Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

Konkurs Palm Wielkanocnych

IMPREZY KULTURALNE

Dni Gminy Budzów

IMPREZY KULTURALNE

Turniej siatkówki

IMPREZY KULTURALNE

Konkurs recytatorski 1

IMPREZY KULTURALNE

Obchody Konstytucji 3 maja

ZESPÓŁ REGIONALNY

Zespół Regionalny występy

IMPREZY KULTURALNE

Konkurs Babiogórska Szopka Regionalna

IMPREZY KULTURALNE

Od Przedszkola do Opola 2

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Spotkanie z Mikołajem

IMPREZY KULTURALNE

Dzień Dziecka

ORKIESTRY DĘTE

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

KGW slajd 2

IMPREZY KULTURALNE

Konkurs recytatorski 2

ORKIESTRY DĘTE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

Zespół Regionalny występy

TWÓRCY LUDOWI

Twórcy Ludowi

IMPREZY KULTURALNE

Narodowe Święto Niepodległości

IMPREZY KULTURALNE

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

ZESPÓŁ REGIONALNY

Zespół Regionalny

DNI GMINY BUDZÓW, 17- 18 SIERPNIA 2013 R.

 W dniach 17-18 sierpnia odbyły się coroczne obchody Dni Gminy Budzów, połączone z Gminnymi Dożynkami. Sobotnie popołudnie zostało przygotowane z myślą o młodzieży i najmłodszych mieszkańcach gminy. Pierwszym punktem obchodów był program skierowany do dzieci „Kolorowa Podróż dookoła świata”, podczas którego w rytm dziecięcych piosenek najmłodsi tańczyli, śpiewali i uczyli się, jednocześnie doskonale się bawiąc. Program dla dzieci urozmaicony zagadkami, konkursami i zabawami tanecznymi dostarczył naszym milusińskim wiele zabawy i radości.

„Halo ! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju, nadajemy audycję z ptasiego kraju” – takim komunikatem rozpoczęło się kolejne przedstawienie, oparte na wierszu Juliana Tuwima „Ptasie Radio”, przygotowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy. Ten wspaniały wiersz zaadoptowany i rozbudowany do rozmiarów widowiska muzyczno – happeningowego przyniósł wiele radości i dał gwarancję wspaniałej zabawy.

Najmłodsi mogli również miło spędzić czas bawiąc się radośnie w wesołym miasteczku.

Wieczór poświęcony głównie młodzieży wypełniła zabawa z grupa biesiadną „Fiesta”, która zaprezentowała znane polskie przeboje okraszone tańcem i ciekawymi konkursami. Wieczór wypełnił zespół „Milano”, dając znakomity koncert wokalny urozmaicony popisami tanecznymi. Pierwszy dzień imprezy zakończyła dyskoteka dla młodzieży.

Drugi dzień rozpoczęła uroczysta Msza Święta Dożynkowa sprawowana w intencji rolników gminy, której przewodniczył ks. kanonik Stanisław Kolarski. Po Mszy Św. i przemówieniu wójta gminy Jana Najdka przyszedł czas na występy sceniczne. Najpierw swoje umiejętności muzyczne przedstawiły Orkiestry Dęte z Bieńkówki i Budzowa, które zaprezentowały bardzo szeroki repertuar – od muzyki klasycznej poprzez regionalną, aż do typowo rozrywkowej. Po koncertach orkiestr wystąpił Zespół Regionalny Gminy Budzów „Budzowskie Kliszczaki”, który w barwnych strojach regionalnych, pięknym śpiewie i żywiołowych tańcach zachwycił mieszkańców gminy, pokazując jak wiele radości może dać człowiekowi odnajdywanie i pielęgnowanie własnej tożsamości. Po występie budzowskich muzyków i tancerzy nastąpiła prezentacja wieńców żniwnych okraszonych tradycyjnym ośpiewaniem wieńca w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich. Wzorem lat ubiegłych głównym gwoździem części dożynkowej był konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” podtrzymujący tradycje dożynkowe. Do konkurencji stanęły wszystkie koła gospodyń gminy. W kategorii „Wieniec Tradycyjny” dwa równorzędne I miejsca zajęły wieńce autorstwa członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Zachełmnej i Jachówki, II miejsce przypadło KGW z Bieńkówki i miejsce III zajęło KGW z Palczy. W kategorii „Wieniec Współczesny” I miejsce zdobyło KGW z Baczyna, a na II miejscu uplasowało się KGW z Budzowa. Honory starostów dożynek pełnili wzorowi rolnicy z Bieńkówki: Pani Cecylia Polak i Pan Antoni Szczepaniak. Jak każe obyczaj wręczyli oni gospodarzowi gminy, wójtowi Janowi Najdkowi – tradycyjny bochen chleba. Po części dożynkowej na scenie pojawiła się kapela rodziny Bugajskich, która pokazała piękno i czar góralskiej muzyki. Dużo zabawy dostarczył również zespół biesiadny „Arkadia” przedstawiając program biesiadny w typowym śląskim klimacie, okraszonym dużą dozą dowcipów, konkursów i skeczy. Po wspaniałej zabawie z biesiadą o godz. 20.00 pojawiła się gwiazda wieczoru-zespół „Gang Marcela”. Płynące z głośników słowa niezapomnianych przebojów sprawiły, że cała zgromadzona publiczność bawiła się doskonale. Do późnych godzin nocnych mieszkańcom uprzyjemniała czas muzyka zespołu „Contra”. Imprezie towarzyszyły stoiska z produktami regionalnymi, kiermasz książki, wystawa twórczości ludowej, stoiska gastronomiczne oraz atrakcje wesołego miasteczka. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli wziąć udział w konkursach rodzinnych, w których można było zdobyć nagrody.

Dni Gminy Budzów były także okazją do wzajemnej integracji mieszkańców gminy i wspólne spędzenie wolnego czasu w radosnej i przyjaznej atmosferze.

Galeria