Tryb kontrastowy
Rozmiar tekstu:
 
 
 

BIBLIOTEKA I OŚRODEK
ANIMACJI KULTURY
GMINY BUDZÓW

bioak Budzow

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

IMPREZY KULTURALNE

ORKIESTRY DĘTE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

IMPREZY KULTURALNE

TWÓRCY LUDOWI

IMPREZY KULTURALNE

Zespół Regionalny

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

ORKIESTRY DĘTE

ZESPÓŁ REGIONALNY

IMPREZY KULTURALNE

KONKURS LITERACKI PN. „STWÓRZMY AUDIOBOOK”, BIEŃKÓWKA – 22 GRUDNIA 2020.

W dniu 22 grudnia 2020 roku w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu literackiego pn.”Stwórzmy audiobook”. Konkurs był zorganizowany we współpracy Biblioteki Publicznej w Bieńkówce ze Szkołą Podstawową w Bieńkówce. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, promocja literatury pięknej: dziecięcej i młodzieżowej, pobudzanie wyobraźni i kreatywności adresatów konkursu, nabywanie umiejętności posługiwania się nowoczesną technologią oraz popularyzowanie twórczego modelu spędzania wolnego czasu. Zadaniem konkursowym było nagranie audiobooka z wybranych fragmentów tekstu literackiego.
Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:
klasy II-III, IV – VI, VII – VIII.
Teksty do wykorzystania w konkursie to:
• dla klas II-III „Asiunia” J. Papuzińskiej oraz „Baśnie” H. Ch.Andersena
• dla klas IV-VI „Matylda” R. Dahla
• dla klas VII-VII „Oskar i Pani Róża” E.E. Schmitta

Zwycięzców wyłoniła powołana przez organizatora komisja konkursowa biorąc pod uwagę:
• Poprawność wymowy.
• Tempo czytania.
• Ciekawy, indywidualny charakter nagrania.
• Wyraz artystyczny.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria I: klasy II – III:
I miejsce:
Wiktoria Fus – kl. III b
II miejsce:
Magdalena Kosmąd – kl. III b
Magdalena Kaźmierczak – kl. III b
III miejsce:
Iza Kot – kl. III a
Natalia Kania – kl. III a
Barbara Klimowska – III b

Kategoria I: klasy IV – VI:
I miejsce:
Martyna Polak – kl. VI b
II miejsce:
Martyna Malina – kl. V
III miejsce:
Martyna Kania – kl. V
Martyna Cholewa – kl. IV a

Kategoria I: klasy VII -VIII:
I miejsce:
Wiktoria Sala – kl. VIII
II miejsce:
Angelika Prymula – kl. VIII
III miejsce:
Weronika Tajs – kl. VII b
Karolina Malina – kl. VIII