędzali czas przy muzyce, dzieci mogły korzystać z innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.  Karuzele, dmuchane zamki, suchy basen, kule, kramy z zabawkami i  balonikami, strzelnica, wata cukrowa, popcorn, lody i wiele innych atrakcji. Niemałą atrakcja była tęczowa ciuchcia, którą nasi milusińscy mogli podróżować po naszych  urokliwych zakątkach gminy. Wszyscy  głodni mogli skorzystać z punktów gastronomicznych  oraz stoisk   specjalnie przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich i tam posilić się min. kiełbaskami z grilla, pysznym karczkiem, hot-dogiem, różnymi słodkościami   i innymi pysznościami.

Zapraszamy do galerii zdjęć !

Galeria